Four Roses Single Barrel

Americké pití
Króča

Four Roses Single Barrel

Příspěvek od Króča »

Další stránka v mém deníčku přináší nový přírustek do sekce USA ;)
Four Roses Single Barrel.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/23119
velikost:láhev
alkoholu:50%
naslepo:NE
Aroma:čistokrevný bourbon už od prvního přivonění..lakované dřevo (masiv), pražené ořechy, stará kůže, lehká stopa mastnoty a kyselosti..vše samozřejmě doplňuje vanilka..intenzita vůně patří k těm středním
Chuť:poutavě sladká po vanilce, opálené dřevo a jemná nakyslost..díky % má patřičný říz a působí tak poněkud suše, ale i tak bych ve slepém testu tipnul max 46%, čili dobře pitelný
Dozvuk:zde nám klasická bourbonovitost nadělí nejštědřeji..následuje sílící opálené dřevo doplněné hořkou čokoládou a křížalami..později se vrací k praženým ořechům a lehké mastnotě s jemnou sladkostí
Shrnutí:výrazný posun k lepšímu oproti klasickým růžím ..velmi slibná vůně, super vyvážená chuť a pěkně odeznívající finish dělají z tohoto kousku opravdu povedenou záležitost..rovněž nemůžu nezmínit povedený design lahve s koženým páskem kolem hrdla..ochutnáno a vypito na podzim 2012
Body:87
Króča

Re: Four Roses Single Barrel

Příspěvek od Króča »

Króča Netharovi někdy v květnu 2012 ve vlákně Four Roses píše: Pokud se do nějaké vyšší řady sám o sobě neženeš, tak dej tomu čas a vzoreček Single barrelu máš do budoucna jistý :shifty:
No co na to říct :confusion-scratchheadyellow: jaksi jsem s tím vzorečem na tebe zapomněl :confusion-shrug: Ikdyž mám pocit, že jsem tuto lahvinku vypil dřív, než jsem měl možnost ti ten vzoreček vůbec předat :mrgreen: Ale nezoufej, byl tak dobrý, že ho mám znovu na skladě a tentokrát si to už pohlídám a kolem koženého pásku na láhvi si udělám pro jistotu ještě uzel ;)
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Four Roses Single Barrel

Příspěvek od zyki »

Také jsem měl láhev v roce 2012. Pochutnal jsem si, ale později byl překonán některými dalšími bourbony, hlavně Noah´s Mill.
Króča

Re: Four Roses Single Barrel

Příspěvek od Króča »

Ten Noah´s Mill jsem ještě neměl.. píšu si a díky za tip ;)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Four Roses Single Barrel

Příspěvek od Nethar »

Króča píše:No co na to říct :confusion-scratchheadyellow: jaksi jsem s tím vzorečem na tebe zapomněl :confusion-shrug:
Proplakal jsem kvůli tomu několik nocí... Ale když se to tedy teď tak pěkně vyřešilo, tak i za tu panenku voodoo s tvými vlasy se omlouvám ;-)
Króča

Re: Four Roses Single Barrel

Příspěvek od Króča »

Nethar píše:Proplakal jsem kvůli tomu několik nocí...
Plačící Nethar.jpg
Plačící Nethar.jpg (5.65 KiB) Zobrazeno 9539 x
Je mi to líto, vážně :cry:

Nethar píše:Ale když se to tedy teď tak pěkně vyřešilo, tak i za tu panenku voodoo s tvými vlasy se omlouvám ;-)
Voodoo Króča.jpg
Já vím, povídal mi o ní ve slabé chvilce Hunter... že prý ji nechtěně zahlédl,když byl naposledy u tebe.. prý jsi potom v poKROČILou hodinu brousil špendlíky a zasvěcoval ho do tajů a historie nejen té panenky ..Po pravdě jen kvůli ní jsem koupil tu novou láhev..


Mám však obavy o Huntera..je od toho vašeho sedánku nějaký jiný..
poznamenaný Hunter.jpg
poznamenaný Hunter.jpg (6.42 KiB) Zobrazeno 9539 x
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Four Roses Single Barrel

Příspěvek od Nethar »

Ta panenka... já ti nevím... jsi si jistý, že všechny části jsou ve správném poměru? ;-)
Króča

Re: Four Roses Single Barrel

Příspěvek od Króča »

Můžu za to jak sis ji vyrobil..vymyslel..vysnill??? A já mylsle že ti šlo o vlasy..:D
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Four Roses Single Barrel

Příspěvek od lalos »

Four Roses Single Barrel

Info:Splašil jsem ji v nějaké výprodejové akci jako svůj druhý single barrel bourbon hlavně z důvodu srovnání s tím prvním, kterým byl Jack Daniel’s SB. Nakonec to bylo docela překvapení, i když spíše než příjemné, bylo spíše nečekané.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/75866
Web:http://fourrosesbourbon.com/
Alkohol:50 %
Barva:Tawny – nebarveno – nefiltrováno za studena
Velikost:Celá lahev
Aroma:Taková klasická trošku drsnější bourbonovitá vůně. Vanilka, odlakovač, zvětralé černé pivo, opálené dřevo, lékořice.
Chuť:Nečekaně zemitá chuť. Hlína, ztrouchnivělý pařez v listnatém lese. Jinak příjemná sladkost, troška štiplavé umělosti, créme brulée.
Dozvuk:Dlouhý, sladce vanilkový. Lehká skořicová hořkost, větrovost a stále trošku zemitá pachuť.
Shrnutí:Tohle není úplně holčičí sladký bourbon. Je docela drsný, ale tím pádem docela originální. Ve srovnání s jemným Jackem Danielsem je Four Roses pro mě zajímavější, i když popravdě není zdaleka tak pitelný. Další lahev asi nekoupím, na to je whisky na světě moc, ale vzorku z jiného sudu bych se určitě nebránil.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
moochine
New-make
New-make
Příspěvky: 99
Registrován: 11 říj 2018, 16:20

Re: Four Roses Single Barrel

Příspěvek od moochine »

Pred rokom, dvoma, som mal flasu tejto whisky ako uvod do lepsich burbonov(predtym som mal len jim beam). Bohuzial to bolo neskutocne otrasne. Spetne musim pochvalit ze tam bola naozaj velmi silna vona visne a vanilky, avsak nalozene v odlakovaci. Zatial nasilnejsi pach a chut riedidla ake som kedy v whisky mal. Doslova ako priamo z obchodu keby som otvoril riedidlo. Ale nejak zazrakom som to dorazil. Po roku zase skusam burbony a dal som tejto whisky opet sancu, kedze ide o jeden sud, clovek nikdy nevie co dostane. Tento krat som rad ze ani stopa po riedidle, avsak whisky nema co ponuknut. Keby sa ma niekto pytal na chut alebo pach, neviem tam identifikovat naprosto nic. Taka anonymna whisky skratka. Takze za mna je to posledna 4R co som kedy kupil a flaskovaniam samostatnych sudov sa budem vyhybat oblukom nakolko riziko toho ze clovek dostane nieco otrasne/nie hodne penazi je prilis vyoke, a je jedno o aku znacku ide(i ked beriem na vedomie to ze v 4R maju proste len zlu kontrolu kvality a pustia von hocico, co nemusi platit o inych liehovaroch).

Viem ze v USA maju "store pick" ktore su vysoko chvalene avsak tie sa k nam nedostanu, takze tak.

PS: mimo tychto dvoch SB som mal aj Small Batch a to bola doposial najhorsia whisky aku som pil. Horsia nez ta prva, riedidlova, Single Barrel.
Glengoolie, for the best of times
Odpovědět