www.Whiskybase.com

Odkazy za zajímavé stránky na internetu týkající se whisky
Odpovědět
čolek

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od čolek »

že tam nejdou některé levné blendy mně třeba ani tak nevadí, nepotřebuju si nahánět sbírku Jackem Danielsem apod., takové whisky nejsou důvod toho proč mám whisky rád

mě to háže na týpka se 14 lahvemi, což jsem já :D
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od Nethar »

Už to zdá se funguje :-) No ten týpek předtím měl asi jenom tři flašky a každou z nich několikrát, tak mu to dalo 14.
Ohledně těch blended, já bych je ve sbírce nepotřeboval, ale mám rád pořádek - takže buď ať tam jde narvat všechno nebo ať tam jdou jenom single malt. Takhle mě trápí, že něco tam je, něco ne, neodolám a co tam je, to si přidám, ale pak mě to zase přijde nefér, mít tam nějakou přiblblou Tullamorku a nemít pořádnou Ballantine's 17y, něco možná časem přibyde, ale já to nebudu furt kontrolovat a vyhledávat... hroutím se, mám prostě trápeníčko :-D Kdo sledujete Big Bang Theory, hádejte se kterým člověkem mám největší pochopení ;-)
No pokud tam nedovolej všechno, tak blended, co teď ve sbírce mám, asi časem vyhážu, ať to má řád. Nebo se zavřu v temném sklepě jenom se svojí tabulčičkou a se skutečnou sbírkou a na whiskybase budu pouze koukat na hodnocení ostatních :shifty:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od Nethar »

Jo a správně se říká Jackem Danielem, mučím tím své okolí a vás tady budu taky :twisted:
čolek

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od čolek »

já mám svědomí čisté, naštěstí zase takové OCD nemám, abych tam musel mět všechno :D navíc ty levné blendy sem si snad nikdy nekoupil, abych si je vychutnal, většinou jenom abych se ožral :lol: ze skotských míchaných mě láká snad jen Black Bottle. Pravda, že třeba ty japonské míchané by tam být mohly, přece to asi bude trochu jiná liga než Old Smugglerska.

jinak ohledně Jacka starost mít nemusíš, pochybuju, že o něm budu kdy ještě znova psát :lol:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od Nethar »

Právě to je ono Old Smuggler, Printer's,... to je úplně jiná liga než Ballantine's 17y, Hibiki, apod. Ale tak to je jedno, s tím se prostě musím vyrovnat, příbuzným zakážu, aby mi to dávali, že mi to kazí databázi :-D S tím OCD máš pravdu, poznal jsem se v tom spolu se základními rysy autismu ;-)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od Nethar »

Tak už jsem vyměknul a jdu tam naklikat to svoje hodnocení lahví, ať z toho komunita něco má ;-) Ale nelíbí se mi, že při přehodnocení si to kromě své tabulky budu muset kromě zdejšího fóra přepsat i tam ;-) Naštěstí k tomu snad často nedojde, protože u celých lahví s hodnocením čekám až po pár ochutnávkách, takže většinou už ho pak měním jenom výjimečně. U vzorků si s hodnocením naopak jistý nejsem, ale s tím WB mást asi nebudu vůbec, navíc si do kolekce dávám jenom celé flašky, co mám ve sbírce, vzorky tam nemám, takže to tak i ponechám. Jdu na to, tupé kancelářské práci zdar :-D
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od Nethar »

Hunter a Króča vědí, o čem mluvím, když zmíním zahrnování vzorků do databáze na WB :-) Zatímco já si tam dávám jenom skutečné celé lahve, které vlastním, Hunter začleňuje vše, co ochutnal, aby to měl kompletní. Dneska mi kupodivu hladce prošel návrh, aby kromě "otevřené", "zavřené" a "prázdné" lahve přibyl ještě status "vzorek", čímž můžeme mít všichni bez výčitek svědomí sbírku pěkně rozrostlou ;-) Prý by to mělo být koncem roku.
http://www.whiskybase.com/forum.php?g=3&p=232
Króča

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od Króča »

Bravo!!! :clap: :clap: :clap:
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od Hunter »

To je dobrý počin, supr. Jinak je tam se svojí lepší angličtinou Nethare můžeš ještě poprosit,abychom mohli zase filtrovat uživatele podle států, dřív jsem kliknul na českou vlaječku a viděl jsem, kolik je tam zaregistrovaných lidí od nás, kolik mají lahví atd.Tahle funkce teď bohužel chybí.
Jinak ještě k tomu systému na whiskybase doplním, že tu mou kolekci beru jako seznam všech lahví, které mám, nebo jsem pil, ochutnal, ohodnotil.Díky whiskybase tak mám krásně po ruce žebříček dle bodů. Kdybych si tam dával jen celé lahve, které mám, nebo jsem měl, vypadlo by mi spousta lahví,které jsem přechutnal, aniž jsem si koupil celou lahev, a žebříček bodového hodnocení by se mi zhroutil a musel bych si ho vést někde zvlášť, což nechci.To se mi na whiskybase právě líbí, že to mám takhle online.Jednou za čas si žebříček dle bodů seřazený sestupně ještě i vytisknu, abych ho měl po ruce třeba na degustaci,a mohl mrknout, když nějakou lahev hodnotím, co na té úrovni už jsem pil a zda ty body, co přiděluji, sedí i v rámci ostatních kousků.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od Nethar »

Hodil jsem dotaz ohledně těch států, tak uvidíme: http://www.whiskybase.com/forum.php?g=4&p=233
Odpovědět