Four Roses Single Barrel

Americké pití
Odpovědět
Króča
Profesionál
Profesionál

Four Roses Single Barrel

Příspěvek od Króča » 05 dub 2014, 14:38

Další stránka v mém deníčku přináší nový přírustek do sekce USA ;)
Four Roses Single Barrel.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/23119
velikost:láhev
alkoholu:50%
naslepo:NE
Aroma:čistokrevný bourbon už od prvního přivonění..lakované dřevo (masiv), pražené ořechy, stará kůže, lehká stopa mastnoty a kyselosti..vše samozřejmě doplňuje vanilka..intenzita vůně patří k těm středním
Chuť:poutavě sladká po vanilce, opálené dřevo a jemná nakyslost..díky % má patřičný říz a působí tak poněkud suše, ale i tak bych ve slepém testu tipnul max 46%, čili dobře pitelný
Dozvuk:zde nám klasická bourbonovitost nadělí nejštědřeji..následuje sílící opálené dřevo doplněné hořkou čokoládou a křížalami..později se vrací k praženým ořechům a lehké mastnotě s jemnou sladkostí
Shrnutí:výrazný posun k lepšímu oproti klasickým růžím ..velmi slibná vůně, super vyvážená chuť a pěkně odeznívající finish dělají z tohoto kousku opravdu povedenou záležitost..rovněž nemůžu nezmínit povedený design lahve s koženým páskem kolem hrdla..ochutnáno a vypito na podzim 2012
Body:87
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Re: Four Roses Single Barrel

Příspěvek od Króča » 05 dub 2014, 14:47

Króča Netharovi někdy v květnu 2012 ve vlákně Four Roses píše: Pokud se do nějaké vyšší řady sám o sobě neženeš, tak dej tomu čas a vzoreček Single barrelu máš do budoucna jistý :shifty:
No co na to říct :confusion-scratchheadyellow: jaksi jsem s tím vzorečem na tebe zapomněl :confusion-shrug: Ikdyž mám pocit, že jsem tuto lahvinku vypil dřív, než jsem měl možnost ti ten vzoreček vůbec předat :mrgreen: Ale nezoufej, byl tak dobrý, že ho mám znovu na skladě a tentokrát si to už pohlídám a kolem koženého pásku na láhvi si udělám pro jistotu ještě uzel ;)
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

zyki
Znalec
Znalec

Příspěvek od zyki » 05 dub 2014, 15:31

Také jsem měl láhev v roce 2012. Pochutnal jsem si, ale později byl překonán některými dalšími bourbony, hlavně Noah´s Mill.

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 05 dub 2014, 15:34

Ten Noah´s Mill jsem ještě neměl.. píšu si a díky za tip ;)
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 05 dub 2014, 19:06

Króča píše:No co na to říct :confusion-scratchheadyellow: jaksi jsem s tím vzorečem na tebe zapomněl :confusion-shrug:
Proplakal jsem kvůli tomu několik nocí... Ale když se to tedy teď tak pěkně vyřešilo, tak i za tu panenku voodoo s tvými vlasy se omlouvám ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 05 dub 2014, 20:40

Nethar píše:Proplakal jsem kvůli tomu několik nocí...
Plačící Nethar.jpg
Plačící Nethar.jpg (5.65 KiB) Zobrazeno 3405 x
Je mi to líto, vážně :cry:

Nethar píše:Ale když se to tedy teď tak pěkně vyřešilo, tak i za tu panenku voodoo s tvými vlasy se omlouvám ;-)
Voodoo Króča.jpg
Já vím, povídal mi o ní ve slabé chvilce Hunter... že prý ji nechtěně zahlédl,když byl naposledy u tebe.. prý jsi potom v poKROČILou hodinu brousil špendlíky a zasvěcoval ho do tajů a historie nejen té panenky ..Po pravdě jen kvůli ní jsem koupil tu novou láhev..

Mám však obavy o Huntera..je od toho vašeho sedánku nějaký jiný..
poznamenaný Hunter.jpg
poznamenaný Hunter.jpg (6.42 KiB) Zobrazeno 3405 x
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 05 dub 2014, 21:23

Ta panenka... já ti nevím... jsi si jistý, že všechny části jsou ve správném poměru? ;-)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 05 dub 2014, 23:31

Můžu za to jak sis ji vyrobil..vymyslel..vysnill??? A já mylsle že ti šlo o vlasy..:D
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

lalos
Znalec
Znalec

Příspěvek od lalos » 08 srp 2017, 20:32

Info:Splašil jsem ji v nějaké výprodejové akci jako svůj druhý single barrel bourbon hlavně z důvodu srovnání s tím prvním, kterým byl Jack Daniel’s SB. Nakonec to bylo docela překvapení, i když spíše než příjemné, bylo spíše nečekané.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/75866
Web:http://fourrosesbourbon.com/
Alkohol:50 %
Barva:Tawny – nebarveno – nefiltrováno za studena
Velikost:Celá lahev
Aroma:Taková klasická trošku drsnější bourbonovitá vůně. Vanilka, odlakovač, zvětralé černé pivo, opálené dřevo, lékořice.
Chuť:Nečekaně zemitá chuť. Hlína, ztrouchnivělý pařez v listnatém lese. Jinak příjemná sladkost, troška štiplavé umělosti, créme brulée.
Dozvuk:Dlouhý, sladce vanilkový. Lehká skořicová hořkost, větrovost a stále trošku zemitá pachuť.
Shrnutí:Tohle není úplně holčičí sladký bourbon. Je docela drsný, ale tím pádem docela originální. Ve srovnání s jemným Jackem Danielsem je Four Roses pro mě zajímavější, i když popravdě není zdaleka tak pitelný. Další lahev asi nekoupím, na to je whisky na světě moc, ale vzorku z jiného sudu bych se určitě nebránil.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian - Racism Freezone

Odpovědět