Video o whisky a internetu

Odkazy za zajímavé stránky na internetu týkající se whisky
Odpovědět
nidan
Profesionál
Profesionál

Re: Video o whisky a internetu

Příspěvek od nidan »

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan »

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan »

Lojza
New-make
New-make

Příspěvek od Lojza »

Moc pěkné video. Pěkné základy. Ja jsem třeba nikdy nepochopil k čemu je 2,5x nebo trojnásobna destilace jak se holedbaji někteří výrobci, když u nás se standardně páli 2x nejprve kvas pak lutr. A ví se ze když se nelegálně páli 3x ubírá to aroma. Někdo tak zachraňuje špatný výsledek alespoň na likér. Muže mne někdo teda smysl 3x destilace vysvětlit? Mne to zní jako marketingový trik na lajky nebo mám mezery ve vzdělání. Nebráním se v tomto směru dovzdelat.
joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy »

Hele, na to ti odpovi treba nekdo povolanejsi, kazdopadne treba Mortlach zapojuje do procesu treba i "malou carodejku", diky ktere destilat ziskava sve typicke masove aroma, proto maji uvedeno 2,81x (jestli je to skutecne 2,81× ci ne, to uz je burt, jen je to vickrat nez 2x z tohoto duvodu). U Springbanku to zase maji tak, ze svuj extra kourovy destilat Longrow pali 2x, stredne kourovy Springbank 2,5x a unpeated Hazelburn 3x. Proste asi maji vyzkouseno, ze je to to, co jednotlive jejich produkty potrebuji.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Marvin
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Marvin »

Každopádně pořídit si k páru kotlů ještě třetí, kvůli trojí destilaci je trochu drahý špás jen kvůli marketingu. Někde jsem četl, že u Irů je k tomu vedlo rozšíření pot still whiskey - tj. použití směsi sladového a nesladového ječmene při destilací - s trojitou destilací to fungovalo lépe (a chtělo to i najít ty správné momenty, kdy odebírat "srdce" destilátu). A jinak jsem měl i čtyřikrát destilovanou whisky z Bruichladdichu a rozhodně to bylo plné vůně a chuti, zvlášť Octomore verze byla v tomto velmi překvapivá.
joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy »

Marvin: to mě u těch Irů napadlo taky, možná jsem to taky někde četl, jen jsem si nebyl jistý, proto jsem do toho nezabíhal. Každopádně třeba Benrinnes má taky trojí destilaci (aspoň podle knížek) a ta whisky je prostě skvělá a plná chutí a vůní, jak jsem měl možnost ochutnat ve více variantách. Auchentoshan má taky trojí destilaci, ale ten mě moc nechutná, ale nemyslím si, že by to bylo tím, že destluje 3x.
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar »

Zaznamenal jsem kritiku Springbanku, nebo se mi to jenom zdálo? ;-) :-P
Obrázek
nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan »

joy píše: 28 pro 2020, 16:38 Každopádně třeba Benrinnes má taky trojí destilaci (aspoň podle knížek)
Benrinnes s trojitou skončil rokem 2007, ještě 2-3 roky a bude 15 yo FF na porovnání :) co jsem měl možnost ochutnat jejich whisky s dvojitou destilací tak se mi zatím jeví poněkud ostřejší, ale je pravda že to byli mladé kousky a tydle robustní destiláty k nimž Benrinnes patří jsou spíše na delší zrání, no těším se na porovnání těch 15 yo :)
joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy »

Ja jsem vedel, ze jsem nekde cetl, ze s tim sekli. Jen se mi to nechtelo hledat. No, tak to se tesim taky. To si pak koupim (15 F&F)

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Odpovědět