Ancient Ancient Age 10 stars

Americké pití
Odpovědět
Króča
Profesionál
Profesionál

Ancient Ancient Age 10 stars

Příspěvek od Króča » 21 bře 2014, 20:14

Další přírustek do rodinky bourbonů ;)
Ancient_Age_Bourbon_.jpg
Ancient_Age_Bourbon_.jpg (7.45 KiB) Zobrazeno 3769 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/16030
velikost:láhev
naslepo:NE
Aroma:jablečný štrůdl s trochou kokosu, leštěný nábytek, vanilka, včelí vosk
Chuť:kořeněná sladkost bourbonu doplněná trochou dřeva a lehkou mastnotou
Dozvuk:vrací se kořeněný štrůdl, dále mléčná čoko a kousek opáleného dřeva..opět laděný spíše do sladka
Shrnutí:jemný klasický bourbon se vším všudy.. pro bourbony "typická nakyslost" je zde velmi utlumena ku prospěchu sladkosti. po prvním přechutnání působil poněkud ploše/jednoduše, ale postupem času odhaluji jeho bohatou, byť jednoduchou, krásu.. při prvním ochutnání jsem si udělal poznámku, že tohle by mohl snést i leckterý "odpůrce" bourbonů..poměr cena/výkon velmi solidní - koupeno v DIOSu za necelé 400,-Kč..trošku zamrzí plastové šroubovací víčko místo korku
Body:85
Naposledy upravil(a) Króča dne 13 črc 2014, 16:58, celkem upraveno 2 x.
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Ancient Ancient Age 10 yo

Příspěvek od Nethar » 21 bře 2014, 21:53

[alkohol][/alkohol]
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/22065
Web:https://www.buffalotracedistillery.com/
Barva:
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:No jo, však to by nebyl Króča, aby mi jako vzorek nepodstrčil bourbon :-D Teda aspoň mi cosi říká, že by to snad mohl být bourbon :-D Klasická vanilková vůně se totiž nezapře. Ale není to nijak extrémní, takže nejsem přehlcen umělotinou, jde to, jak stárnu, tak už nejsem takový zapřísáhlý bojovník proti kukuřici, jako jsem býval ;-) Trochu medu z lučních květin a mně to snad i voní ;-)
Chuť:Tady je hodně (c)hladivý až řídký, bude se pohybovat kolem 40 procent. Umírněná bourbonovitost, absolutně bez nahořklé voňavkovitosti obvykle u bourbonů zabíjející můj jazyk.
Dozvuk:Středně dlouhý, bourbonovitý, ne tak přesvědčivý jako aroma samotné. Ale přibývají tam zase nějaké pomeranče nebo něco takového. Už to docela jde do té umělosti, co nemusím.
Shrnutí:Asi nepřekvapí, že flašku tohohle pití k životu nepotřebuju, ale dalo se to vydržet, i mi s tím vlastně Króča vyloudil jeden dlouhý několikaminutový úsměv na tváři, takže jsem velmi spokojen, protože od toho tu whisk(e)y přece pijeme! Díky!
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

zyki
Znalec
Znalec

Příspěvek od zyki » 21 čer 2014, 09:34

Po ochutnání vzorku od Króči (děkuji) jsem se rozhodl pořídit si celou láhev. Recenzovat budu až po jejím vypití.

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 21 čer 2014, 20:43

Tak to mne velice těší Zyki :greetings-clappingyellow: zvláště když nás, bourbonmilců, je tady jako šafránu ;)
P.S: vzoreček Bowmore Black Rock zatím sice stále čeká na svoji příležitost, ale jelikož jsem nedávno otevřel Enigmu, tak se jistě brzy dočkají svého duelu :D
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 22 čer 2014, 20:03

Króča píše:Tak to mne velice těší Zyki :greetings-clappingyellow: zvláště když nás, bourbonmilců, je tady jako šafránu ;)
Ano, takoví by se tu dali spočítat na prstech nešikovného truhláře. :-)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 22 čer 2014, 20:52

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

zyki
Znalec
Znalec

Příspěvek od zyki » 26 čer 2014, 13:37

Tak, láhev už mám, jen nevím, zda úplně stejnou. Ta moje má 45%, podle odkazu na wb ta Króčova 43%. Buď prodává DIOS více verzí nebo se vloudila chybička.

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 26 čer 2014, 20:33

No vidíš, toho jsem si vůbec nevšiml :doh: Mám také tu 45%... odkaz v úvodní recenzi jsem již opravil ;)
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Petr
Guru
Guru

Příspěvek od Petr » 26 čer 2014, 23:22

Přátelé, tak jsem vám s Ancient Age skočil na špek a letěl se podívat, cože to mám otevřeno a cože jsem svého času nabízel: :
ancient_age_90_pr.jpg
ancient_age_90_pr.jpg (16.44 KiB) Zobrazeno 3526 x
A pak jsem si teda nalil Ancient Ancient Age 10 Star (zdůrazňmuji No Age Statement) 45% a taky trochu zagoogloval, i zjistil - hlavně, že různé české weby opisují jeden od druhého a nic nového se tak o tomto bourbonu nedozvíte a tak si raději vygoogloval obrázky : https://www.google.cz/search?q=bourbon+ ... 64#imgdii=_.
A koukám, že to je síla, co bylo vyráběno/prodáváno různých Ancient Age. Nevím zda u všech, ale na té mojí je uvedeno, že : "Distilled and bottled by Ancient Age Distilling Company Frankfort Kentucky". V které palírně, která varianta v kterou dobu opravdu, to se člověk, jen tak jednoduše, asi nedoví.
Že nesedí úvodní Króčova fotka s odkazem na WB, je tak logickým důsledkem tohoto chaosu. Kdo by byl tušil, co ti Amíci na nás všechno ušili a hnidopišsky se v tom hrabal a taky správně orientoval. Někdy znamená číslovka na vinětě hvězdy, jindy, výrazně vyvedená, stáří, někdy jsou ty roky uvedeny nenápadně slovně. Člověk-systematik aby byl furt ve střehu, aby se, nedejbože, někde nesekl.
Ale zpátky k jádru věci. Docela by mne zajímalo, zda je mezi těmi všelikými Ancient Age druhy poznatelný rodíl. Bourbon je to pitelný, zejména když k němu usrkávám při sledování fotbalu "Crabbies Strawberry and Lime Alcoholic Beer", což je ve skutečnosti limonáda, co má 4% alkoholu. To mne tedy dorazilo a raději končím, neb mám dojem, jestli nevidím nějak divně a není-li čas, raději si jít lehnout . :violin: :hand:]

zyki
Znalec
Znalec

Příspěvek od zyki » 13 črc 2014, 15:41

Alkohol:45 %
Velikost:láhev
Aroma:ovocnější bourbonovitost, převažuje meruňka
Chuť:sladká, přidává se vosková mastnota, časem nasládlé koření
Dozvuk:meruňkové furé (kdysi jsem takový bonbón jedl)
Shrnutí:příjemný, lehčí bourbon, na kterém jsem si docela pochutnal, není asi desetiletý, ale to mu neubírá na kvalitě

Odpovědět