www.Whiskybase.com

Odkazy za zajímavé stránky na internetu týkající se whisky
Odpovědět
Marvin
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Re: www.Whiskybase.com

Příspěvek od Marvin » 04 dub 2014, 14:45

Hunter píše:
jumbo píše:Myslíte, že by ty grafy vypadaly stejně pokud by byly všechny degustace naslepo?

Sent from my Windows Phone using Tapatalk
Myslím, že ne. Vědomí toho, co piješ, a hodnoty nápoje tě ovlivní. Viz slepý test GlenDronachů, a výsledky 21y Parliament v porovnání s mladšími kousky.
V tomhle směru je z komerčního hlediska docela odvážná firma That Boutique-y Whisky Company, která neuvádí věk nejmladší složky pro jednotlivý batch svých single malt m.j. právě proto, že věk považují za zavádějící - buď vám jejich whisky chutná bez ohledu na věk nebo ne.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 25 dub 2014, 12:56

Whiskybase dosáhla počtu 50.000 lahví v databázi!
http://www.whiskybase.com/whisky/50000
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 27 dub 2014, 22:09

Pěkně oni :clap:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 23 črc 2014, 09:10

včera večer přišel mail z whiskybase, že už spustili dříve avizovaný marketplace (česky jakože tržiště). což není úplně nezajímavá záležitost, alternativa k primárně whisky aukčním serverům. členskou základnu mají slušnou, se uvidí, jak moc se to chytne. aktuálně je v nabídce už přes 200lahví.
jen jak jsem to letem omrknul. láhev ze svojí sbírky můžete nabídnout za fixní cenu kup teď nebo jako aukci. ten kdo ji koupí, pošle paypalem peníze na marketplace. ten vám potvrdí přijetí a vy jdete balit a pak na poštu. kupující potvrdí přijetí balíku dokončí transakci (v opačném případě vystornuje a láhev pošle zpět). pak vám marketplace pošle peníze zase paypalem. za celou zprostředkovatelskou akci si strhne provizi 8% z finální částky.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 23 črc 2014, 18:55

Zajímavá funkce, asi dobrá konkurence pro klasickou aukci. Otázkou je asi vždy poštovné, navíc jsem zkusil několik lahví rozkliknout ohledně dodacích podmínek a vždy mi to hlásilo, že prodejce do mé země nezasílá. Takže využití pro ČR asi omezené. (Shipping information-This seller does not send bottles to your country.)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 24 črc 2014, 09:34

poštovné je nezanedbatelným dílem v celkové ceně, o tom žádná. jak jsem koukal ve svém profilu, tak poštovné do jednotlivých zemí si jako prodávající nastavuješ sám pro každý stát a dál podle počtu lahví. pak se to kupujícím z patřičné země korektně zobrazí. je to ještě moc nové. chápu, že příležitostnému prodejci jedné raritnější láhve se nebudou chtít vyplňovat položky poštovného pro všechny evropské státy. nějaká albánie nebo česká republika, haha. nastaví si UK, německo, franci, holandsko, švédsko a nazdar bazar. natož pak celý svět. asi pokud bys vážně zvažoval nějaký konkrétní nákup, tak PM prodávajícímu postačí, aby ti nacenil dopravu právě pro ČR, popřípadně tě pošle do háje, že do zemí třetího světa neposílá :)
z nejprodávanějších značek zatím vede glendronach, ardbeg, glenfarclas a laphroaig.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 22 zář 2014, 19:45

Vyhledávací okno na whiskybase už funguje. Takže nemusíte konkrétní značku či láhev hledat složitě přes palírnu.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 26 led 2015, 18:53

Novinku Gold Cock 1992 v síle 49,2% na whiskybase vložím.

Obrázek

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 26 led 2015, 21:39

Ok, tak my taky :-P
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 06 úno 2015, 22:11

Hunter píše:Novinku Gold Cock 1992 v síle 49,2% na whiskybase vložím.
Kdo si chce přidat do wishlistu, má možnost. http://www.whiskybase.com/whisky/63865/1992

Obrázek

Vivino profil

Odpovědět