Jack Daniel's Black Label

Americké pití
Uživatelský avatar
AdamAaron
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 42
Registrován: 03 zář 2014, 20:54
Bydliště: Ostrava Poruba

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od AdamAaron »

Včera ochutnáno na festivalu. Viděl jsem ,zkusil jsem a už více ne. :D
FAJNI WHISKAŘI OSTRAVA
jlpwmagz

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od jlpwmagz »

Miluji Jacka Danielse, ale ve státech je levné.
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1092
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od Walter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15863
Web:http://www.jackdaniels.com
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=jack-daniels
Alkohol:40 %
Barva:
Rok plnění:2016 (1866-2016; 150 let od založení firmy)
Označení:Jack Daniel's Old No. 7 Tennessee Whiskey
Velikost:lahev o objemu 0,7 l
Aroma:Nasládlá, lehce parfémovaná kukuřičně vanilková vůně s připomínkou višní v rumu. Na pozadí se pak skrývá relativně nenápadná lihovost s náznakem čerstvého dubového dřeva.
Chuť:Souboj kukuřičně vanilkové sladkosti s lihově umělohmotnou nahořklostí, doplněný o dřevěné uhlíky.
Dozvuk:Krátký, jemně hřejivý, se stopami vanilky a vodou přelitých dubových hoblin.
Shrnutí:"Starý sedmičkový Jack" je spíše méně náročné pití. Ne každému sedne onen parfémový přídavek v aroma či zřejmý rozpor komentované sladkosti a specifické nahořklosti. Snad v nějakém míchaném nápoji může splnit účel na výbornou, samostatně mne ovšem nezaujal.
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2793
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od josé »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15863
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:lehce sladké, nikterak výrazné. převažuje dřevitost - hutnější starší, tmavší. kousek vanilkové čokolády, banánová žvýkačka (b.1/3)
Chuť:nasládlá a hlavně nahořklá dřevitost. kakao. řídká. žádná vanilka, žádné koření (b.0/4)
Dozvuk:hřejivý, odeznívání chuti. dřevo, čokoláda broskve. sušše drhnoucí (b.0/2)
Shrnutí:naslepo porovnáváno s Jack Daniel's Sinatra Select, který je mi o dost víc příjemnější. tento zaostává. nahořklá tmavá dřevitost mi nesedí. za půlbody (b.1/1)
Body:2
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
inerc
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 24
Registrován: 15 pro 2016, 17:49

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od inerc »

Alkohol:40 %
Barva:
Aroma:Nevyrazna, umelo sladkasta, naznak vanilky a hlavne...dominantna zlozka, zrejme dosledok obsahu kukurice mi nieco pripomina...
Chuť:Znovu ta umela nasladlost s vanilkou, velmi v pozadi drevo a jemny dym, liehovitost a znovu ta vec no teraz som si uz spomenul, vypaleny repak
Dozvuk:Jemny, nevyrazny, trochu ovocia a dreva
Shrnutí:Oproti skotskej je aroma a chut prazdna a zaostava, plus ta specificka stopa kukuricnej zlozky. Na druhej strane ako bezne pitie je to OK, z americkych kuskov patri medzi tie lepsie, no nie je to nic co by ma nadchlo.
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od Radek »

Safra, se slovenštinou problémy nemám, ale zkuste používat diakritiku. Děkuji.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
inerc
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 24
Registrován: 15 pro 2016, 17:49

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od inerc »

Radek píše: 10 úno 2017, 13:46 Safra, se slovenštinou problémy nemám, ale zkuste používat diakritiku. Děkuji.
To nejde :) EN system
dFamousMouse

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od dFamousMouse »

Aroma:sladké, sladké,sladké a trocha ovoce,ale v karamelu :lol:
Barva:
Chuť:asi nejsladší co jsem kdy ochutnal,karamelová,kompotová, jednotlivé složky ovoce jsem nenašel, pak klasická nenáročná dřevitost zabalená v cukru zase a zase
Dozvuk:kupodivu to není tak bonbónové jako celé pití, ale trošku vykoukl nějaký až skoro nepřírodní voňavý čertík :lol:
Shrnutí:ale není to zlé, je to docela dobré, láhev mám rozpitou sice delší dobu,ale až dojde....asi zase poličku o základního džeka doplním, no možná že na poličce je taky kvůli designu láhve a nostalgii...ještě když sem cicmal pifsko jsem ty poličky s lepším pitím v restauračkách obhlížel a....JD zaujal nejvíc.Ale kupovat budu jen v akci, jinak by byl poměr cena / výkon dost nerovný ;)
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od joy »

Jack Daniel's Old No.7

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15863
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Aroma:výrazně laková a umělohmotná, dřevitá, sladká, vanilka, navoněné maliny, cukrovost kukuřice
Chuť:nasládlá, vanilková, avšak pak se objeví hořkost, která sladkost přebíjí (javorový sirup), dřevitost, lakovost a umělohmotnost
Dozvuk:silně dřevitý, nahořklý, lakový, ke konci se na konci objevuje na pozadí nasládlost a vanilka
Shrnutí:Po dlouhé době jsem se k němu zase dostal (dárek lahvičky) a musím říct, že stále pro mě přetrvává nepitelnost. Ne že by se to nedalo pít, ale nemám z toho žádný požitek a navíc ta brutální dřevitohořkost a lakovost ke konci, to není nic pro mě
Uživatelský avatar
Torrez
New-make
New-make
Příspěvky: 177
Registrován: 20 led 2017, 20:04

Re: Jack Daniel's Black Label

Příspěvek od Torrez »

Alkohol:40 %
Velikost:Dva vzorky
Aroma:Sladký odlakovač, hořčičné semínko (fakt), slabě skořice, vzdáleně připomíná karibský rum. Lehce dřevité a ždibec uzeného kuřete.
Chuť:Nakyslá, opět bych zmínil hořčici. Zvláštně zemitá, ale celkově slabé intenzity.
Dozvuk:Krátký, vodový. Po chvíli se mi vybavilo, jak jsem jako malej žral sníh.
Shrnutí:Pití poměrně bohaté na chutě a vůně, ale nějak to celé nehraje dohromady. Na namíchání tohohle musí opravdu člověk master distiller :D, pobavil jsem se. Navíc dost drahé pití, za polovic by to asi bylo přijatelné. Za mě odzkoušeno a stačilo mi.
Odpovědět