Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Evropské whisky kromě Skotska a ČR, možná bude později rozděleno na jednotlivé země
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Příspěvek od nidan »

díky za výtah ;)
osobně jsou mi bližší skotské regule a považuju je za tradiční takže ohledně toho nakuřování přídavky jiných hmot za mne nejsou whisky ale nějaké aromatizované spirity:)
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Příspěvek od joy »

Tak si budes muset, nidane, opravit svoje tabulky a snizi se ti pocet ochutnanych whisky z 800 cca priblizne na tretinu?

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk


Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Příspěvek od nidan »

proc? santus sem neměl a švédy jednou ;) :) je fakt že mi divně smrděla, likérově :D
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Příspěvek od joy »

Tak pripocitej Nemce, Francouze atd. Co vis, co do toho davaj ;-)

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Příspěvek od nidan »

nemce sem mel asi 2 a frantiky taky 2....nejak mne to nelaka ja mam tak 95% skotskejch :)
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Příspěvek od tornado »

Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Alkohol:52 %
Barva:
Velikost:lahev 0,5 l
Aroma:Hutné. Zpočátku lahve výrazná plastovost, asi po 1 týdnu (3 dramech) ustoupila do pozadí. Lakované dřevo, přezrálé ovoce, nepatrně kapky proti kašli. Po odstání náznak oříškových tónů sherry.
Chuť:Hutná, suchá. Zpočátku lahve byla stejně jako u aroma tak i v chuti silně dominantní plastovost. Tmavé tóny přezrálého ovoce (rozinky, jablka, šípky, maliny), lakované dřevo, perník, med, karamel / karamelové bonbóny. S přidávání vody počáteční plastovost postupně ustupovala, až při poměru 1:3 skoro zmizela. Chuť pak hodně připomínala brandy / vínovici.
Dozvuk:Dlouhý, pozvolna bez znatelných změn odeznívá chuť. Zanechává dojem po připáleném ovoci a plastu s jemným kouřovým dotekem.
Shrnutí:Hodně zajímavý a výrazný kousek. Naslepo bych netipoval whisky ale brandy. Svojí intenzitou není na velké popíjení, ale jako šláftruňk mě lahev potěšila. Možná ještě někdy zakoupím. Měl jsem k dispozici i malý vzorek od Joye, zřejmě zbytek z festivalové lahve. Při přímém porovnání nepůsobil tak hutně, ale chuťový profil byl velmi podobný.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Příspěvek od Kobalt »

Alkohol:52 %
akce:Srovnání Säntis
Aroma:Slanina a uzené, masitý kouř, slanost, tmavá čokoláda, ovocné tóny, sušené brusinky, jedinečná kouřovka.
Chuť:Sladká, pečené maso, slanina a uzené, uzený kouř, výrazné, pálivě pikantní, sůl, popel, steak s brusinkovou omáčkou.
Dozvuk:Slané a sladké, maso pečené na ohni a připálené hranolky, svěží kouř.
Shrnutí: Jedinečná a specifická kouřovka, dobrá a silná whisky.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět