Jim Beam Devil's Cut

Americké pití
Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Jim Beam Devil's Cut

Příspěvek od Nethar »

Dnes jsem si dal souboj dvou vzorků :-) (déjà vu?) Tentokrát jsem se podíval do mé oblíbené Ameriky (pro nováčky: vtip k popukání). Jim Beam Devils Cut a Smooth Ambler Contradiction Bourbon, testovány vůči sobě naslepo.
Smooth Ambler je mix dvou whiskEy - mladého pšeničného bourbonu a staré žitné. A je docela drahej.
Jim Beam Devils Cut je zase nějakej marketingovej ksindl. Angel's share je to, co se při zrání ze sudů vypaří. Devil's Cut je zase naopak to, co se do sudu vcucne, taky ztráta. Géniové u Jima Beama přišli na to, jak tuhle část ze sudu dostat. Nevím, jestli to ohoblovali nebo co, každopádně jsem to začal, aby mě ty kecy neovlivnily, číst až po degustaci, a můžu říct, že nemám chuť to dočíst, protože to jsou žvásty, příští kolo bude Jim Beam Angels Share, což bude andělský podíl seškrabaný ze stropu skladiště nebo tak něco.
jimBeamHumus.jpg
jimBeamHumus.jpg (36.04 KiB) Zobrazeno 8766 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/35271
Web:http://www.jimbeam.com/
Barva:
Alkohol:45 %
Velikost:vzorek
Naslepo:naslepo ze dvou
Aroma:Výrazově méně intenzivní než první vzorek, i když opak bych považoval tak trochu za zázrak. Dřevitá vanilka, jak se snažím nosem zachytit co nejvíc sladkosti, jde mi naproti spíš ostrost alkoholu. Samo o sobě by mi to snad přišlo jako výrazný bourbon, ale takhle je to čajíček. Když je rychle prohodím, tak po přeslazené vanilce prvního vzorku tady zprvu udeří až skoro okurková kyselost. Ale pak se to spraví a to dřevo s alkoholem se smíchá do jakési pepřovitosti. Jako je to zase něco jiného, když už nic jiného :-)
Chuť:Stydím se sám za sebe, ale až s nadšením polykám tenhle jůesejáckej kousek, abych zapil jedničku. Jemnější (ne tolik alkoholu), hladivější, trochu nudně nahořklý.
Dozvuk:Hořký a umělohmotný, jo, na vůni by si člověk zvyknul, ale tu koncovku já prostě nemám u bourbonů rád. Ale není to taková hrůza jako jednička. Tohle je celkově jemnější a kdo si rád ubližuje, chci říct kdo je Króča, teda chci říct, kdo má rád bourbony, třeba by se skamarádili.
Shrnutí:Já už mám ale kamarádů dost. Jednička ač je výrazná, tak mě ve vůni vlastně baví víc, pak už je poživatelnější tahle dvojka, ale stejně, proč já tohle dělám? Rumy, ač je to posh pití, chápu, ale tohle furt nějak ne.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jim Beam Devil's Cut

Příspěvek od Nethar »

Jé hele, 1234 lahví na fóru. A zrovna taková stylovka ;-)
Petr
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1319
Registrován: 25 dub 2011, 18:47

Re: Jim Beam Devil's Cut

Příspěvek od Petr »

A to já vím, jak! Svého času, nějakých 150 let pozpátku, vykukové Z Belfastu k nezdaněné whisky přišli. To takhle, za účasti celních orgánů a jimi pečlivého přeměření množství, přečerpali lodní zásilku whisky z malých sudů do větších. Ty malé pak dali pod vývěvu, a co bylo ve dřevě, nějakých 5 litrů na sud, z něho vylezlo ven. To pak vylili a bylo to v doma! Akorát tomu neříkali Devil´s Cut, možná dnešním slovníkem "vejvar".! :mrgreen:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jim Beam Devil's Cut

Příspěvek od Nethar »

To by odpovídalo:
"We’ve made history by extracting it."
"We use a proprietary process that extracts the rich bourbon trapped inside the barrel wood."
:lol:
Ta marketingština je skvělý jazyk. Navíc překlad do marketingštiny je vlastně extrémně jednoduchý. Bohužel zpátky už je to horší.
Króča

Re: Jim Beam Devil's Cut

Příspěvek od Króča »

Nethar píše: Rumy, ač je to posh pití, chápu, ale tohle furt nějak ne.
Prosím pěkně, co je to posh pití :?: Zní to jako nějakej zapráskanej (s)nóbl výraz a já to vůbec nechápu.. asi proto, že nepiju rumy, ale krutopřísný a jediný pravý tuzemák od Petroniuse, pardon Jirky, teda vlastně od Božkova, kterýžto jako rum, je obecně nedoceněný a jediný pravý, levý a (z)dravý :D
Senoy
Znalec
Znalec
Příspěvky: 492
Registrován: 18 úno 2013, 14:25
Bydliště: Frýdek-Místek

Re: Jim Beam Devil's Cut

Příspěvek od Senoy »

Tipnul bych to na produkt bouřky, která je mezi Netharem a Gandhimasterem. Holt je náš administrátor dočasně oslaben americkými inperialisty a chrlí provokující blesky, ale to přejde. BenRiach ho vyléčí :oops:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jim Beam Devil's Cut

Příspěvek od Nethar »

Já ti dám bouřku. S Ghandimasterem se doufám jenom přátelsky pošťuchujeme za popíjení toho nejlepšího destilovaného nápoje, který známe :-)
pandora

Re: Jim Beam Devil's Cut

Příspěvek od pandora »

určitě to bude lepší než Jim beam red stag(zatím to nejhorší co jsem pil) při polknutí jsem měl okamžitě sucho v krku a šlo na mě zvracení ,myslel jsem že piji nějakou voňavku a aceton zárověn ,normálně jsem půl lahve vylil,doporučení na jim beam red stag na nějakých stránkách bylo, jako whisky vhodná pro začátečníky:-)
Naposledy upravil(a) pandora dne 05 bře 2016, 22:05, celkem upraveno 2 x.
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Jim Beam Devil's Cut

Příspěvek od joy »

Za mě je to lepší než klasickej Jim Beam.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jim Beam Devil's Cut

Příspěvek od Kobalt »

Mám tu 50 ml miniaturku a je v plastu... No tak uvidíme.
Alkohol:45 %
Aroma:Dřevo, karamel, něco jako javorový sirup. Docela silné, hutné, nasládlé se suchým dřevem, závany alkoholu, chladivost, stopa hořkosti.
Chuť:Dřevo, míza, perlivost, hořkost, plast.
Dozvuk:Nahořklý, sladké dřevo, karamel, hřejivý, plast. Později v puse řekněme příjemný.
Shrnutí:Vůně příjemná, zbytek špatný. Těžko říct jak za to může plastová lahvička ale řekl bych zbytečná whiskey.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět