Mackmyra Special 02 10Th anniversary

Evropské whisky kromě Skotska a ČR, možná bude později rozděleno na jednotlivé země
Odpovědět
Shargard
Znalec
Znalec

Mackmyra Special 02 10Th anniversary

Příspěvek od Shargard » 20 kvě 2011, 18:44

Zdravím všechny příznivce single a nejen jich whisky a je mi potěšením představit zástupce Švédska a to Mackmyru. Informace o palírně a odkazy jsou ve vláknu od Huntera tak již nebudu zmiňovat to co už tady detailně bylo napsáno. Osobně jsem hodně zvědavý co udělá švédský dub s touhle whisky. Záměrně jsem vybral Special 02 abych se dopátral pravého charakteru tohohle kousku, protože zrál v sudech po burbounu a právě ve švédském dubu. Takže žádný vliv sherry, vína ani rašeliny, zkrátka v rouše Evině. Tahle whisky má tu výhodu, že zde nejsou žádná očekávání ani nároky na kvalitu jako je tomu u našich oblíbených značek ze Skotska. O to jednodušší bude pro mě hodnocení. Whisky je plněna(2009) bez udání stáří, ale byla li uvolněna k 10 ti letému výročí dá se leccos zjistit. Ještě připomenu cenu a ta činí necelých 70 euro - poměrně nelichotivé tak doufejme, že to bude vykoupoeno kvalitním zážitkem Pojďme na to

Mackmyra Special 02 10Th anniversary (50,6%)
Obrázek
Aroma:sladký - zralý ananas, trochu pichlavý - díky obsahu alkoholu a mládí, zelená jablka, slabě vanilka, kdesi v dáli dub tam cítím, alkoholovost ale ne zas tolik aby to bylo úplně nepříjemné
Chuť:tělo lehké, zprvu sladká pak nastupuje kořeněná chuť, banány, hruška, lihovost- nebo nějaký druh dezinfekce nebo co - vidím to před sebou, ale za boha si nevzpomenu jak se to jmenuje, což je pro mě dost nepříjemné a zcela jistě se odrazí negativně v hodnocení - tohle ve whisky prostě nechci, po dubu ni stopa
Dozvuk:lehce pepřový, opět zelená jablka a krátký, ale proklatě, trochu přetrvává ta pachuť. Po přidání vody je ve vůni sladší a trochu více dubovější. Na chuti celkové výraznější. Dezinfekce trochu oslabila ale ne natolik aby se to dalo přejít.
Shrnutí:Jsme u konce a nezbývá než vynést verdikt. Nebýt té divné pachuti byla by to velmi dobrá whisky hodná srovnání se skotskou. Ovšem tenhle nepříjemný neduh ji sráží, alespoň u mě, hodně hluboko. Co se týče vůně moc výhrad nemám. Závěr by mohl být kapku delší. Rozhodně tohle je whisky za kterou bych 70 euro neutratil ani náhodou. Pokud budete mít možnost ochutnat tak to udělejte. S nákupem celé lahve bez předchozí ochutnávky nebo doporučení buďte opatrní.
Body:72
Příště se podíváme zda se Yoichi polepšila. Yoichi 12y.
Slainte Mhath
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Mackmyra Special 02 10Th anniversary

Příspěvek od Hunter » 20 kvě 2011, 19:21

Ouu, tak to mě samotného mrzí, že takhle dopadla, sázel jsem na to, že bude určitě nad 80b. Aniž bych ještě ochutnal, tak mi tahle palírna byla sympatická.No uvidíme, jak dopadne její First Edition, ale ještě musíme pár týdnů vydržet do ochutnávky.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Shargard
Znalec
Znalec

Re: Mackmyra Special 02 10Th anniversary

Příspěvek od Shargard » 20 kvě 2011, 19:26

Osobně mě to taky moc mrzí. Na whiskybase ji hodnotí 78 ale i to je podle mě moc. I po přidání většího množství vody, zředěno zhruba kolem 40% tak ta pachť tam pořád je a za takovou cenu je to nepřijatelný. Zkusím ochutnat ještě jiné a uvidíme. No a už jsem zjistil co to je za pachuť. Dost špatně vypálená slivovice nebo trnkovice z nekvalitního ovoce. Jo to je ono
Obrázek

Odpovědět