Stránka 1 z 1

Millstone 2010 Special #16 Double Sherry

Napsal: 18 srp 2019, 23:02
od tornado
millstone.jpg
millstone.jpg (7.71 KiB) Zobrazeno 2545 x
 

Millstone 2010 Special 16

Alkohol:46 %
Barva:
Velikost:miniatura "Official sample" 30 ml
Aroma:Výraznější, docela příjemné. Dominuje tvarůžkové sherry, trochu dřeva, seno, piliny, oříškové tóny sherry a špetka kakaa, ta se zblízka zvýrazní. Po odstání se znatelně nezmění.
Chuť:Zpočátku lehčí, chviličku trvá, než se projeví. Pak působí hezky hutně. Silný vliv sherry (tvarůžkovo těstové tóny) s decentní pálivostí, rozinky, přezrálé ovoce.
Dozvuk:Kratší, v úplném konci jde do kakaově čokoládových tónů.
Shrnutí:Škoda kratšího dozvuku. Příjemný kousek, ochutnávka potěšila.

Millstone Special#16 Double Sherry Oloroso & PX

Napsal: 11 črc 2021, 01:53
od Petr KomáreK
Millstone Special#16 Double Sherry Oloroso & PX 2010/2019 Dutch Single Malt 46%

evnizmillstonerdouble01pk[1].jpg

Vzorek z online degustace s Vaškem Routem - S whisky po Evropě (a kousek dál...)

V aroma rozinky, rozinky v čokoládě, sladkost té čokolády, kandované ovoce, hutné a mohutné aroma, čokoláda s rozinkama a kousky ovoce, v pozadí tabákový list. Aroma se stále příjemně vyvíjí. V chuti dává, co ukázala v aroma. Sladká čokoláda s rozinkama a kousky ovoce, hutná, silná, velmi dobře se rozvýjející. Velmi příjemné pití, krásně mlsací, užívající. Tekutá čokoláda s rozinkama a kousky ovoce. (25.3.2021)


V aroma úchvatné rozinky v čokoládě. Hutné a mohutné aroma, jen si kousnout. Kandované ovoce a v pozadí tabákový list. Čokoláda s kousky ovoce a rozinkami. Aroma každou chvíli zvýrazňuje jinou svoji přednost. Úplně se předvádí, dělá takový striptýz - tu ukáže něco, po chvíli zase něco jiného a na všem můžete oči, teda nos nechat. Chuť za vůní nezaostává. Čokoláda s kousky ovoce a rozinkama, hutná, silná, krásně se přikusuje, krásně se rozvýjí. Takhle whisky se nepije, ta se mlsá a užívá. Tekutá čokoláda s kousky ovoce, rozinkami a alkoholem.

Tahle ženská je nebezpečná. Postupně ukazuje svoje přednosti, předvádí se, láká vás a ví, že vás dostane. Moc dobře ví, co má a že si to může dovolit. A nezůstane jen u převádění. Dovolí vám její tělo okusit a tím vás zcela dostane. Dobrovolně jí podlehnete. Když odejde, tak po ní zůstane krásná vzpomínka. To bylo něco. (11.7.2021)

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... -millstone

https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... stone-2010