Medley's

Americké pití
Radek
Profesionál
Profesionál

Medley's

Příspěvek od Radek » 22 srp 2011, 22:20

Tak napíšu i pár hodnocenní některých bourbonů a podobných věcí, byť je jinak dobrovolně nepiju. Ale znáte to, někdo vám chce udělat radost a tak zakoupí cosi o čem se domnívá že je to něco opravdu dobrého. Mě ho dal otec.
V reklamních sloganech k tomuto bourbonu se nejspíš dočtete: Jedinečná lehce nasládlá chuť s výrazným koncem a sytě jantarová bava pravého amerického bourbonu z Kentucky. To je Medley's !!!
S tím nelze než nesouhlasit. Jantarovou barvu teda má to jo, a bourbon z Kentucky je to taky, ale o jedinečnosti chuti škoda mluvit, když jsem se ho prvně napil, vzpoměl jsem si na jednu básničku.... křiví ústa, láme vaz... takhle nějak to v ní je, nepletu-li se. Bohužel, na rozdíl od oné básničky se to zde časem nijak neposunuje k lepšímu, a křiví ústa dál a dál....... tohle by EU měla zakázat!!

Bourbony samy o sobě nejsou můj šálek čaje, jsou moc parfémovaný a moc slaďoučký a přitom se single malt ze Speyside naprosto nesrovnatelný, ale tenhle je kromě toho i naprosto nechutný.

Body, já nevim, tohle se snad ani nedá hodnotit...... možná 20 :?
Jestli někdo někde najdete jeho hodnocení, doplňte to prosím, já nic nenašel a jsem celkem zvědavej.... Murrayovi by moh třeba i chutnat :mrgreen:
Přílohy
medley´s.jpg
medley´s.jpg (59.8 KiB) Zobrazeno 4071 x
Naposledy upravil(a) Radek dne 23 srp 2011, 12:00, celkem upraveno 3 x.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Medley's

Příspěvek od Nethar » 22 srp 2011, 22:30

Murray dal Medley's ve své kategorii (levný a bourbon) 81 - "milý, ale omezený".

20 je málo, musíš dát 50 za to, že vůbec existuje, i když je to někdy těžké, já vím :-D Kentucky zdar :lol:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 22 srp 2011, 22:37

Murray mu dal 81?........ hmmmm, že mě to u něj nepřekvapuje.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 22 srp 2011, 22:41

Jestli je to náznak kritiky mého miláčka, upozorňuji, že začnu mazat uživatelské profily :-D Zavedeme tady tvrdou diktaturu a cenzuru :lol: :lol: :lol:

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 22 srp 2011, 22:45

Já ho nekritizuju..... jen s ním občas nesouhlasím :twisted:

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 22 srp 2011, 22:53

:violence-axechase:

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 22 srp 2011, 22:55

.....asi začnu při svých recenzích víc pracovat s jeho hodnoceními :violin:

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 22 srp 2011, 22:57

Což mi připomíná, že se blíží podzim a s ním další vydání Whisky Bible a Malt Whisky Yearbook! Ten čas letí...

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 23 srp 2011, 06:53

Jen k tomu názoru "musíš dát aspoň 50 za to,že vůbec existuje"-to je velmi zcestná myšlenka, která by ze stobodové stupnice hodnocení udělala padesátibodovou...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 23 srp 2011, 08:19

To je pravda, nicméně se to tak dělá, stupnice ve skutečnosti je padesátibodová. Sám jsem při svém bodování chtěl využívat plnou škálu, ale taky to dopadlo tak, že nějaká ta šedesátka je nejméně. Když se koukneme na popis hodnocení jednotlivých autorů, většinou se dozvíme, že pod padesát "už to není whisky", "nedá se pít bez coca-coly", apod. Myslím, že Charles MacLean hodnotí 0-10 a využívá to snad i plně, ale ty stovkový to je skoro vždycky 50-100, je to jakési nepsané pravidlo. Když má něco míň, tak je to skutečná katastrofa (hořký, plesnivý, modrý, radioaktivní, zahuštěné cukrem :-D), což myslím nebude případ Medley's. Na MaltMadness je asi necelých 20 whisek pod 50, z toho většina nad 40, na whiskybase nevím, jestli se dá udělat žebříček nejslabších nějak, u Murraye jsem asi taky neviděl nic pod 50, prostě je to taková slušnost vůči whisce, dát jí alespoň 50. Ale každý může samozřejmě hodnotit svým stylem, pokud ho náležitě definuje.

Citace z whiskyonline:
Popsané potěšení z nápoje se nedá úplně přesně vyčíslit. Systém známkování má sloužit jen jako pomocník a průvodce sladovou whisky. Každé hodnocení chuti vychází ze 100 bodů, přičemž jako základ slouží systém stobodového hodnocení vín, které vytvořil Robert Parker. Základ je 50 bodů (defakto, za to, že whisky existuje).
Hodnocení znamená:
50 - 59: whisky, které chybí vyváženost nebo charakter a neměla se nikdy plnit do lahví jako čistá
60 - 69: whisky příjemná, leč nijak zvláštní
70 - 79: whisky, která již stojí za ochutnání
80 - 89: whisky výrazné a mimořádné
90 - 100: whisky "velikáni".

Odpovědět