www.Whiskybase.com

Odkazy za zajímavé stránky na internetu týkající se whisky
Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

www.Whiskybase.com

Příspěvek od Hunter » 06 dub 2011, 15:04

Nedávno jsem narazil při brouzdání na velmi zajímavou stránkuhttp://www.whiskybase.com/
Stránka je pouze v angličtině, ale myslím, že stačí i jen základní znalost angličtiny, aby jste využili to, co vám nabízí.
Po nezbytné registraci a vytvoření svého profilu si můžete brouzdat po jednotlivých palírnách, značkách nezávislých plníren, whisky shopů, profilech ostatních uživatelů,a to třeba i dle jednotlivých zemí, takže si najdete ostatní registrované Čechy atd.,ale především si můžete vytvářet svou kolekci, to znamená že si do svého profilu můžete postupně přidávat lahve, které jste ochutnali, každou si ohodnotit na stobodové stupnici, přidávat si své poznámky k vůni a chuti a podobně.Můj profil vypadá kupříkladu následovně:
http://www.whiskybase.com/userview.php? ... 3&reload=1
Při kliknutí na Show all u hodnocených značek (Rates) se vám ukáže, které značky již máte ohodnocené a kolika body, dále se vám takto krásně ukáže vaše kolekce:
http://www.whiskybase.com/collection.ph ... iewid=2863
Svou kolekci, pokud již bude rozsáhlejší, si můžete také v profilu vygenerovat jako tabulku ve formátu .xls.
Na další vychytávky třeba ještě přijdu, stránku znám opravdu jen pár dnů a ještě jsem určitě ani zdaleka neobjevil všechny možnosti využití, další poznatky případně dopíšu.Pokud by jste se někdo další registroval, určitě sem písněte pod jakým nickem, nebo hoďte link přímo na profil...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od Nethar » 09 dub 2011, 14:39

To vypadá zajímavě! Něco tam ještě chybí, vložil jsem třeba Hammer Head, snad bude schválen a budu moci přidat i fotku. Jinak si začínám postupně plnit svůj profil, odkaz by měl být tady dole v mém "podpisu" pod každým příspěvkem.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 10 dub 2011, 09:54

HammerHead jsem tam (přes vyhledávací okno vpravo nahoře) už našel,ale je uveden bez fotky a chybně jako skotská.
http://www.whiskybase.com/whiskies.php? ... kyid=18894
Kdyby Ti to neschválili, zřejmě by to šlo přes "add info & report errors".
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 10 dub 2011, 13:26

Jj, je tam právě špatně, uvidíme, bylo by třeba tam přidat distillery Prádlo, počkám. Bohužel fotku tam dát nemůžu, protože láhev musí být nenačnutá, tak leda že bych sehnal nějakou free na internetu.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 13 dub 2011, 08:17

Nebo až ji vypiješ, tak ji dolij třeba čajem odpovídajícího odstínu a máš rázem nanačnutou láhev pro originální foto, pokud by tam tedy nechyběla ta vrchní tmavá fólie na hrdle lahve, pak by asi zbývala jen fotka z netu.

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 22 kvě 2011, 17:32

Tak whiskybase je už "zpátky" v novém. Podrobnější průzkum si nechám na později, protože mi to zatím docela zlobí, převod asi ještě není zcela dokonale dokončen. Každopádně nějaké velké změny ve funkčnosti zatím nevidím, spíše je to nový design, základní věci jsou ale stejné, možná leda list nejlepších whisek, palíren, atd., to nevím, jestli tam bylo...

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 22 kvě 2011, 17:36

Tak se omlouvám, že spamuji nedůležitými minizprávami :-) Ten seznam nejlepších tam možná byl už dřív, ale jednoho jsem si nevšimnul, možná jsem taky byl jenom slepej, ale to je podle mě novinka - u lahve ve sbírce můžete nastavit, jestli je zavřená, otevřená nebo už prázdná :-) To je byrokracie ;-)

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 22 kvě 2011, 17:57

No dobře no, tak jsem si pořádně přečetl email s novinkama :-)
- nový design
- fórum i v jiným jazycích (češtiny se bát nemusíte)
- chatbox
- možnost přidat si do sbírky více lahví stejné whisky
- status otevřená, zavřená, prázdná, jak jsem psal předtím
- a mnoho dalšího (?)

Nový design je vcelku pěkný (i když třeba menu asi nezvládá větší množství položek či skrolování, takže třeba Speyside byl rozdělen na tři části), nové možnosti otevírat a dopíjet lahve jsou také zajímavé (i když využívat asi nebudu, už bych se z toho všeho "papírování" mohl zbláznit ;-)) Vyhledávací dialog není vždy po ruce, jak se zdá, je třeba vždy zobrazit úvodní stránku a vyhledávat tam, což může být taky trochu otravné. Každopádně možnost najít si hodnocení nějaké lahve či pěkné grafické zobrazení vlastní sbírky zůstává, takže já jsem spokojen :-)

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 23 kvě 2011, 08:29

Přidám pár postřehů: Top 100 se nám změnil na TOP 1000 (whisky s pěti a více hlasy). Velkou výhodou je , že tento seznam si můžete řadit např. dle obsahu alkoholu, stáří, ale co má praktické využití, tak i dle ceny, což se dá využít ke snadnému hledání lahví ve stylu hodně muziky za málo peněz. U své kolekce vidíte i její cenu, dále průměrné hodnocení vašich lahví ( ten průměr je v rámci celé whiskybase), vaše průměrné hodnocení najdete při kliknutí na váš profil. Sympatické je, že vaši kolekci ( pouze ale ty lahve, které jste hodnotili) můžete opět řadit dle abecedy, nebo počtu bodů, ceny, ale i stáří, obsahu alkoholu atd.Co mi chybí, a věřím, že to je jen dočasné a vrátí se to zpět, je seznam členů komunity podle zemí, kde jsem dřív lehce našel, že z ČR je tam 13 členů, a po rozbalení vlaječky bylo vidět jejich nicky a kolik mají ve sbírce lahví.Zatím jsem to nenašel.U jednotlivých palíren teď v hlavním náhledu vidíte jejich průměrné celkové hodnocení ze všech jejich plnění a také 5 nejlépe hodnocených lahví z té palírny (se třemi a více hlasy).A jedna drobná změna- u online členů teď vidíte, z jakého jsou státu.

Obrázek

Vivino profil

Untappd profil

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 24 kvě 2011, 09:06

Design"starých" stránek se mi líbil asi víc, ale je to možná jen otázka zvyku..jsem prostě konzerva :lol: status otevřený, zavřený a vypitý se mi hodně líbí ;) celkově mi však přijde, že mi WB teď šlape rychleji než starší verze..škoda rozdělení Speyside na tři části, což na mě působí trochu "amatérsky" :roll: v nabídce stále chybí Ewan Williams single barrel 1997, který si tak nemůžu přidat do kolekce :( rovněž tak kanadská Crown Royal..to je možná způsobeno tím, že to není singlovka, ale u Kanady bych to tak nehrotil být správci stránek..
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Odpovědět