Jack Daniel's Black Label

Americké pití
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2008
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od Kobalt »

Tak jsem po dlouhé době ochutnal i Jacka...
Aroma:Sladká a jemná, jablka, med, javorový sirup.
Chuť:Dřevo, docela sladká, příjemná, jemná.
Dozvuk:Karamel, suché dřevo, sladká pryskyřice.
Shrnutí:Já si nemůžu pomoct, ale po těch pár pivech mi opravdu chutnal, silná a sladká přímočará whisky.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15863
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Hodně je cítit nasládlé ředidlo, ale nemůžu říct, že by mi to vadilo. Je to zakomponované do celkové vůně, do dřeva, těžké sladkosti přezrálého ovoce, větrovosti, lékořice. Někde za tím je znát i lák od okurek a tekutý podpalovač nalitý na dřevěném uhlí. Vlastně to vše dohromady pěkně ladí a líbí se mi to. (83 b)
Chuť:V chuti už je ale celkové vyznění slabší. Lihovost je znát, tělo je tenké. Přepálená kukuřice, skořice, trocha vanilky a dřevité nahořklosti. (75 b)
Body:79
Shrnutí:Ochutnal jsem snad po dvaceti letech díky oslavě kamarádových narozenin. Celkově je JDBL dost industriální, ale nijak zvlášť mi to nevadí.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2432
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od tornado »

Jack Daniel's Black Label

Alkohol:43 %
Barva:
Velikost:miniatura 5 cl, šarže: G67848
Aroma:Lehčí. Lepidlo kanagon a bourbonová syntetičnost. Po odstání je lepidlo méně výrazné a objeví se stopa dřeva, kávy a kakaa.
Chuť:Lehká, jednoduchá. Trochu medu a vanilky, po stranách jazyka náznak ovocných tónů.
Dozvuk:Kratší, sládne do vanilky a na chvilku se objeví syntetičnost. Ke konci nasládlá jablka, banán a vanilka.
Shrnutí:Hodně jednoduchý kousek. Pitelný, ale nezajímavý.
Uživatelský avatar
Petr KomáreK
Znalec
Znalec
Příspěvky: 668
Registrován: 15 črc 2019, 22:25
Bydliště: praha - východ
Kontaktovat uživatele:

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od Petr KomáreK »

Jack Daniel's Old Time No.7 Black Label 43%

Převoněnost a přeparfémovanost bourbonu. Navoněné ředidlo, ale ve slabším odvaru, nemám pocit, že to fetuju. Nasládlé. Nevoní mě to, nebaví mě to čuchat. Teď tam do aroma ještě přibylo lepidlo. Je tam asi trochu ovoce, sladkého ovoce, ale nechce se mi to ani hledat. Chuť je hodně nasládlá, naštěstí o něco lepší než aroma, výrazná lihovost, trocha vanilky a komerční líbivosti. Tělo je velmi lehké, působí dojmem dobré pitelnosti. Dokončení lehce nahořklé a dřevité.
Celkem zklamání, kdysi jsem to určitě pil, teď jsem to znova zkusil a byla to chyba, k tomu se už asi nevrátím. Amerika není můj styl a to má tohle být ještě jedno z těch lepších. Z mého pohledu nepitelné, tohle není můj typ ani styl.

http://www.whiskyonline.cz/index.php?ac ... ck-daniels
Petr KomáreK
Whiskyonline.cz
http://www.whiskyonline.cz
moje whisky na možnou výměnu: http://pkomarek.cz/whisky/000.html
Tos
New-make
New-make
Příspěvky: 59
Registrován: 13 bře 2022, 22:58

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od Tos »

Aroma:Navoněné, bourbonové. V pozadí buď lak na laciná piána (nezaměňovat s pijany) nebo lák na zavařování. Neumím to popsat, ale něco podobně divnýho tam je.
Chuť:Nasládle plastelínová. Při polknutí štípne, ale dá se to vydržet.
Dozvuk:Mandlově nahořklý. V úplném konci pocit jako po nakládané okurce.
Shrnutí:Měl jsem Jacka zařazenýho do kategorie „vcelku ujde“. Nechápu proč. Aktuální zkušenost z něj činí notně předraženou mandlovou kořalku říznutou lákem z nakládaček. No potěš!
Naposledy upravil(a) Tos dne 25 kvě 2022, 23:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od xenopus »

JD_No.7.jpg
JD_No.7.jpg (16.81 KiB) Zobrazeno 974 x
Alkohol:40 %
Barva:
Podrobnosti:0,7l lahev 085700820E 4688333 4810
Aroma:Docela výrazné. Organická rozpouštědla, okurkový lák, skořice, vanilkový puding, po chvilce šťavnatá zelená jablka (za další chvilku zase zmizí). Z prázdné skleničky je cítit kůže a tmavá čokoláda.
Chuť:Hladší, výrazná, ale vlastně hodně prostá – dřevitá vanilková sladkost šmrncnutá lehkou nakyslostí, asi opět jablka.
Dozvuk:Velmi rychle odchází chuť, středně dlouho zůstává dřevitě-alkoholový pocit. Dřevo, opět skořice.
Shrnutí:Nikterak zajímavé pití, ale přece jen je o trochu charakternější než nejběžnější bourbony.
Děkuji Pavlovi za rozpitou lahev z jeho pozůstalosti.
Body:78
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Tos
New-make
New-make
Příspěvky: 59
Registrován: 13 bře 2022, 22:58

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od Tos »

Organická rozpouštědla, okurkový lák
Xenope (a Huntere), za ten vámi zmíněněj lák od okurek jsem rád. Připadal jsem si divnej, že to tam cejtím, ale nemůžu si pomoct. Je tam! A nepřijde mi to úplně k dobru věci :D
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2008
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od Kobalt »

recenze i s více než pár drinky: https://officers-lounge.cz/jack-daniels-old-no-7/
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět