Jim Beam Double Oak

Americké pití
Odpovědět
Uživatelský avatar
xenopus
Znalec
Znalec
Příspěvky: 817
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Jim Beam Double Oak

Příspěvek od xenopus »

JB_DoubleOak.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/80201
Alkohol:43 %
Barva:
Podrobnosti:0,7l lahev L6049CLH08580 249
Aroma:Americky sladké, vcelku příjemné, zvlášť po vyvanutí. Zaprášená almara, vanilkový puding, lak na postarším nábytku, alkoholovitost, koření, lehce ořechů a růžového parfému. I lehce jehličí a ovocnost (přezrálá červená jablka).
Chuť:Značně obilná (žitná kořenitost, ovesné vločky - trochu mi připomíná Lowland grainy), hladší, lehce kořenité, vcelku jednoduché. Hodně dřeva, lehce ovocnosti.
Dozvuk:Dřevěný, ale stále přijatelně - nesžírá jazyk, jen výrazně dává vědět, co jste pili. Docela dlouhý. Sladká dřevitost se vší co k ní obvykle patří, Mon Cheri pralinky. Zůstává ta zaprášená (a lehounce zaplísněná) almara, vanilka a čokoláda.
Shrnutí:Pořád si drží už ve vůni přítomnou zaprášenost. Komu to tolik nevadí, jen dobře. Po otevření lahve více vanilkově sladká (puding), s mizejícím obsahem začíná převládat dřevěnost (starožitný nábytek). Ačkoliv double oak slibuje dvakrát víc dřevitosti (a srovnám-li barvu se stále ještě nenačnutým základním JB White Label, je to opravdu znát), najdou se zde i ovocné tóny. S tonicem je tenhle Jim Beam výborný - to z chuti vystoupí pomeranče a lékořice. Jenže za dokonce nižší cenu si lze stále ještě koupit starého zeleného dvanáctiletého goldcocka (trošku jej připomíná), který se dá pít i samotný. A udělá při tom daleko víc parády.
Body:82
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

frydas
New-make
New-make
Příspěvky: 107
Registrován: 04 črc 2017, 15:00
Bydliště: Brno/Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jim Beam Double Oak

Příspěvek od frydas »

Barva:
Alkohol:43 %
Číslo lahve:I8B22049
Aroma:Napoprvé hned po nalití, alkoholovost mi dala facku jako prase, nechám pár minut odležet. Po pár minutách cítím klasicky strašnou sladkost,
voňavka ve stylu vanilky,ředidlo, dub (to je ta příjemná část vůně :D), pekanové ořechy (???). Je tu něco, co neumím identifikovat, ale je to líbivá vůně.
Chuť:Souhlasím s kolegou, po napití cítím staré dřevo, je ho spousta, je tam nějaká patina/prach ? Naopak mi přijde, že na 43% se tváří zbytečně silně, až zaštípe. Po rozkápnutí vodou se chuť podstatně zjemňuje (2-3 kapky, ale je to fakt cítit), cítím výrazně vanilku, ta se zde snaží přebít všechno,
troška pepře,světlá čokoláda.
Dozvuk:Jak říkala bejvalka, hřeje vole.... Drží se poměrně dlouho, přiznám se, že stále cítím jen dřevo a vanilku, částečně cítím onu neidentifikovanou vůni, ale tu jsem cítil náznakem i v chuti.
Shrnutí:Zase se budu opakovat, ale souhlasím s kolegou, že si po celou dobu drží onu "zaprášenost" já to nazval patinou, vlastně se mi to líbí,
jakoby tajemnost. Dál se pořád drží ta všudypřítomná vanilka. Přiznám se, že jsme od JB nečekal naprosto nic a vlastně jsme ho měl v rámci včerejšího fajn nákupu zadarmo ještě společně s 12*Metaxou a 12yo Chivas Regálem :D, nicméně překvapil, vlastně je to docela přijemný nenáročný pití, zkusím s toníkem nebo sodou a dám vědět. Jako vždycky, kdyby někdo chtěl poslat vzorek, stačí napsat a rád pošlu.
Body:80
edit:E: jsou to kvasící hrušky ! Já věděl, že je to nějaká pálenka :)

Odpovědět