Whisky Rising

Zajímavé knihy, časopisy, ...
Odpovědět
rap
New-make
New-make
Příspěvky: 104
Registrován: 07 čer 2012, 21:20
Bydliště: České Budějovice

Whisky Rising

Příspěvek od rap »

whisky_rising.jpg

Stefan Van Eycken, editor úspěšného blogu o japonské whisky http://www.nonjatta.com/ vydal v dubnu 2017 knihu Whisky Rising: The Definitive Guide to the Finest Whiskies and Distillers of Japan. Publikaci jsem pořídil na Book Depository (https://www.bookdepository.com/Whisky-R ... 1604336979) a první dojmy jsou výborné. Kniha je perfektně zpracovaná a informace jdou opravdu do hloubky. Van Eycken přispíval i do několika posledních ročníků Malt Whisky Yearbook, ale tam je prostor vyhrazený Japonsku samozřejmě dost omezený. Zde je s ním rozhovor:
https://www.thedramble.com/opinions/on- ... an-eycken/

Fotky knihy jsme nepořizoval, ale na YouTube jsem našel krátké představení: https://www.youtube.com/watch?v=T58daoOvHe0
Obrázek
Petr
Guru
Guru
Příspěvky: 1301
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Whisky Rising

Příspěvek od Petr »

Sešel se mi pěkný trojlístek:
DSC_8651.jpg
Tak jak dlouho byla, možná už ne k mání, leč před pár lety vydaná, pouze jediná kniha o japonské whisky: https://www.abebooks.com/products/isbn/ ... _sr=impact , v poslední době se objevily dokonce tyhle tři. Jedna zajímavější a pěknější, než druhá. Akorát je smůla, že k nim nemám ke vzdělávání se při čtení patřičné tekuté doplňky, pouze pár paběrků - Ichiro´s Malt Chichibu The Floor Malted 0,7l, 50,5 % a Ichiro´s Malt Chichibu The Peated, 0,7 l, 50,5 % (více jak 50 ppm čoudu!). Ta dokonce poslední panák - tak akorát k těm čtrnácti stránkám pojednávajícím o palírně Chichibu ve Whisky Rising.
:whistle:
P.S. Kdyby někdo prahnul po knize od Ulfa Buxruda, tak vím, kde se dá pořídit za hóóódně jinou cenu než u Abe Books. :shhh:
Odpovědět