Whiskybraní

Zajímavé knihy, časopisy, ...
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Whiskybraní

Příspěvek od Petr »

Mám pro milovníky whisky dvě zprávy, se kterými nemohu počkat. :o První, skvělá - jsem oprávněn sdělit, že česky psaný čtyřdílný komplet Whiskybraní autora Svatoslava Buchlovského se tiskne :dance: Druhá, horší - nestihne se, jak jsem pořád tajně doufal, představit v plné kráse na Whisky Festivalu. :(
Přímá distribuce bude výhradně na objednávku přes http://www.whiskybrani.cz a také http://www.whiskyclub.cz, resp. info@whiskyclub.cz (tady od 11.6.).

Cena je 2 964,- Kč, včetně 14% DPH, bez poštovného a balného. Více ke knihám a také k festivalovému baru v brzké době na http://www.whiskyfestival.cz
:think: :dance: :hand:
Přílohy
whiskybrani_obalka_1dil_1.jpg
maketa.jpg
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Whiskybraní

Příspěvek od Hunter »

Tak to se těším, vypadá to krásně, jsem zvědav na obsah.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whiskybraní

Příspěvek od Nethar »

Tak uz jsme se dockali a je to konecne tady, super zprava!
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whiskybraní

Příspěvek od Nethar »

Tak už jsem si našel chvilku času a listuju - vypadá to na opravdu skvělé počtení, křídový papír, vše doplněné velkým množstvím barevných fotografií, pořízených častokrát při náročném čtrnáctiletém výzkumu in situ. Stránky http://www.whiskybrani.cz/ jedou, najdete tam obsah jednotlivých knih a i pár vzorových stránek v PDF. Jen co to prozkoumám trochu detailněji, můžete se těšit na video posezení věnované těmto knihám, abyste se případně mohli rozhodnout, zda pro vás má případný nákup za ty cca 3000 smysl. Určitě to na mě nepůsobí jako nějaký stručný přehled pro běžné masy lidí, spíše podrobné odborné povídání pro hlubší zájemce o whisky, prostě pořádná whisky encyklopedie v češtině. Takže já se k ní jdu zase vrátit, abych mohl podat pořádnou zprávu. Mimochodem - obsah kapitoly "Whisky a internet" mě velmi potěšil a cosi mi říká, že vám se bude také líbit ;-)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Whiskybraní

Příspěvek od Nethar »

Tak ještě jsem samozřejmě neměl čas to všechno přečíst, na to si asi nějaký měsíc počkám, ale stručné video-představení této české encyklopedie můžete vidět zde:


Uživatelský avatar
Rescue
Znalec
Znalec
Příspěvky: 317
Registrován: 06 dub 2012, 17:23
Bydliště: Praha a okolí

Re: Whiskybraní

Příspěvek od Rescue »

Huráááá, další večerníček :D Díky tati
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Whiskybraní

Příspěvek od Petr »

