G. Rozelieures Fumé Collection

Evropské whisky kromě Skotska a ČR, možná bude později rozděleno na jednotlivé země
Odpovědět
xenopus
Znalec
Znalec

G. Rozelieures Fumé Collection

Příspěvek od xenopus » 23 čer 2018, 21:23

U této lotrinské palírny je dohledatelnost lahví na WB obtížná (nikoliv nemožná, ale udávání roku stáčení to komplikuje). Dále existují rozpory mezi tvrzeními ohledně stáří whisky na WB, na jejich oficiálních stránkách a podkladech na Whiskyherbst, takže kdo ví, co je správně. Informace uvádím podle podkladů, které byly k dispozici na Whiskyherbst. Co je z nakuřovaného sladu (a jak moc nakouřeného), to už jsem však spolehlivě nedohledal. Zato mají na stránkách podrobně popsaná místa, kde jim whisky leží (zajímavé, doporučuji dohledat a přečíst).
Takže poněkud salámistický přístup; ale co když whisky dělají dobrou, bez ohledu na tyhle technické detaily zajímající stejně akorát poučené konzumenty, detailisty nebo šťouraly? Podle stránek staří prakticky čtyři druhy whisky, podívejme se postupně na všechny.
smoky-whisky-grozelieures-collection-70cl.jpg
Web:https://www.whiskyrozelieures.com/en/24-whisky
Alkohol:46 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek z Whiskyherbst 2017; údajně 8letá, sudy po Fino sherry
Aroma:Dominantní sherry s lehkým kouřem. Červené ovoce, seno, kůže, štiplavost a jen lehounká zatuchlost floru. Kouř vyprchává, zůstává hezké sherry.
Chuť:Hladivá, slaďounká. Sherry, už bez podobně silného vlivu kouře (což je trošku škoda, tu sladkost nemá co vyvažovat). Cukrová sladkost, přezrálá jablka, meruňky, jahody a třesně, trocha mandlí v karamelu.
Dozvuk:Prostě sladce ovocný, jen trocha kouře. Poměrně dlouhý, na závěr lehce motorového oleje.
Shrnutí:Fumé je francouzsky kouřový, to by (docela i) sedělo. Spíš lehce nakouřená sherry whisky, do sladka. Připomněla mi Bowmore, popř. Ardmore Peated Port.
Body:86,5
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Odpovědět