www.Whiskybase.com

Odkazy za zajímavé stránky na internetu týkající se whisky
Odpovědět
LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od LukeD » 25 zář 2019, 16:08

Hele, z komunikace s různými adminy mi přijde, že toho mají nad hlavu, takže snažit se ještě řešit, co tam patří a co ne, je zatím pravděpodobně nad jejich síly. Teď jim aspoň trochu ulehčila práci ta věc s default fotkou, takže nemají neustále milion fotek ke zpracování.

Co se týče linků na obchody, tak mě to naopak přijde na výsost užitečné, protože jsem byl už několikrát rád za to, když jsem objevil odkaz na zahraniční obchod u lahve, kterou jsem sháněl, a která byla zároveň za dobrou cenu. A pořešené to samozřejmě je. Sám tomu říkám shoplink teror. :) Pokud vkládáš shoplinky, tak ti pak každou chvíli přijde upozornění na špatný odkaz ve formě Shoplink error. Většinou jde o nedostupnost lahve, ale můžeš upravovat i chybný odkaz či špatnou cenu.

Ostatně, zkus si to sám. Když klikneš na ten zvoneček vedle linku na obchod, tak můžeš vybírat ze tří možností: Invalid link, Wrong price a Not available anymore. Často takhle u těch odkazů sám opravuju cenu či upozorňuju na nedostupnost. Za mě naprosto v pohodě věc.
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 25 zář 2019, 16:20

Mně by se líbilo třeba že vložíš v roce 2013, že stála 30 euro. Pak sice někdo může nahlásit, že cena se změnila, ok, ale u většiny lahví se tomu tak stejně neděje, takže to musím proklikávat, abych zjistil, že stejně nikde není. Když by to někdo updatoval, nastavila by se pak nová cena pro ten daný rok (den, cokoliv), takže by se dal sledovat i nějaký vývoj v historii (i super ceny z aukcí vložit, ale to oni nechtějí), čímž bych zároveň viděl, že těch 30 euro už je starých jako kráva a s největší pravděpodobností neplatí. Je fakt, že občas nějaký link na vhodný shop takhle najdu. Ale třeba když vkládáš maneo, no já nevím, když ti to za tu práci stojí, stránky mají asi jenom český a nejspíš ani jinam neposílají, každý Čech je zná. Já bych ale i recenze držel nejradši v jednom jazyku, ty automatický překlady jsou špatný. No nevím, teď jsem chtěl říct, kolik třeba u Uigeadailu musím přeskočit Francouzů a Němců, ale neřeknu ti to, protože když zadám Uigeadail, že bych si našel ten primární, vyskočí mně jich tam 130 a to už jsem zase rozčílenej :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 25 zář 2019, 16:29

A za trest jsem ti nahlásil dva invalidní shoplinky :P
Jako že si to bude opravovat ten, co to vložil, to je neudržitelný. Jednou ztratí každý trpělivost :-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 25 zář 2019, 16:40

Ono je to tam na prd i s tou tzv. průměrnou cenou, kdy ti to ovlivňují naprosto nesmyslné ceny z některých obchodů. To už jsem se naučil brát s rezervou a nijak zvlášť mě to netankuje.

Se obávám, že s cenami z aukcí by v tom byl nakonec ještě větší bordel než je tomu teď. Ale těžko říct. Asi úplně nerozumím tomu, jak by sis to s tou cenou představoval.

Ad Maneo: I to by ses divil. V absolutní většině případů mi upozornění na nedostupnost té které flašky z Manea chodí od nicků z Německa.

Ad jeden jazyk: To je mi asi také buřt. Já tam původně psal recenze dvojjazyčně, ale jak zavedli ty automatické překlady, tak jsem se na to vykašlal a všechno předělal na češtinu. Ono i dnes prostě furt spousta lidí nerozumí anglicky a tohle je pro ně relativně dobré řešení. Je fakt, že z těch automatických překladů někdy také rostu. A sám občas musím opravovat tu svoji českou formulaci tak, aby ten automatický překlad dával smysl. ;)

A k té default flašce... To je přeci jednoduché. Zadám do vyhledávání Ardbeg Uigeadail. Vyskočí mi 130 variant. Vyberu v podstatě jakýkoli a po jeho otevření kliknu ve sloupečku Version of this bottling na Ardbeg Uigeadail. Tadá, jsem na výchozí flašce, kterou má ve sbírce 10145 lidí, takže se to načítá celkem dost dlouho. :) Suma sumárum, akce na pár kliknutí a pár sekund - nemusím nic sáhodlouze hledat v rámci 130 řádků. 8-)

Stejně tak když hledám konkrétní plnění z konkrétního roku. Můžu rozkliknout v podstatě kteroukoli. Pak ve sloupečku Version of this bottling kliknu na There are 117 other releases... a vzhledem k tomu, že ty jsou následně seřazeny dle roku lahvování, tak si lehce najdu (či případně nenajdu, pokud tam není) tu svoji. Mimochodem, po prokliknutí na konkrétní flašku tě to při návratu o stránku zpět opět vrací na tohle plovoucí okno s nabídkou jednotlivých verzí, takže takhle můžeš velmi rychle zjišťovat podrobnosti o tom kterém lahvování.

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 25 zář 2019, 16:47

Nethar píše:
25 zář 2019, 16:29
A za trest jsem ti nahlásil dva invalidní shoplinky :P
Jako že si to bude opravovat ten, co to vložil, to je neudržitelný. Jednou ztratí každý trpělivost :-)
Děkuju pěkně. Jsem si říkal, že mi zase asi cvakla doručenka na shoplink teror - a měl jsem recht. :D

Opět netuším, jak je to přesně ošéfované, ale vím, že někdy, když se přes zprávu o nefunkčním linku na obchod dostanu k té flašce, tak už tam ten link není. Někdy naopak ano, zvoneček i tužka na jeho úpravu jsou červené a já to právě přes jeho úpravu musím smazat.

Každopádně vím, že předtím tam nějaký admin na shoplinky byl. Protože se stávalo to, že lidi zapomněli přiřadit k linku správný obchod, nechali tam ten výchozí - i mně se to párkrát stalo - a on pak ve zprávě psal o jeho smazání. Teď už to zase vytunili tak, že pokud adresa tvého linku nesouhlasí s vybraným obchodem, tak ti to zahlásí chybu a nepustí tě to dál. Evidentně se to dělo často a je to štvalo. :)

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 25 zář 2019, 20:13

Hosi, ja z tech vasich eseji uplne zesedivel.

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 26 zář 2019, 00:28

Doporučuju občas přečíst i nějakou tu knihu. Pak si zvykneš na delší pasáže a obdobné obsáhlejší výměny názorů ti nebudou rozhazovat sandál. ;)

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 26 zář 2019, 07:09

a podle čeho jsi usoudil že Joy nečte ? :o jestli to nebude spíš tím, že takovou knihu by nikdy nečetl...

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 26 zář 2019, 07:25

Za posledni 2 mesice 21 knizek. To se ti zda LukeD, malo?
Od te serie proste se nejde odtrhnout.

LukeD
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od LukeD » 26 zář 2019, 08:49

To bylo myšleno v legraci, pánové. Můj specifický smysl pro humor, nic víc. 8-) Tudíž klid zbraním...

Odpovědět