Bulleit Bourbon

Americké pití
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Bulleit Bourbon

Příspěvek od zyki »

Velikost:vzorek
Alkohol:40 %
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15251
Aroma:v rámci bourbonů ovocný, sladká jablka
Chuť:babičin štrůdl
Dozvuk:nasládlé koření (skořice)
Shrnutí:příjemný, nenáročný bourbon
Naposledy upravil(a) zyki dne 10 čer 2013, 08:57, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bulleit Bourbon

Příspěvek od Hunter »

Dělají se verze 40%, ale i 45%, jakou jsi měl? Kdyžtak sem hoď i odkaz na Whiskybase, díky.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Bulleit Bourbon

Příspěvek od zyki »

doplněno
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2008
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulleit Bourbon

Příspěvek od Kobalt »

20160910_184657.jpg
Bulleit & Ginger
Bourbon, ginger ale, limetka, led.
Dobře chutná, pěkná kombinace chutí whiskey a zázvoru, osvěží.

Bulleit & Limo
Bourbon, citrusová limonáda, citron, led.
Limonáda zde trochu přebíjí tu whiskey. Osvěžující nenáročný drink.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bulleit Bourbon

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/21342
Barva:
Alkohol:45 %
Aroma:Kůže, pomeranče, skořice, čokoláda, sušený banán, nasládlé dřevo, lékořice. Hřejivá, bez voňavky, ředidel a podobných amerických atrakcí. (85 b)
Chuť:I v chuti je uhlazená, s medem, dřevem, čokoládou, hřebíčkem, skořicí. (85 b)
Body:85
Shrnutí:Za vzorek děkuji Cyrovi. Od této značky mě zaujal už rye, bourbon na mě udělal stejně dobrý dojem. Umím si představit lahvinku obou doma. Měl jsem verzi silnější, 45%, což asi dobrému výsledku taky mohlo pomoci. O stejné síle byla i ta žitná.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1696
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Bulleit Bourbon

Příspěvek od lalos »

Bulleit Bourbon

Info:Dneska jsem dostal chuť na něco sladkého a sešly se mi ve skříňce nějaké americké bourbony a režné. Srovnávám tedy mezi sebou bourbon Bulleit a Elijah Craig 12 yo.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/21343
Web:https://www.bulleit.com/
Alkohol:45 %
Barva:Russetmuscat - nebarveno
Velikost:Celá lahev
Aroma:Příjemně sladké, ale nic agresivního. Skořice, rozinky, lehce štiplavý alkohol, antiperle, suchá kůže
Chuť:Dobře se pije 😊 Je sladký, ale ne přeslazený. Med, ledové víno. Sladká chuť rychle přechází v suchou dřevitost, opět skořice, troška trouchnivého dřeva
Dozvuk:Středně dlouhý, vanilkový a nahořklý, ale vcelku příjemně. Jemný a dobře vyvážený poměr sladkosti a kořenitosti.
Shrnutí:V porovnání s Elijah Craig 12 yo je Bulleit nenáročné každodenní pití, ze kterého nic extra nevyčnívá, ale taky nic nechybí. Není převoněný jako jiné levnější bourbony. Pro mě příjemné překvapení, nákupu lahve nelituju. Beztak už je jí tam pomálu. Už se pomalu těším na Rye, kterou jsem ještě nenačnul.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2432
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Bulleit Bourbon

Příspěvek od tornado »

Bulleit Bourbon

Alkohol:45 %
Barva:
Web:https://www.bulleit.com/whiskeys/bulleit-bourbon/
Velikost:vzorek 0,02 l z WhiskyFestu 2018
Aroma:Celkem příjemné. Zdálky zelená jablka a trochu syntetičnosti. Zblízka se objeví kyselejší tóny travnatosti a lehký odstín mentolové svěžesti. Po odstání získává nepatrně mýdlový charakter.
Chuť:Trochu nasládlá, hutná. Vanilka, špetka dřevitosti, kůže a skořice.
Dozvuk:Pozvolna doznívá chuť, v úplném konci náznak třešní a syntetičnosti.
Shrnutí:Jednodušší, ale příjemný.
Jan_Nehor
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 18
Registrován: 21 bře 2021, 09:59

Re: Bulleit Bourbon

Příspěvek od Jan_Nehor »

Alkohol:45 %
Barva:
Aroma:Zprvu typický bourbon se celou tou kukuřicí, jak by to asi mělo být. Když si skleničku dám trochu od nosu tak cítím zajímavou nakyslost, poté když už ponořím rypák hlouběji tak je to medově sladké, kořeněné jako rye, a zároveň alkoholově štiplavé
Chuť:Zprvu ta kukuřice, poté sladké koření, žádná nakyslost jak ve vůni. Poté následuje čokoláda.
Dozvuk:Dlouhý čokoládově kořenitý se špetkou nakyslého žita na konci a úúúúpně nakonci po čase tam pak kazí požitek lehoulinká umělohmotnost.
Shrnutí:Jak bourbony nějak extra nevyhledávám a nemám je moc napito (toto byl dárek), tak zatím nejlepší bourbon co jsem měl (po Four Roses, Buffalo Trace a Woodford Reserve). Krásně se pije úplně do pohody, baví mě to a není tam až tak moc taková ta bourbonovitá kukuřičná pachuť. Dělal jsem z ní poté whiskey sour a byl to první koktejl co jsem z whisk(e)y ochutnal a byl docela moc dobrý.
Body:80
Odpovědět