Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Evropské whisky kromě Skotska a ČR, možná bude později rozděleno na jednotlivé země
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Příspěvek od josé »

santismdreif.jpg
santismdreif.jpg (15.21 KiB) Zobrazeno 6779 x
Info:ve Švýcarsku produkuje Brauerei Locher AG, Old Oak Beer Casks
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/77163
Web:http://www.saentismalt.com/
Alkohol:52 %
Velikost:vzorek
Aroma:první výraznou složkou je kouř. ale zapomeňte na na Islay a tamni rašelinu. tady má charakter mně bližší. je to kouř ze švestkového dřeva, jako když se doma udí. domácí uzené, zadehtovaný komín. druhá dominantní složka je ovocnost a sladkost sušených švestek, připálených povidel. úplná omáčka slívovka s uzeným. spálený karamel a až rumový dojem. karamelizované pomeranče. v plné sklence převažuje ovoce, kdežto v prázdné kouř. (b.3/3)
Chuť:celkem sladká ovocnost. nahořklé trnutí jako z grappy - pecičky a slupky. spálené hrozinky a pak nastupuje brnivě jehličkové koření. sůl. švestková povidla opět zahalená do kouřovosti, až mi mezi zuby skřípe popel. asi jsem trochu ovlivněn etiketou - černé pivo, pražený slad. (b.3/4)
Dozvuk:sladký. švestkové křížaly a hlavně pecky z nich. hřejivý a pikantní kouř a dřevo. (b.2/2)
Shrnutí:tmavá barva. 52%? to bych neřekl, je jemná. zajímavý zážitek. dostat naslepo, těžko říct, co bych tipoval. nakouřený rum? brandy? originální a vymykající se všem mým zkušenostem. moc se mi to líbí. jasný kandidát na překvapení roku. vzorek z WF Radebeul 2017. (b.0+/1)
Body:8+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/77163
Barva:
Alkohol:52 %
Aroma:Hmmmm....tak to tu ještě nebylo. Nakouřenost dle Švýcarů je úplně jiný kalibr, než co znám od jiných palíren. Připadám si, jako když stojím uprostřed ještě doutnajícího spáleniště nějaké staré chalupy. Cítím ohořelé trámy, otevřená dvířka silně očouzené udírny, dehet, podehtované lano. K tomu i nějaké sladší tóny, jako když vedle v chalupě vařej povidla, šípkovou marmeládu, na kterou zapomněli a asi se jim připekla. Navíc mi to připomíná i něco z armády. Spálený střelný prach? Pálící se kožené boty? Nějaká zasunutá vzpomínka z vojny. Nesmírně zajímavé, přitom už pro mě nějakou složkou zároveň i do určité míry nepříjemné. Sladká spálenina, připeklý škvařící se karamel. (87 b)
Chuť:Kurňa to je teda matroš! Zkapalněné saze? Alkoholem vypláchnutá udírna? Dehet, kouř, popel, do toho závan těžkotonážní ovocnosti, povidel, pak zase kouř, dýmovnice, něco kouřově industriálního. Připálená nasládlost. (87 b)
Body:87
Shrnutí:Kam se na tohle hrabe Ardbeg a vlastně i kdokoliv jiný. I ta nejvíc nakouřená whisky, co znáte, vedle Dreifaltigkeitu vypadá najednou mnohem přijatelněji. Tohle je nakouřenost nejvyššího levelu, a přitom je úplně jiného stylu, než z Islay (i odjinud). Čichal jsem vzorek snad 20 minut. Je tam něco, co mě odpuzuje, a zároveň cítím, že je to whisky uhrančivá a chtěl bych znovu! Whisky, která posune vaše vnímání nakouřenosti. Je absolutně originální, ale i nekompromisní a nemilosrdná. Velmi doporučuju všem hledačům bizarností, všem hardcore milovníkům peated stylu. Když se namane příležitost, určitě něco podobného, nebo přímo toto plnění od Švýcarů chci. Bavilo by mě ohromovat kamarády nalitím tohoto lektvaru. Moje hodnocení je sice "jen" 87, ale myslím, že mít doma lahev této jedinečné whisky, časem bych asi přehodnocoval. Otázka je, jakým směrem? Sám zatím nevím. Velké poděkování josému, že mi v Německu sehnal vzorek!
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Příspěvek od Nethar »

