Mackmyra 10 yo

Evropské whisky kromě Skotska a ČR, možná bude později rozděleno na jednotlivé země
Odpovědět
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Mackmyra 10 yo

Příspěvek od josé » 02 dub 2017, 18:04

máme tu horkou novinku ze Švédska. zrála v sudech z amerického dubu a to v nových, po sherry a po bourbonu minimálně 10 let. vydáno 20000 lahví. ve švédském obchodním monopolu se začne prodávat až 5.května.
mackmyra10.jpg
mackmyra10.jpg (14.41 KiB) Zobrazeno 1138 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/94420
Web:http://mackmyra.se/
Alkohol:46.1 %
Velikost:vzorek
Aroma:po prvním přičuchnutí poněkud překvapí lihovost. odvětrání trochu pomůže. výrazný vliv dřeva, krom dominantního A.O. cítím i něco jako roztlučené pecky a pilinovou suchost. citrusová kůra. jablko pěčené s bílým vínem. občas záblesk kokosu a marcipánu. (b.1+/3)
Chuť:hodně dřeva. trochu drne. nahořklost rozbitých pecek. celkově sladší. přistupuje jehličkové koření. zázvor, jablečný džus, suché sherry, bobkový list a čokoláda. (b.2/4)
Dozvuk:A.O., nasládlost, vanilka, sušenky máslovky. kapka citronu, bílá čokoláda, sušené meruňky. příjemný a hladký (b.1+/2)
Shrnutí:vlastně moje první Mackmyra a nebyl to napoprvé špatný zážitek. líbí se mi decentní pikantnost v chuti. vzorek z WF Radebeul 2017. (b.0/1)
Body:5
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

xenopus
Znalec
Znalec

Re: Mackmyra 10 yo

Příspěvek od xenopus » 19 dub 2017, 22:07

Alkohol:46,1 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z WF Radebeul 2017
Aroma:Nepříjemně lihové, prosté a kromě lihu docela málo intenzivní. Nejprve hodně kořenité, časem vyprchá a skrz líh lze cítit větrovost i sladkost amerických sudů. Kořenitost (vanilka), dřevo, stopa červeného ovoce. Po rozkapání vodou výrazně zvanilkovatí.
Chuť:Sušší, středně plná, nudná, nechce se jí se otevřít. Dřevo, bílé víno, zelená jablka.
Dozvuk:Hřejivý, slušně vyvážená sladkost a hořkost (bylinky, ne ze starého sudu); v dozvuku se konečně něco děje. Dřevo, bylinková kořenitost (chvílemi mi probleskl Jägermester, zřejmě kvůli anýzu), trocha karamelu, květinkový parfém.
Shrnutí:V Systembolaget od 5. 5., tam bude ke koupi celkem 12000 lahví, zbývajících 8000 je určeno na vývoz. Za cenu 698 korun bych ji bral, ale teda těch českých (což není). I když z Německa okolo 55 € už by se o tom dalo uvažovat. Ale spíš jako raritka do vitrínky - vždyť jde o první whisky značky Mackmyra s udáním stáří. Ale upřímně na nějaké vychutnávání to moc není. O to víc pak zamrzí, že to prý není pouze desetiletá whisky, ale dokonce prý přibližně třináctiletá. Přidání vody významně pomůže.
Body:80
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět