Glann Ar Mor Kornog 5vet Deiz ha Bloaz

Evropské whisky kromě Skotska a ČR, možná bude později rozděleno na jednotlivé země
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Glann Ar Mor Kornog 5vet Deiz ha Bloaz

Příspěvek od Nethar » 19 říj 2011, 14:39

Palírna Kornog již byla Hunterem a posléze Petrem představena zde: http://whisky.nethar.com/forum/viewtopic.php?f=14&t=301

Já jsem chutnal verzi "5vet Deiz ha Bloaz" - vydání k pětiletému výročí palírny. Má 46%, světlou barvu (nedobarvována), není filtrována a pochází z jednoho sudu (322 lahví).
kornog.jpg
kornog.jpg (8.4 KiB) Zobrazeno 1695 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/22338
Aroma:naložené broskve v konzervě, sladké mandarinky, med; přes to vše jódový a kouřový opar dolaďující krásnou atmosféru - až skoro takový lesní, houbový; jahody
Chuť:jemný, mírný, smetanový, sice tak intenzivně "nesmrdí", ale hladivý jako Laphroaig; zde už nenechává na pochybách, že je to "peated" whisky
Dozvuk:jódový sladký dozvuk, ve kterém působí whisky dost mladě, ven vyrážejí různé ovocné vůně
Shrnutí:moc pěkný kousek. Mladý věk se odráží dle mého hlavně v dozvuku, ale jinak je pěkně vydařený. Z toho co jsem pil, bych přirovnal asi nejvíce ke Glen Scotia, také taková rašelinná whisky, která buď díky charakteru nebo mladému věku míchá Islay s ovocnými tóny
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Glann Ar Mor Kornog 5vet Deiz ha Bloaz

Příspěvek od Hunter » 19 říj 2011, 14:56

Jsem rád, že takhle dopadla, první setkání z Bretaňskou whisky bylo fajn, a myslím že vím, co ti na téhle přijde až jako lesní houbový charakter (i když jsem to tak nepopsal).
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Odpovědět