Výroba whisky - Vladimír Burda

Zajímavé knihy, časopisy, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Výroba whisky - Vladimír Burda

Příspěvek od Marvin »

Název: Svět whisk(e)y - Díl 1: Výroba whisky
Autor: Vladimír Burda
vydáno v roce 2016
133 stran
sw_01.jpg
sw_01.jpg (24.82 KiB) Zobrazeno 6654 x
Brožura byla vydaná The Whisky Shopem (ještě pod původním majitelem) a vychází z cyklu autorových přednášek, které probíhaly v rámci ochutnávek pořádaných The Whisky Shopem v Brně. Křest měla na letošním Whisky festivalu, kde byla i k zakoupení. Jedná se o brožuru formátu A5 v brožované vazbě, čemuž i odpovídá grafická úprava a členění kapitol obdobné jako v učebnicích. Hlavní kapitoly jsou: Historie, Definice pojmu whisk(e)y, Suroviny, Výroba whisky, Degustace whisky a Míchání whisky. I když se věnuje většině hlavních zemí, kde se whisky vyrábí, primárně se soustředí na skotskou whisky.
Nemálo knih o whisky jsem četl a nemohu říct, že bych pasáže o výrobě považoval za nejatraktivnější, ale zde jsou napsány dost čtivě a dozvěděl jsem se často něco pro mě nového a zajímavého. Ilustrace většinou plní svou názornou funkci, jen u některých je přece jen menší formát publikace znát. Chemiky potěší, že závěrem zabrousí i do jejich hájemství a dojde i na aldehydy, estery či ketony (v tom už jsem se trochu ztrácel ;) , naštěstí pro mě je to jen pár kapitol). Rozhodně je to zajímavé čtení pro toho, kdo se o whisky více zajímá a publikace doplňuje stávající literaturu k tomuto tématu.
Pokud vím, tak 2.díl by měl být věnován zaniklým palírnám, takže se opět dozvíme něco nového.
Naposledy upravil(a) Marvin dne 13 lis 2016, 18:24, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: Výroba whisky - Vladimír Burda

Příspěvek od lochness »

Dá sa to ešte niekde kúpiť?
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Výroba whisky - Vladimír Burda

Příspěvek od nidan »

taky bych bral 8-)
Uživatelský avatar
Pet
Znalec
Znalec
Příspěvky: 962
Registrován: 02 čer 2013, 14:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba whisky - Vladimír Burda

Příspěvek od Pet »

V Brně ve Whisky shopu ji mají. Udělej si výlet nebo zkus napsat jestli ti ji pošlou. Ale výlet je lepší, otevřené láhve a tak... ;)
Obrázek
Uživatelský avatar
lochness
Znalec
Znalec
Příspěvky: 692
Registrován: 17 kvě 2016, 10:29
Bydliště: Bratislava

Re: Výroba whisky - Vladimír Burda

Příspěvek od lochness »

Rozumiem, výlet vlakom :)
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba whisky - Vladimír Burda

Příspěvek od Marvin »

Ještě pro úplnost cena: 290 Kč.
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Výroba whisky - Vladimír Burda

Příspěvek od Marvin »

Pet píše:V Brně ve Whisky shopu ji mají. Udělej si výlet nebo zkus napsat jestli ti ji pošlou. Ale výlet je lepší, otevřené láhve a tak... ;)
Teď ji mají v shopu za akční cenu 190 Kč, takž je zde důvod k výletu (a aktuální seznam otevřených láhví má WS na svém webu ;) ).
Odpovědět