101 Whisky: Škola degustace pro každého - Ian Buxton

Zajímavé knihy, časopisy, ...
Odpovědět
Rog
Znalec
Znalec
Příspěvky: 500
Registrován: 15 srp 2014, 12:42
Bydliště: Košice

Re: 101 Whisky: Škola degustace pro každého - Ian Buxton

Příspěvek od Rog »

Vďaka :!:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: 101 Whisky: Škola degustace pro každého - Ian Buxton

Příspěvek od Nethar »

Rog píše:Vďaka :!:
Ne, tak to teda ne. Všichni teď chceme vědět, co se ti nepozdávalo a jak se to (ne)vyřešilo díky anglickému originálu :lol:
Rog
Znalec
Znalec
Příspěvky: 500
Registrován: 15 srp 2014, 12:42
Bydliště: Košice

Re: 101 Whisky: Škola degustace pro každého - Ian Buxton

Příspěvek od Rog »

OK, nepozdával sa mi český preklad. Nemám teraz knihu v ruke, ale je tam niečo ako: "vplyv rašeliny zo sudov portského Ellen", čo sa mi zdalo ako kravínium...
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: 101 Whisky: Škola degustace pro každého - Ian Buxton

Příspěvek od Nethar »

Tak to je pěkný překlad ;)
FOL_65

Re: 101 Whisky: Škola degustace pro každého - Ian Buxton

Příspěvek od FOL_65 »

FOL_65 píše:
Rog píše:Poprosil by som niekoho, kto má anglickú verziu knihy, nech sa pozrie na whisky č. 61 (JW Blue Label King George V) na degu poznámky, konkrétne na chuť a napísal to sem? V českom preklade sa mi čosi nepozdáva a chcem to konfrontovať s originálom.. ;)
Taste: „A very big, forceful whisky, surprisingly honeyed and well mannered, with the smoky Port Ellen coming through late. Still vibrant and complex, despite the age of some of the blend constituents.“
"Velmi plná, mocná whisky, překvapivě medová a dobře vyškolená, s pozdějším kouřem ze sudu od portského Ellen. Stále živá a komplexní, přes stáří některých součástí směsi."
owarsharif
New-make
New-make
Příspěvky: 105
Registrován: 29 črc 2015, 19:09
Bydliště: Praha

Re: 101 Whisky: Škola degustace pro každého - Ian Buxton

Příspěvek od owarsharif »

Dnes jsem mel knihu v ruce, a kdyz jsem videl ty obrazky jako z xeroxu a jeste k tomu nejak divne seriznute zespodu, tak jsem ji zase vratil zpatky do regalu. Hledal jsem knihy o whisky a tahke byla jedina v celem knihkupectvi. Vydavatele v CR nas nemaji radi.
FOL_65

Re: 101 Whisky: Škola degustace pro každého - Ian Buxton

Příspěvek od FOL_65 »

owarsharif píše:Dnes jsem mel knihu v ruce, a kdyz jsem videl ty obrazky jako z xeroxu a jeste k tomu nejak divne seriznute zespodu, tak jsem ji zase vratil zpatky do regalu. Hledal jsem knihy o whisky a tahke byla jedina v celem knihkupectvi. Vydavatele v CR nas nemaji radi.
Práve to som chcel podotknúť. Aj môj výtlačok je takto zle postrihaný. Čo už, nebudem ju už vracať, bude do zbierky :D
evening
New-make
New-make
Příspěvky: 204
Registrován: 19 srp 2014, 22:44
Bydliště: Bratislava
Kontaktovat uživatele:

Re: 101 Whisky: Škola degustace pro každého - Ian Buxton

Příspěvek od evening »

Celá sadzba v českom jazyku je pravdepodobne rovnaká, obrázky mizerné, už len tá kombinácia - pre Slovart sadzba Bratislava, vytlačené v Maďarsku (teraz nič proti Maďarom)...
ale tých plusov je viac ako mínusov - okrem už spomínaného pozitívneho obsahu je to v súčasnosti jediná zohnateľná kniha o whisky (v Češtine al. Slovenčine), ktorá okrem iného vzadu v "Další prameny" odkazuje aj na túto stránku. A to by ma zaujímalo, či to tam je aj v originále.
[barva][/barva]
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: 101 Whisky: Škola degustace pro každého - Ian Buxton

Příspěvek od Nethar »

Jako na tohle forum? To v originále fakt není ;-) Můžu poprosit o nějakou kvalitní fotografii či scan a ISBN knizky? Whisky.nethar je ještě zmíněno ve Whiskybrani.
FOL_65

Re: 101 Whisky: Škola degustace pro každého - Ian Buxton

Příspěvek od FOL_65 »

ISBN je: 978-80-7391-746-3
Odpovědět