Malt Whisky: Skotsko - Miloš Skácel

Zajímavé knihy, časopisy, ...
Odpovědět
čolek

Malt Whisky: Skotsko - Miloš Skácel

Příspěvek od čolek » 07 kvě 2011, 16:06

Obrázek

http://www.dobre-knihy.cz/detail/134038/malt-whisky.htm

Nemáte někdo zkušenost s touto knihou? Narazil jsem na ni v knikupectví, ale měli ji zatavenou do fólie, tak jsem nemohl ani nahlédnout, jakým způsobem je koncipována a co v ní vůbec je. Nejlevnější zrovna není, tak by mě zajímalo, jestli vůbec stojí za to..

Ještě doplním: našel jsem náhledy pár stránek - http://www.knizniweb.cz/knihy/nahled/99 ... tml?page=0

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Malt Whisky: Skotsko - Miloš Skácel

Příspěvek od Hunter » 07 kvě 2011, 19:31

Podle té ukázky těžko říct, jestli za ty peníze stojí. Docela by mě zajímalo, jakou lahev single malt whisky k tomu těch prvních dvěstě zákazníků dostalo.S tou by ta cena knihy docela šla.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 07 kvě 2011, 21:01

Pánové, "krátká" rekapitulace vydání knihy, o které jsem se osobně velmi zajímal i kvůli té láhvi k prvním dvě stě výtiskům:

- původně měla vyjít v září za 899 Kč
- následovalo nělolik odkladů, změna formátu knihy a následně i ceny na 1.299 Kč
- stále se jednalo, jaká že to láhev bude přiložena ke knize, jednu chvíli to vypadalo, že žádná
- nakonec zvítězila Glenfarclas 12 y.o.
- "bomba cena" tohoto balíčku byla stanovena na 1.999 Kč
- nakladatelství je ochotno balíček zaslat na dobírku za 1.999 Kč tak, abych měl jistotu, že budu mít jednu z dvou set prvních knih
- v této chvíli ztrácím o balíček zájem a o knihu (za těchto podmínek) pomalu také
- následuje křest knihy - viz níže

Dne 15. prosince 2010 v 17:00 hodin v kavárně UNO ve 2. patře obchodního centra Palladium na nám. Republiky 1 v Praze pořádá Nakladatelství BVD křest nové knihy Miloše Skácela „Malt Whisky, Skotsko“. Jedná se o celobarevnou velkoformátovou exkluzivní publikaci o největším bohatství země skotské.

Autor Vás v ní seznámí s podrobnými údaji o 101 dnes destilujících palírnách a o všech palírnách již dříve uzavřených, informuje Vás o nejrozmanitější produkci skotské malt whisky a přináší tak na trh snad nejucelenější přehled, jaký lze dnes v písemné podobě najít.

Kniha bude na trhu k dostání za cenu 1 299 Kč, pro ty, kteří křest navštíví, bude na místě nabízena za 899 Kč.

- takže nakonec tuto knihu mám za těch "původních" 899 Kč včetně podpisu autora

Knihu lze vcelku doporučit, obzvláště tomu, kdo nemá ještě žádnou "velkou" knihu o whisky. Jedná se o velký formát. Nutno si uvědomit, že popisuje pouze single malt whisky, což pro mě byla výhoda, ale pro toho, kdo nemá další knihy, bude nákup ještě nějaké další knihy víceméně nezbytný.

čolek

Příspěvek od čolek » 07 kvě 2011, 21:28

Díky za info! Takže asi nepujde o žádné nové objevné informace :) Knihy, kde jsou hlavně informace o palírnách už mám, takže si nejspíš konečně pořídím Whisky Bible, protože můj Malt Whisky Companion od pana Jacksona už je trochu zastaralý :(

Tihi

Příspěvek od Tihi » 22 čer 2011, 20:15

Mám tú knihu asi 2mesiace a možem ho s čistého srdca odporučiť každému fanúšikovi single maltu.Nelutujem jediný cent s tích 50eur čo stála.Je to fakt obsiahla kniha kde nie sú popísane len jednotlivé paliarne,ale aj všetky zaniklé paliarne,nové projekti paliarní,všetky "independent bootlers" sú krásne rozpísané,ďalej whisky kluby a whisky shops ktoré si nechali stočiť pre seba malt whisky(je tam aj český whisky klub ktorí si nechal stočiť 13 rokov starú Bruichladdich 1994 53,7% v limitovanej sérii 316 fliaš)Zároveň by som rád upozornil na fakt že v knihe nie sú žiadne degustačné poznámky,žiadne hodnotenia,takže kto čaká také informácie tak ten sa ich tu nedočká.

Odpovědět