Začnu asi nejosobitější whisky letošního festivalu. Jsem moc rád, že jsem ji ochutnal, protože je fakt dost jiná, takové zkušenosti jsou vzácné, a proto hezké. Ale někdy taky zároveň škaredé, Säntis je tak zajímavě jiná, až je pěkně hnusná, za mě druhá nejhorší whisky letos, ale aspoň jsem se u ní pěkně pobavil :-)
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/77163
Web:http://www.saentismalt.com
Barva:
Alkohol:52 %
Akce:Whisky festival 2018
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Aroma je, aspoň zpočátku (deset sekund), vlastně velmi příjemné a zajímavé. Je to hodně intenzivní nakouřenost, fakt taková dehtová, mně ze všeho nejvíc přípomínala pytlík uzených mandlí a to je hezké. Bohužel pak se přidalo nějaké spálené PVC.
Chuť:Tady už začíná být hodně znát vliv heavily toasted polypropylénových kbelíků, ale stále nepřichází to nejlepší.
Dozvuk:Až v dozvuku se přidá pravá odměna, protože po napůl roztaveném handcrafted plastovém kýblu, kde whisky zrála 3 roky poblíž chléva plného chcíplých alpských fialových krav, následoval ještě několikadenní finiš v trubkách z novodoru, které byly napřed masterem Säntusákem tradičně opáleny zemním plynem s příměsí těch nejvybranějších thiolů a sulfidů, aby bylo dosaženo co nejlepšího varovného účinku, pokud si Säntis někdo naleje v prostoru s větším výskytem lidí a dojde tak tedy k obecnému ohrožení.
Shrnutí:Skvělá whisky, kde se uhrančivost plastových kbelíků plných sazí ze spálených bot těch nejvybranějších šerpských horolezců mísí s lahodnými uzenými mandlemi. Jsem moc rád, že jsem ji ochutnal a následně ještě na festivalu naslepo čichal od dalších obětí, láhev nezvažuji. Zvažuji spíše trestní oznámení na josého, který mě k ní poslal.
Chtěl bych ještě vyzdvihnout několik zajímavých shod s Hunterovou recenzí:
"Kam se na tohle hrabe Ardbeg a vlastně i kdokoliv jiný." - naprostý souhlas, na tohle fakt nic nemá
"I ta nejvíc nakouřená whisky, co znáte, vedle Dreifaltigkeitu vypadá najednou mnohem přijatelněji" - já myslím, že každá whisky, skoro i každá tekutina (ano, i ta), vypadá mnohem přijatelněji
"Čichal jsem vzorek snad 20 minut." - já jsem ztratil na 20 minut vědomí
"Je tam něco, co mě odpuzuje, a zároveň cítím, že je to whisky uhrančivá a chtěl bych znovu!" - tady se shodneme jenom částečně, ale v tom je ten svět whisky krásný ;-)
"Whisky, která posune vaše vnímání nakouřenosti." - ano, přímo tam
"Velmi doporučuju všem hledačům bizarností" - jednoznačně :-)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Příspěvek od Hunter »

Čtu, uculuju se a skvěle se bavím a zároveň na Dreifaltigkeit vzpomínám, ach. :lol: :clap:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Příspěvek od nidan »

Nethar to parádně shrnul, já tam měl ještě osobní asociaci, přezrálé hrušky napadané na slepičince u babičky na zahradě :D :D :D neuvěřitelný puch, a bohužel i snadno zapamatovatelný :D :D
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Příspěvek od Marvin »

Já tam měl ve vůni i chuti ještě barbecue omáčku. Každopádně whisky z jiné planety.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Příspěvek od joy »

Chlapci, nechci vam narusovat vasi spolecnou notu, ale Puni Nero mi smrdela mnohem vice. Kazdopadne jsem zatim ani jednu nepil, mam pouze navzorkovano, takze az se k tomu dostanu, dam report.

Odesláno z mého SM-A310F pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Příspěvek od lalos »

Já tam blbec vzorkoval takové hnusy jako Longrow Red, a pak si hlupák pošmakoval, jakouže dobrotu jsem nenašel, když jsem koštoval Bowmore 18 Manzanilla. A ono se vše podstatné odehrávalo na opačném konci stolu Säntis, Puni, Deep Shit, jen ten Flóki tam letos chyběl.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Příspěvek od xenopus »

Deep Shit (Sheep Dip) byla v regálku nebezpečně blízko Bowmore 18 a byla obstojná.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

Příspěvek od joy »

Nemohl jsem odolat, abych k této mňamce nenapsal recenzi 8-)

Säntis Malt Edition Dreifaltigkeit

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/77163
Alkohol:52 %
Velikost:vzorek
Aroma:tohle je něco neuvěřitelného, tento kouř v klidu převálcuje vše z ostrova Islay včetně nejrašelinovějších kousků typu Octomore. Tohle je intenzivní kouř mokrých dvířek udírny, do toho se tam objevuje nějaká těžká ovocnost, spálená povidla, vanilka, spálený karamel
Chuť:chuť opět uvrhne do osidel brutálního kouře, nakouřené pendreky, spálená povidla vyválená v popelu, zuhelnatělé dřevěné trámy, pak koření které brní na jazyku a pod tím vším těžkotonážní ovocnost a nějaký kouř industriálního původu
Dozvuk:sladký, štiplavý kouř brnící na jazyku, horký popel politý vodou, dřevitost, spálený hřebíček, připálená švestková povidla, kadidlo, snad kardamom
Shrnutí:Když jsem viděl recenzi od josého a pak od Huntera, tak jsem hned věděl, že pokud se k této whisky nějakým způsobem dostanu, chci ji ochutnat. A nezklamala! Tohle je skutečně naprostý kouřový masakr! Ovšem úplně jiný, než jsem kdy zažil nejen u whisky ze Skotska, ale i u ostatní whisky z celého světa. Tohle je tak hnusný, až je to dobrý. Asi bych se nebránil láhvi. A myslím, že heslo Laphroaigu: "You hate it or you love it" tady dostává další rozměr :o
Odpovědět