Glann Ar Mor Kornog Taouarc'h Pevared 10 SC

Evropské whisky kromě Skotska a ČR, možná bude později rozděleno na jednotlivé země
Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 04 čer 2012, 20:57

Vítejte u další recenze whisky z francouzské Bretaně, z palírny Glann Ar Mor, jejíž poznávací značkou jsou snadno zapamatovatelné názvy. ;) Takže tentokrát Glann Ar Mor Kornog Taouarc'h Pevared 10 SC (SC v tomto případě znamená Sauternes Casks) a Kornog v názvu nám říká, že se jedná o whisky z nakouřeného sladu.

Jean Donnay-tvůrce dnes představené whisky.
Obrázek

Obrázek
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/22334
Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:Bohatá, vrstevnatá kombinace kůže, přezrálého nakyslého ovoce, rašeliny, laku a pepře. Parádní, ve sklence je stále co
objevovat. (92 b)
Chuť:Skořice, hřebíček, dřevo, trocha nakyslosti, pouze špetka rašeliny. V dochuti je znatelný nakyslý vliv vína, k němu se přidává
kořenitost. (88 b)
Body:90
Shrnutí:Ač rašelinová whisky (30-35 ppm), tak prim zde má Sauternes, a rašelina vínovou polohu pěkně doplňuje, dodává jí další rozměr. Jsem velmi spokojený, druhá whisky z této palírny, kdy už ta první Taouarc'h Eilvet se mi líbila a zanechala slušný dojem, ale tohle, to už je špičková whisky.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

zyki
Znalec
Znalec

Re: Glann Ar Mor Kornog Taouarc'h Pevared 10 SC

Příspěvek od zyki » 17 čer 2013, 11:01

Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:příjemně ovocné, broskve, časem angreštová nakyslost, v pozadí možná náznak rašeliny
Chuť:tady je rašelina výrazná, je posunutá do jiné roviny smetanovou sladkostí, trochu ovoce
Dozvuk:rašelina s ovocem, chvílemi gumovitý nádech, ale působí celkem příjemně
Shrnutí:zajímavá whisky, trochu jiná podoba rašeliny, zdál se mi docela výrazný rozdíl vůně a chuti (možná to dělá kombinace rašeliny a vína), láhev zatím neplánuji, ale zanechala dobrý dojem, časem něco z Francie určitě ještě ochutnám

salam15
Profesionál
Profesionál

Re: Glann Ar Mor Kornog Taouarc'h Pevared 10 SC

Příspěvek od salam15 » 30 dub 2015, 21:56

4. vzorek na WF 2015. Dost bylo slaďáren, jde se na rašelinu.

Kornog jsem chtěl vždycky ochutnat, tak do toho. Když teď koukám na WB, tak vidím, že je to plnění zrající v sudech po Sauternes (sladkém, botrytickém víně z oblasti Bordeaux). Pro mě to byla třetí nejlepší whisky na WF a já přitom finishe v sauternových sudech nemám vůbec rád - vždycky mi přišlo, že dodají jen takřka neuvěřitelnou sladkost a jinak nic. Ale možná to bude tím, že to v tom zrálo celou dobu. Asi se budu muset nad sebou zamyslet. Sladké to bylo dost, ale rašelinné též.
[barva][/barva] [body][/body]
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/22334
Web:http://www.glannarmor.com/
Alkohol: 46 %
Poznámka:slepý test
Velikost:vzorek/celá láhev
Aroma:Rašelina v gumovém stylu (Ballechin), ovoce
Chuť:Nečekaná sladkost (po shlédnutí WB už vím odkud pochází), guma lehce v pozadí, ale neopouští nás, krásně se rozvíjí a končí decentním tabákem. Nektarová hebkost (to bude taky Sauternes)
Dozvuk:Střední
Shrnutí:Stylově je to spíš nakouřený Speyside, ale je to skvělé. Pro mne překvapení roku (berte to s rezervou, je teprve duben), byl jsem na tuhle francouzskou záležitost hodně zvědavý a rozhodně nezklamala.
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.

Odpovědět