DYC 10 yo Single Malt

Evropské whisky kromě Skotska a ČR, možná bude později rozděleno na jednotlivé země
Odpovědět
Petr KomáreK
New-make
New-make
Kontaktovat uživatele:

DYC 10 yo Single Malt

Příspěvek od Petr KomáreK » 21 zář 2019, 20:10

DYC 10-ti letá Single Malt 40%

Španělsko
evspadycb10y04b.jpg
evspadycb10y04b.jpg (38.95 KiB) Zobrazeno 110 x
Aroma je velmi silné, chtěl jsem přivonět a protáhlo mi to nos. Dojem z něj mám takový nevyvážený, mísí se tam náznaky vůní, není komplexní, nemá charakter. Mísení náznaků vůní by tolik nevadilo, kdyby byly rozumně čitelné, tady to přebíjí určitá lihovost až aceton, není moc příjemný a tak bere chuť čuchat dále, abych tam hledal další vůně. Dá se tam najít sladová sladkost, pomeranče, vanilka, sladké pečivo. Potřebuje trochu odstát, aby se zbavilo té ostré lihovosti. Tohle bych čekal u mladých whisky, ale ne u desetileté, která navíc zrála na jihu, kde by to zrání mohlo být i něco málo rychlejší. Když se mu chvíli nechá, tak se projeví ty vůně, co byly předtím potlačené a přidal se tam i výrazný nádech hořké čokolády a lískové oříšky. Ale furt to není příjemně čuchatelná whisky, ke které si napřed několikrát přivoníte než se napijete. Ale dá se ní zvyknout, během psaní, čuchání a ochutnávání jsem si na ní zvyknul. Ale jdeme raději ochutnávat. Chuť sladká, sladová sladkost, pak převažující sladovost. V pozadí banány, trochu té květinové louky. Ale jinak spíše chudá, chybí jí vyzrálost a určitá lehkost, která by jí slušela. Je taková prázdná. Dokončení není moc povedené, po krátkém sladkém úvodu, takové trochu nahořklé, jak po hořkém bylinkovém likéru, není to tak silné, ale přebíjí to ostatní dojmy. Jak když vám po oříškách zůstane trochu hořké pachuti v puse. Ještě mu tam sekunduje mentolový bonbon. Naštěstí není dlouhé, ale i tak doznívá déle než bych chtěl. Od desetileté single malt bych čekal víc, tohle je v porovnání s ostatními (tedy skotskými single malt) slabší průměr. Těch 15 Euro za ní nelituji, ale abych si ji tam kupoval pro večerní popíjení na balkoně a koukání na moře, to teda ne. Ještě, že jsem toho nekoupil karton. To už raději tu 8-mi letou, která se dala popíjet jak víno.

Tohle je mladá žena, už to není mladý tele, ale ještě to není zkušená zralá ženská. Tak pětadvacet (to jsem zvědavej, koho se to dotkne). V horším případě i více, což je záludnější v tom, že některé věci už neočekáváte. Její příchod nepřehlédnete, ale nevíte, co si o ní myslet. Tak počkáte, jak se projeví. Když se trochu zklidní, odskočí se upravit, přičísnout, tak začne vypadat i sympaticky. Začnete si říkat, že se nesmí dávat na první dojem, ona by to nakonec mohla být i docela fajn ženská. Jak ji ale poznáte víc, tak zjistíte, že ještě nedospěla. Ještě nepobrala dostatek rozumu, odpovědnosti, je to ještě dítě v dospělém těle. Ne tou svojí dětskou hravostí a neviností, ale tou dětskou nezodpovědností, nerozumností, neschopností nést následky za své činy, sobeckostí. Popřejete jí do života hodně štěstí, rozloučíte se a jste rádi, že jste nepodlehli krátkému pokušení na hlubší vztah.

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... =evspa-dyc
https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... 0-year-old
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz

Odpovědět