poznejwhisky.cz

Odkazy za zajímavé stránky na internetu týkající se whisky
Odpovědět
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od Petr »

Fajn, další nový český web o whisky, což je skvělý počin ! :clap:
Možná zaujme a přitáhne i "ne-whiskaře", nicméně mně kapánek nadzvedávají některá tvrzení v kapitole fermentace (ostatní jsem zatím nečetl) - třeba to o "měďěné" vystírací kádi :naughty: , o kvasinkách: "... cukry rozkládají na etanol, kysličník uhličitý a teplotu! :naughty: , a jaké kvasné kádě se kde používají ;).
Někomu mohu přijít jako hnidopich, ale považuji za škodu, když autor/autoři webu, kteří si s jeho náplní dají práci, věnují mu svůj čas, ale hned od počátku pak nechají žít své návštěvníky v některých podstatných záležitostech v bludu.
:think:
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od nidan »

a to už autor dost věcí opravil ;) myslím že je to Lukovo počin, ale pravdu máš Petře že každá snaha je přínosná ;) :clap:
Uživatelský avatar
LuckyLoser
Znalec
Znalec
Příspěvky: 366
Registrován: 09 led 2018, 12:57
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od LuckyLoser »

Ty stránky dělám já. Tak dlouho jsem lidi v okolí otravoval různými zajímavostmi o whisky až jsem si řekl, že bude pro všechny lepší psát to někam na web. Navíc mi přišlo, že tu chyběly nějaké české stránky kde by se ty informace shromažďovali. Takže je to takový můj koníček.
Já sám jsem spíše mírně pokročilý a pomocí poznejwhisky.cz bych rád rozšířil českou whisky komunitu.
Rád proto uvítám jakékoliv postřehy či komentáře.
Také, pokud by jste na stránky chtěli napsat nějaký článek, velmi rád vám ho tam zveřejním.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od nidan »

super, pokračuj ;)
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od joy »

Super, pokracuj, ale zkus si dohledat a opravit chyby, co ti Petr napsal. Doporucuji Whiskybrani od Svati Buchlovskeho, kde je to vse popsano do mrte. Knizka se da stale koupit bud na netu nebo od Petra.
Uživatelský avatar
Fileta
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1805
Registrován: 15 čer 2015, 14:47
Bydliště: Litovel

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od Fileta »

:arrow: LuckyLoser: Pokud se ti investice do Whiskybraní zdá příliš vysoká, encyklopedii lze vypůjčit v knihovnách.
Knihovny.jpg
Uživatelský avatar
OldStyle
New-make
New-make
Příspěvky: 64
Registrován: 27 lis 2018, 12:41

poznejwhisky.cz

Příspěvek od OldStyle »

LuckyLoser píše: 21 kvě 2019, 11:27 Ty stránky dělám já. Tak dlouho jsem lidi v okolí otravoval různými zajímavostmi o whisky až jsem si řekl, že bude pro všechny lepší psát to někam na web. Navíc mi přišlo, že tu chyběly nějaké české stránky kde by se ty informace shromažďovali. Takže je to takový můj koníček.
Já sám jsem spíše mírně pokročilý a pomocí poznejwhisky.cz bych rád rozšířil českou whisky komunitu.
Rád proto uvítám jakékoliv postřehy či komentáře.
Také, pokud by jste na stránky chtěli napsat nějaký článek, velmi rád vám ho tam zveřejním.
Ověřených smysluplných informací není nikdy dost.
Whisky jako téma bude vždy balancovat mezi protichůdnými vlivy: nedostatkem informací - přemírou přebíraných nesprávných informací - vlivem komerce a reklamy, která pozlátko či uměle vytvářený nedostatek vydává za skutečnou kvalitu - neochotou věnovat dostatek času pochopení souvislostí.
Koukal jsem na stránky a neumím posoudit, jestli se jedná o komerční cíle nebo informační charitu. Jestli chceš, můžu k tématu Glenlivet napsat lehce kontroverzní článek porovnávající ve více souvislostech G-livet a G-fiddich. Případná diskuse může otestovat, jestli je vůbec zájem takové věci číst a aspoň si pozorně přečtu výchozí text o Glenlivet a dám ti zpětnou vazbu.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od nidan »

já mám zájem číst všechno :)
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Nové lahve na trhu

Příspěvek od joy »

Tak tak.
Odpovědět