G. Rozelieures Rare Collection

Evropské whisky kromě Skotska a ČR, možná bude později rozděleno na jednotlivé země
Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Znalec
Znalec
Příspěvky: 741
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

G. Rozelieures Rare Collection

Příspěvek od xenopus » 23 čer 2018, 21:22

U této lotrinské palírny je dohledatelnost lahví na WB obtížná (nikoliv nemožná, ale udávání roku stáčení to komplikuje). Dále existují rozpory mezi tvrzeními ohledně stáří whisky na WB, na jejich oficiálních stránkách a podkladech na Whiskyherbst, takže kdo ví, co je správně. Informace uvádím podle podkladů, které byly k dispozici na Whiskyherbst. Co je z nakuřovaného sladu (a jak moc nakouřeného), to už jsem však spolehlivě nedohledal. Zato mají na stránkách podrobně popsaná místa, kde jim whisky leží (zajímavé, doporučuji dohledat a přečíst).
Takže poněkud salámistický přístup; ale co když whisky dělají dobrou, bez ohledu na tyhle technické detaily zajímající stejně akorát poučené konzumenty, detailisty nebo šťouraly? Podle stránek staří prakticky čtyři druhy whisky, podívejme se postupně na všechny.
french-whisky-rare-collection-grozelieures-70cl.jpg
Web:https://www.whiskyrozelieures.com/en/24-whisky
Alkohol:40 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z Whiskyherbst 2017; údajně 8letá, sudy po sherry a koňaku
Aroma:Příjemné. Lehké, přesto kulaté, letní. Dominuje slad, doplněn o ovoce, rozinky a bílou čokoládu. Zvláštní, originální kořenitost.
Chuť:Hladká, olejnatá. Sladová, pikantní dřevitost, grepová kůra a stopa peckové nahořklosti. Při polykání lehce zavane zatuchlost.
Dozvuk:Hodně sladký, naznačí šťavnatost, ale pak se neustále zjemňuje. Spíš kratší. Oproti Origine vážnější a víc dřevitý (ale v dobrém - přibývá pikantnosti). Opět stopa motorového oleje.
Shrnutí:Od aromatu po dozvuk konzistentní. Možná trochu jednoduchá, ale mazlivá whisky.
Body:85,5
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět