Rum (Historie - Výroba - Značky)

Zajímavé knihy, časopisy, ...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Rum (Historie - Výroba - Značky)

Příspěvek od Marvin »

Rum (Historie - Výroba - Značky), nakladatelství Euromedia, 2017, 208 stran.
Z německého originálu Rum (Geschichte, Herstellung, Marken), nakladatelství Komet, 2016 (autor v tiráži neuveden, německé nakladatelství uvádí jako autorku Ulrike Lowis).

https://www.knizniklub.cz/knihy/230097-rum.html
rum.jpg
rum.jpg (34.29 KiB) Zobrazeno 5136 x
Stejné nakladatelství vydalo s podtitulem Historie - Výroba - Značky i knihu o whisky s obdobným rozsahem, o které jsem už tu psal. Tato má podobnou strukturu - prvních více jak 50 stran je věnováno obecným informacím o rumu, od historie, přes výrobu, hlavní zeměpisné druhy (vlastně jen rhum agricole a cachaça) až po oblasti výroby rumu - nejen Karibik a okolí. Pak následuje 50 portrétů významných značek a knihu uzavírají koktejly.
Překlad mi místy přišel kostrbatější a u některých vět jsem měl pocit, že v originálu dávaly asi trochu jiný smysl, ale to jen na pár místech (překlad dělal někdo jiný než knihu o whisky).
O rumu zde moc knih nevyšlo (vybavuji si jen C.A. Coulombe: Rum - výpravný příběh nápoje, který dobyl svět viewtopic.php?f=12&t=275), tato je méně zaměřená na historii a více na oblasti a základní značky, navíc je solidně aktuální.
Senoy
Znalec
Znalec
Příspěvky: 492
Registrován: 18 úno 2013, 14:25
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Rum (Historie - Výroba - Značky)

Příspěvek od Senoy »

A vyjde 17. dubna 2018. Tedy dle dostupných pramenů. Kdyby to někdo hledal ;)
dopij
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 5
Registrován: 27 úno 2018, 18:51

Re: Rum (Historie - Výroba - Značky)

Příspěvek od dopij »

Myslím že už vyšla, dostal jsem ji k vánocům spolu s lahví El Dorada 8-)
Senoy
Znalec
Znalec
Příspěvky: 492
Registrován: 18 úno 2013, 14:25
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Rum (Historie - Výroba - Značky)

Příspěvek od Senoy »

Hledal jsem českou verzi a nakonec skončil u nakladatele. I tam je výše uvedený termín. Možná to bude dotisk, netuším. Každopádně objednáno mám.
Odpovědět