www.Whiskybase.com

Odkazy za zajímavé stránky na internetu týkající se whisky
Odpovědět
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od salam15 »

Potvrzuji, dodal jsem o víkendu fotku jednoho IB Laphroaigu a bylo to rychlé a pohodlné ;)
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od lalos »

Sákryš, to kdybych věděl, tak minulý týden neupravuju jak pako nové Gold Cocky. Při nejbližší příležitosti vyzkouším.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od LukeD »

Jo, je to v provozu tak cca týden. Akorát já mám asi starý OS (či prohlížeč), poněvadž mě to nepustí přes ten poslední krok, resp. se mi nezobrazí ta nabídka na vycentrování. Nu což, asi je už fakt na čase konečně tu Vistu poslat k ledu. 8-)
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od Nethar »

Prosím tě, Luku, co to furt prasíš na té WhiskyBase? ;) To je fakt nutný mít ke každý lahvi verzi pro každý bottle code a den lahvování? Nebo v tom máš nějaký systém, co tam dáváš a co ne? Na jednu stranu je to hezké vše podrobně zdokumentovat, na druhou stranu je to ve vší úctě obrovská hovadina :D Doufám, že nejde jenom o body. Jako když mám single cask, tak je fajn vidět, že byl nalahvovaný třeba 1. 5. 2000, to považuju skoro za nutnost. Ale když koupím normální Uigeadail například, tak mě to tak leda obrovsky se*e. Vidím, že je z roku 2000, chtěl bych přidat a hotovo. Ale ne, ono tam musí být verze, co byla lahvovaná 1. 5. 2000, 2. 5. 2000, 3. 5. 2000, ta moje pochopitelně bude zrovna 4. 5. 2000, což tam chybí, tak to už mi zase nedá, abych to vkládal tam, kam to "nepatří", když tam není jen ten všeobecný ročník 2000, takže jsem "nucen" založit i 4. 5. 2000 a k čemu to ve výsledku je, když to stejně lahvují beztak z jednoho maxibatche a je to stejná whisky. Recenze ostatních si nepřečtu, protože ten stejný ročník má dvacet lahví, takže bych je musel proklikat a najít všechny. Já bych řekl trochu klidu, vím, že to neděláš zdaleka jenom ty, celý tenhle směr, kterým se WhiskyBase teď vydává, považuju za scestný a kontraproduktivní. Jakože bylo zábavný pátrat třeba po těch starých Taliskerech a z bottle codů odvozovat ročníky, ale všeho s mírou, lepší by byl nějaký seznam jenom někde (vím, zatím asi není kde), než mít pro každý den v roce vlastní láhev na WB a ve výsledku se o ní tedy dozvědět kulový.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od salam15 »

:clap: :clap: :clap: Souhlasím.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od Marvin »

Jo, člověk si pak vytvoří wishlist, aby usnadnil okolí výběr dárků a oni mu to pak nekoupí, protože si nebyli jistí verzí láhve - a přitom to byla řadovka bez nějakých batchů.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od nidan »

Jako když má někdo čas a potřebu vyzobávat flašky z aukcí a vytvářet x-té kopie téže flašky tak s tím nemám zásadní problém krom toho že to zapleveluje databázi. Ale je mi podivné že si někdo založí fake profil na whiskybase a stahuje ty fotky z aukci a následně vkladá do whiskybase. To je nějaká forma schizofrenie?
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od LukeD »

Nethar píše: 24 zář 2019, 08:29 Prosím tě, Luku, co to furt prasíš na té WhiskyBase? ;) To je fakt nutný mít ke každý lahvi verzi pro každý bottle code a den lahvování? Nebo v tom máš nějaký systém, co tam dáváš a co ne? Na jednu stranu je to hezké vše podrobně zdokumentovat, na druhou stranu je to ve vší úctě obrovská hovadina :D Doufám, že nejde jenom o body. Jako když mám single cask, tak je fajn vidět, že byl nalahvovaný třeba 1. 5. 2000, to považuju skoro za nutnost. Ale když koupím normální Uigeadail například, tak mě to tak leda obrovsky se*e. Vidím, že je z roku 2000, chtěl bych přidat a hotovo. Ale ne, ono tam musí být verze, co byla lahvovaná 1. 5. 2000, 2. 5. 2000, 3. 5. 2000, ta moje pochopitelně bude zrovna 4. 5. 2000, což tam chybí, tak to už mi zase nedá, abych to vkládal tam, kam to "nepatří", když tam není jen ten všeobecný ročník 2000, takže jsem "nucen" založit i 4. 5. 2000 a k čemu to ve výsledku je, když to stejně lahvují beztak z jednoho maxibatche a je to stejná whisky. Recenze ostatních si nepřečtu, protože ten stejný ročník má dvacet lahví, takže bych je musel proklikat a najít všechny. Já bych řekl trochu klidu, vím, že to neděláš zdaleka jenom ty, celý tenhle směr, kterým se WhiskyBase teď vydává, považuju za scestný a kontraproduktivní. Jakože bylo zábavný pátrat třeba po těch starých Taliskerech a z bottle codů odvozovat ročníky, ale všeho s mírou, lepší by byl nějaký seznam jenom někde (vím, zatím asi není kde), než mít pro každý den v roce vlastní láhev na WB a ve výsledku se o ní tedy dozvědět kulový.
Po pravdě úplně nevím, jak ti přesně odpovědět, takže to vezmu obšírněji. Každopádně to nejspíš bude o úhlu pohledu - jako vždy.