vidím, že Netharovo nutkání odstranit fólii, do které bylo Whiskybraní vážící 7,1 kg zabaleno, a proletět všechny díly bylo velmi silné a ani se mu nedivím. Nechci tohle fórum zneužívat ke komerčním účelům, nicméně v tomto případě si dovolím PR výjimku.
Jak moc komplexní, detailní a zásadní informace pro "vážného zájemce" zejména o skotskou whisky se v knihách nacházejí si většina zájemců, aniž by knihu alespoň prolistovali, stěží dokáže představit. :snooty: Že v nich dozví spoustu věcí o jiných destilátech i vínech bude překvapení, či bonus navíc. :violin: V dnešní době internetových možností lze stěží uvěřit tomu, že publikace není kompilát "rozumů" stažených z webu. Vše, co je zde napsáno, autor osobně zažil, viděl, slyšel, bylo mu zasláno na jeho vyžádání (třeba v japonšině, apod.). Ne, že navštívil téměř všechny palírny sladové whisky ve Skotsku - navštívil je všechny, mnohdy ne jednou, třeba proto, že něco opomněl, včetně palíren na grain whisky, všech sladoven dodávajících whisky odvětví, bednářství, skladů, stáčíren, lahvoven, atd. atd. :naughty: Jen v samotné oblasti Speyside pobýval v Elginu půl roku. :think: Když mu chyběla fotografie některé těžko dostupné míchané whisky, tak si ji (láhev) obstaral a nechal vyfotit. Podobných příkladů preciznosti a pečlivosti by se našlo mnohem více.
Kdo by měl zájem a hlavně čas, může využít toho, že autor, žijící v Anglii, během svého pobytu v Česku přijal pozvání a bude osobně přítomen na besedě a autogramiádě k této publikaci, organizované v Olomouci 25.6. v 19.00 Black Stuff pubem a Whiskyclubem.cz a seznámit se s ním, případně ho vyzpovídat. Kdo má tu smůlu, že tam nebude, přijde jednak o zážitek ze setkání s touto osobností a také o pár vzorků whisky single cask whisky z palíren BenRiach a Glendronach. :mrgreen: :doh: Vzhledem k omezené kapacitě "zahrádky" v Black Stuff je včasná rezervace (přes soukromou zprávu nebo rovnou na petr.krenek@whiskyclub.cz) nutná.
Kdo se spokojí s "pouhým" zakoupením publikace po jejím předchozím prolistování, má šanci, zatím na dvou místech: v Brně ve speciálce The Whisky Shop, v obchodě U zlaté žáby, Tábor 2, v Praze ve showroomu firmy UPB ve Warehouse No.1, Sokolovská 105.
Kdo nemá ani tuhle možnost, má jinou šanci - prvním deseti kupcům (na petr.krenek@whiskyclub.cz) ušetřím na poštovném.
A jak říká autor, kniha by se neměla číst "nasucho" , tak já končím tento příspěvek se sklenkou staronové míchané Grants 12 Y zapíjené Ginger Ale od od firmy Fever Tree, jeho slovy: " Na Šemíka!"
Petr :hand:
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Whiskybraní

Příspěvek od Marvin »

Narazil jsem na krátký rozhovor s autorem v rozhlase: http://www.rozhlas.cz/radio_cesko/takes ... i--1127229 (začíná to od času 4:10, předtím je krátká informace o Hybrid malt a po té nějaké rady, jak si vychutnat whisky).
Uživatelský avatar
Kiwi
New-make
New-make
Příspěvky: 180
Registrován: 30 pro 2012, 20:16

Re: Whiskybraní

Příspěvek od Kiwi »

Toz jsem se tez stal majitelem teto obsahle publikace. Ted to je vsechno postupne vstrebat :think:
sumejkr

Re: Whiskybraní

Příspěvek od sumejkr »

Rád bych se zeptal ostatních majitelů této knihy, kteří se do ní již začetli na jejich názor na zpracování tohoto dílka.
Já v současné chvíli pročítám především 1. díl a musím říci, že jsem již dlouho nedržel v ruce odbornou knížku, která by byla tak nešťastným způsobem zpracována. Je vidět, že zde chyběl kvalitní korektor, který by dokázal knize dát řád. Dochází tak k situacím, kdy se autor snaží vysvětlit a vyjádřit naprosto vše, a tato doslovnost způsobuje naprostý chaos, nečtivost a nepřehlednost. Přitom by stačilo věnovat větší čas členění textu, jeho rozdělení na menší podkapitoly, používání odrážek a především text, který má pouze doplňující charakter, dát do poznámek, které budou graficky odlišné od zbytku textu.
Jednoznačně nejsmutnější je skutečnost, že se jedná o knihu, která by se při lepším zpracování stala skutečným pokladem. Vlastnictví Whiskybraní mně tak na jedné straně způsobuje radost, že mám k dispozici česky psanou knihu(y), která se tématu whisky věnuje tak obsáhlým způsobem a na druhou stranu jsem naštvaný, že jsem investoval 3.000,- do tak, z mého pohledu, "lajdácky" zpracované knihy.
Naposledy upravil(a) sumejkr dne 28 dub 2014, 01:05, celkem upraveno 2 x.
Odpovědět