Armorik

Evropské whisky kromě Skotska a ČR, možná bude později rozděleno na jednotlivé země
Odpovědět
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 652
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Armorik

Příspěvek od Petr KomáreK »

Armorik Single Malt 40%
Francie
(Láhev kupovaná cca v roce 2003 ve Francii)
armoriksm.jpg
armoriksm.jpg (30.43 KiB) Zobrazeno 1339 x

První vlna vůně je dost silná, lihová, new-makeová. Když se nechá chvilku odpočinout, tak se dají najít dřevěné tóny celkem čerstvého dřeva, medová, sladová sladkost, jablka, trochu těžkých nahořklých, možná kořeněných tónů. Aroma jinak celkově příjemné, nenáročné, nijak moc bohaté. Není to nic k velkému očuchávání. Chuť neodpovídá aroma, je taková, mladá, nevyváženám, neposedná, když to budu chtít říct hezky, tak hravá. Úvod je sladko-slaný, ale rychle přebíhá mezi dominujícíma chutěma. Ne, jako by se nemohla rozhodnout, spíš ve stylu - a ještě ti ukážu tohle a tohle a tohle taky zkus a rychle k dalšímu. Taková moc roztěkaná. Úvod sladko-slaný, přejde do slaného, pak sladkého, pak trochu dřeva, které přebije kořenitost přecházející do jódovosti, aby ve středním dokončení byla výrazně suchá s tóny dubového dřeva.

Celkově to není nijak moc zajímavá whisky, spíše nudná a po chvíli mě přestává bavit úplně. Díky roztěkanosti nemá moc charakter a po chvíli hra "najdeš něco dalšího" přestává bavit. Dopít se to dá, stává se čím dál nudnější, ale k tomu, abych nepsal nasucho a nevadilo mi, že moc nevnímám co piju, je použitelná.

Je to taková mladá, snaživá holka. Upřímně by chtěla být hodně dobrá a skvělá, jenže na to nemá. Ani to by nemuselo vadit, každý má nějakou přednost, která ho činí zajímavým. Jenže ona je strašně roztěkaná, jako kdyby si přečetla knížku "společné hrátky na jeden měsíc", jenže na to má jen jednu noc a snaží se něco z toho stihnout. A tak rychle k dalšímu, ať stihneme ještě další. Přežít se to dalo, ale konečný dojem moc nezůstal a není důvod se k ní znovu vracet.

https://www.whiskybase.com/whiskies/whi ... sky-breton

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... ra-armorik
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Odpovědět