World Whisky - Charles MacLean

Zajímavé knihy, časopisy, ...
čolek

World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od čolek »

Obrázek

Název: World Whisky
Autor: Charles MacLean
Jazyk: Angličtina
Nakladatelství: DK
Počet stran: 352
Rozměry: 235 × 195 mm

V češtině vyšlo pod názvem Svět whisky v nakladatelství Universum.

Knížka se zaměřuje na představení whisky z celého světa, jak single maltek, tak blendů, obsaženo je v ní více než 700 druhů whisky.

Obrázek
Na začátku je několik stran věnovaných popisu výroby whisky a jejích nejčastějších charakteristik.

Obrázek
Dále se objevují jednotlivé sekce vždy v průběhu hlavní části knihy, jako je například tato dvojstrana o rašelině.

Obrázek
Takto vypadá to, na co se kniha zaměřuje. Krásné velké fotografie lahví, jejich stručné degustační poznámky a shrnutí historie palírny od jeho počátku po současnost.

Obrázek
Další z informačních dvojstran - o různých láhvích používaných k plnění whisky.

Obrázek
Dvojstrana o palírně Macallan. Tato informační dvojstrana o palírnách s pěknými fotkami je zde kromě Macallanu o palírnách Laphroaig, Talisker, Bushmills, Midleton, Jack Daniel's, Maker's Mark a Yamazaki.

Obrázek
Mapka tzv. Whisky Tours, kde vám navrhne výlet po místních palírnách v oblastech Speyside, Islay, Irsko, Kentucky a Japonsko.

Obrázek
Jsou tu také pěkné oboustranné fotografie s popisky.

Obrázek
A objevili se zde i dva čeští zástupci.

Obrázek
Celkově je knížka docela obsáhlá.


Jsem rád, že jsem si rozšířil knihovnu knížek o whisky i tady touhle. Moc se mi líbí pěkné velké fotky jednotlivých lahví ale i palíren a různých momentek, hodně informací o míchané whisky, které se v knihách v takovém počtu zase neobjevují a celkové grafické provedení, které se mi líbí moc, profesionální práce, která působí tak nějaké svěže a sympaticky.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od Hunter »

World whisky vypadá hodně dobře. Jinak dobrý nápad udělat i fotky, jak vypadají ty knihy "uvnitř"!
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od Hunter »

Tak na Youtube se objevilo i video, kde si ji můžete prohlédnout ještě trochu lépe: http://www.youtube.com/watch?v=O3gwmE6H ... re=related
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od Nethar »

Někdo by ji možná mohl mít v elektronické podobě (PDF, 116 MB) v americké verzi World Whiskey.
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od Marvin »

sw.jpg
sw.jpg (37.63 KiB) Zobrazeno 10824 x
Se zpožděním jsem české vydání knihy pročetl, pozoruhodná je šíře pokrytí, např. Indie je zde zastoupena 13 značkami (a 1x Pákistán), kromě 2 zmíněných reprezentantů ČR, má zde svého zástupce i Dánsko, či Finsko.
Jinak Charles MacLean je editor knihy a jeden ze spoluautorů. Mezi autory jsou jména jako např.: Dave Bloom, Ian Buxton nebo Peter Mulryan.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od joy »

Mam doma, vlastne tato knizka to u me odstartovala (whisky zavislost).

Odesláno z mého GT-I8190 pomocí Tapatalk
David.Vacik

Re: World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od David.Vacik »

Zdravím.

Od jednoho ,,nejmenovaného zdroje'' se mi podařilo získat pdf americké verze ;)
Určitě si ale budu chtít pořídit knižní formu. Jen by mě ze zvědavosti zajímalo, jestli je mezi americkou verzí (World Whiskey) a klasickou verzí (World Whisky) nějaký rozdíl?
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od Marvin »

Právě vyšlo nové, rozšířené vydání opět pod českým názvem Svět whisky: https://www.knizniklub.cz/knihy/236230-svet-whisky.html. Podle všeho by mělo jít o překlad loni vydané nové verze: https://www.dk.com/uk/9780241229798-world-whisky/
Jinak stejné nakladatelství Esence teď vydalo i dvě knihy o dalších alkoholech: o rumu a ginu (obě s podtitulem Historie - Výroba - Značky).
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od Fileta »

Ještě doplním Marvinův příspěvek: Pokud se nově zaregistrujete u Knižního klubu, při první objednávce dostanete na 1 až 3 knihy některých nakladatelství slevu 50%. Takže Svět whisky pak stojí jen 300,- místo běžné ceny 600,- (klubová 480,-).
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: World Whisky - Charles MacLean

Příspěvek od Nethar »

A včas se pak zase odregistrujte dle podmínek smlouvy :-)
Odpovědět