Glann Ar Mor Kornog Taouarc'h Kentan 14 BC

Evropské whisky kromě Skotska a ČR, možná bude později rozděleno na jednotlivé země
Odpovědět
Uživatelský avatar
LukeD
Znalec
Znalec
Příspěvky: 721
Registrován: 23 črc 2018, 23:45
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Glann Ar Mor Kornog Taouarc'h Kentan 14 BC

Příspěvek od LukeD »

Kornog Taouarc'h Kentan.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/68392
Alkohol:46 %
Velikost:Celá lahev
Aroma:Ve vůni bych takřka nepoznal nakouřenost. Jestli něco dominuje, pak jsou to banány (především ty sušené) a hrušky. Celkově je vůně docela dost ovocná a příjemná. Je zde ale i žloutkový krém či vanilka. Navíc je v ní něco, co nedokážu úplně dobře popsat. Žlutý meloun? Dýně? Náznak parfému?
Přidání vody vůni výrazně utlumí. Náznak sušené máty, která se následně objeví i v chuti a v dokončení.
Chuť:V chuti už je kouřovost výrazně znatelná a svým způsobem mi evokuje tequilu. Zároveň je vcelku výrazně pálivá ve stylu čili papričky, zázvoru či pepře. Žloutky s cukrem, solí a pepřem. Sušené banány. To všechno obaleno v popelu. Chvílemi se vyskytuje možná i jakási pachuť umělé hmoty. Velmi, velmi zvláštní chuť. Osobitá, řekl bych, která rozhodně nesedne každému.
Přidání vody zjemní chuť a takřka odstraní pálivost. Chuť je rázem svěží a lehce mátová.
Dozvuk:Pokračuje pálivost, objevuje se tříslovina a suchost. Po nějaké době přijde na řadu i mentol a něco jako chuť dlouho žvýkané žvýkačky.
Přidání vody silně zvýrazní mentol, mátu a celkovou svěžest.
Shrnutí:Po odpití poloviny lahve si troufnu na průběžné zhodnocení. Whisky je to velmi zvláštní a charakterově výrazná. Jen těžko si ji spletete s některou ze skotských kouřových whisek. Na druhou stranu mi nesedla zase až natolik, abych přemýšlel o pořízení další lahve. Nicméně dalšímu vzorku Kornog bych se rozhodně nebránil. Zvláště pak pokud by šlo o výrazně starší lahvování.
Body:85
Obrázek Je lepší žít hodinu jako tygr než celý život jako červ.

Odpovědět