Jednak jsem se několikrát setkal s tím, že u některých těch "default" lahví zmiňovali nevyrovnanost šarží, a že tím pádem to hodnocení jako takové je někdy zcestné, protože platí jen pro určité šarže, jednak třebas šarže lahví Glendronach 12yo, 15yo, 18yo atd. tam máš standardně prakticky všechny a nikdo se nad tím nepozastavuje. To samé platí pro Ardbeg 10yo či Lagavulin 16yo. Vlastně mě nikdy ani nenapadlo, že by to někoho mohlo srát. A ne, nedělám to kvůli bodům. Vnímal jsem to tak, že tím ten systém vylepšuju.

Ostatně, stejně máš vždycky právě tu "default" flašku, u které najdeš nejvíc recenzí a známkování, protože spoustě lidí se s tím nechce, s prominutím, srát. Není problém se k ní od jakékoli šarže dostat přes kliknutí na její název ve sloupečku "VERSION OF THIS BOTTLING". Vnímám to tak, že je to právě hezky udělané tak, že ti neřešící využívají "default" a detailisté mého ražení se hrabou v detailech. Nikdo není nucený ani do jedné varianty. Navíc už je teď ta fotografie výchozí zrcadlena ke všem šaržím, takže při přidání ani není potřeba dodávat foto - stačí do komentáře napsat, aby ji přidali k té výchozí a přihodit link na ni.

Co se tebou zmiňovaného problému týče, tak to právě přesně nedělám, pokud je stejný bottle code a několik různých dat lahvování jdoucí ve dnech po sobě. V tom případě si naprosto v pohodě přidám flašku, i když na té mé je trochu jiný datum, ale stejný bottle code. Že se tohle děje, to také neschvaluju. A občas se u podobných duplikátů snažím komunikovat s moderátory, aby je sloučili. Někdy se zadaří, někdy naopak ne. Ono to také závisí na míře perfekcionizmu toho kterého moderátora. ;)

Suma sumárum si myslím, že se nic nemění. Nejvíc informací vždycky zjistíš u té "default" flašky. A pokud tě zajímá hodnocení té které konkrétní šarže pro ucelení pohledu, tak se proklikáš k ní. Ale to je jen a pouze můj názor a chápu, že to každý vidí jinak.

Mimochodem, kromě občasného přidávání flašek na základě informací z aukcí hlavně běžně doplňuji chybějící informace k lahvím (typicky lahvování Gordon&MacPhail), což ale pochopitelně není vidět. Když už ty aukce projíždím, tak mi to přijde smysluplné...

PS: Jinak tvé stížnosti ohledně zbytečnosti vkládání jednoho "maxibatche" z několika dnů v řadě za sebou by měly směřovat spíše na moderátory Whiskybase než na mě. Já s tím udělám prd. 8-)
Naposledy upravil(a) LukeD dne 25 zář 2019, 16:20, celkem upraveno 1 x.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
LukeD
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1236
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od LukeD »

nidan píše: 24 zář 2019, 12:14 Jako když má někdo čas a potřebu vyzobávat flašky z aukcí a vytvářet x-té kopie téže flašky tak s tím nemám zásadní problém krom toho že to zapleveluje databázi. Ale je mi podivné že si někdo založí fake profil na whiskybase a stahuje ty fotky z aukci a následně vkladá do whiskybase. To je nějaká forma schizofrenie?
Můžeš mi nějak dovysvětlit tu druhou větu, prosím? Nějak se mi nedaří pochopit, o co vlastně jde a proč někdo něco takového vlastně dělá...
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od Nethar »

Jak jsem psal, mně přijde, že v tom je spíš bordel, důvody jsem vypsal. Je to asi o míře toho "perfekcionismu". Někomu by stačil jeden Uigeadail, někdo (já) by rád měl podle ročníků, někdo by tam zase chtěl vkládat každý den lahvování. Já mám třeba načnutý Uigeadail z 22.11.2018, pokud si to nepletu s jinou flaškou, žádný jiný z 2018 tam v té době myslím nebyl, musel jsem vkládat, protože tam byly jen Uigeadaily z jiných dnů 2018, což bylo špatně. Kdyby tam byl ten "default" 2018, tak jsem spokojený, i když ten další bordel v databázi by chtěl trochu vylepšit. No ve výsledku mám Uigeadail 22. 11. 2018, který byl koukám přiřazen k defaultní lahvi 2017, protože 2018 tam nebyla, za mě zcela zbytečný bordel.

Ohledně dalších informací chválím, taky to tak dělám, jak najdu náhodou nějakou nesrovnalost. Když už to zmiňuješ, tam jsem si všiml, že jedeš shoplinky ve velkém. To mi taky přijde zbytečná snaha plnit databázi. Spousta jich po čase přestane fungovat a informace o ceně postrádá datum, takže dva roky starý odkaz na eshop je matoucí. Nebo to mají nějak pořešený?
Odpovědět