Jack Daniel´s Master Distiller No. 1

Americké pití
Odpovědět
Bindt
Abstinent
Abstinent

Jack Daniel´s Master Distiller No. 1

Příspěvek od Bindt » 26 črc 2015, 22:12

Tak máme tu prvú zo siedmich fliaš limitovanej edície na počesť siedmim "Master Distillerom", z nich prvým bol sám Jack Daniel. Moja fľaša má sériové číslo 5399 (plus je tu označenie Bottling: CD)
jack-daniels-master-distiller-edition-1.jpg
[alkohol]43 %[/alkohol]
Barva:
Aroma:Ostrá a bohatá, cítim silný závah dubu, uhlia, trocha sladkosti - dosť výrazný marcipán a hruška so slivkou
Chuť:Tá je pomerne sladká, je tam pomerne dosť cítiť marcipán, med a cukrík, no okolo toho je dub a jablkový sirup
Dozvuk:Pomerne krátky, sladký a hrejivý, no prevláda tu dubový sud, pšenica a drevené uhlie
Shrnutí:Rozdiel medzi klasickým Jackom Black Label a týmto je cítiť už v tých 3 % alkoholu naviac, čo sa prejavovalo pomerne častým striasnutím po každom napití :D Rozhodne je však bohatší v chuti, vôni a je pestrým oživením inak jednotvárnej série štyroch fliaš, ktoré všetci poznáme. No predsa mi v tejto edícii Jacka niečo chýbalo, čo spôsobilo, že už ďalšie fľaše z edície Master Distiller by som už si asi nekúpil.
Vôňa prázdnej skleničky:Čo ma silne prekvapilo, bola vôňa prázdneho pohára (skleničky) po vypití jej obsahu. Keď som ju nechal asi 20 minút postáť, tak pri pričuchnutí silne voňala po slivkovom kompóte, alebo skôr lekvári. Táto vôňa bola tak intentívna a jasná, že nič iné z nej ani nebolo cítiť.
Body:81

pandora
Abstinent
Abstinent

Re: Jack Daniel´s Master Distiller No. 1

Příspěvek od pandora » 25 úno 2016, 20:19

jako hospodské pití k pivu je to ok...

Odpovědět