Whisky Bible 2011

Zajímavé knihy, časopisy, ...
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Whisky Bible 2011

Příspěvek od Nethar »

Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

MadChick85

Re: Whisky Bible 2011

Příspěvek od MadChick85 »

Do 10ti dnů bych jí měl mít doma a už se moc a moc těším :) Jen pro zajímavost, našel jsem jí na http://www.nejlevnejsi-knihy.cz/koupit/ ... e-4179957/ a s poštovným mě vyšla na vcelku rozumných 469kč, ale s podpisem asi nebude :D

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Já objednával na oficiální stránce http://whiskybible.com, abych ji měl doma co nejdříve :-) S poštovným do ČR i podpisem to vychází na přibližně stejnou cenu, tenkrát byla dokonce akce, že kdo je fanouškem whisky bible na Facebooku, tak měl nějakou slevu, možná to stále platí.

MadChick85

Tak Bible je již doma a mohu říci, že některá hodnocení mě přinejmenším zaskočila :D Každopádně co se obsáhlosti týče smekám před panem Murrayem klobouk :)

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter »

Gratuluju. Co Tě konkrétně zaskočilo? Myslíš to v dobrém, nebo naopak?
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

MadChick85

Zaskočilo mě především hodnocení některých blended whisky, příklad za všechny Ballantine's Finest... 96/100, obecně hodnotí většinu blended kusů nad 85.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter »

To je oprvadu vysoké hodnocení, v absolutním měřítku by to určitě neplatilo, obstát to může jen pokud se bere zároveň v úvahu i cena.Za 250,- kč je Ballantinka super pití, když ji ale porovnám s většinou single maltu, tak je daleko za peletonem...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Samozřejmě je to tak, Murray hodnotí v dané kategorii, respektive, jak sám píše - dle toho, co od láhve očekává. Pokud si vezmete, co očekáváte od blended whisky za tři stovky, tak Ballantine's určitě konkurenci válcuje a takové hodnocení si zaslouží :-D
Všimněme si, že třeba Ballantine's Finest má 96 bodů a přitom Ballantine's 17 y (Whisky roku) má 97.5. Přitom rozdíl tam je jistě obrovský. Čili berme to hodnocení skutečně "v dané kategorii" a dle "očekávání"... od 20y whisky za padesát tisíc očekáváme skutečně hodně a jestliže takovou kvalitu nedostaneme, půjde s hodnocením hodně dolů, ačkoliv je jinak mnohem lepší než běžné single maltky. Takové hodnocení je podle mě hodně dobré a mnohem užitečnější.

MadChick85

Jistě tak to samozřejmě beru, ale i tak mě vysoké hodnocené poměrně překvapilo, nemůžu si pomoct :D

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter »

No já osobně bych se přikláněl spíš k hodnocení v absolutním měřítku, prostě bez ohledu na cenu, to hlavně pro případy, kdy je i relativně levná whisky lepší než několik desítel let stará láhev za horentní sumu.Lepší příklad by byl právě opačný-třeba zrovna ta Ballantinka finest za 250,- s 96 body oproti single maltce za 1000,-, na které si pochutnám víc,ale dostane například "jen" 85 bodů. Murray si samozřejmě mnohem víc pochutná na té 4x dražší lahvi,ale vezme v úvahu očekávání a cenu a ačkoliv byla Ballantinka vlastně horší, dostala nakonec víc bodů, což tu realitu zkresluje.Takhle, jak to má Murray nastavené, je to spíš poměr výkon/cena.Pak by byl k tomu jeho hodnocení vhodný ještě druhý (absolutní) žebříček, kde by bylo hodnocení takové, že více bodů znamená vyšší kvalitu, s odhlédnutím od ceny lahve...Já ve svých hodnoceních udávám body bez toho, že bych cenu bral v úvahu.Jednoduchá rovnice: víc si pochutnám (beru v úvahu vůni a chuť)=více bodů.

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil

Odpovědět