Bulleit Bourbon

Americké pití
klojM

Bulleit Bourbon

Příspěvek od klojM »

bulleit-bourbon2.jpg
bulleit-bourbon2.jpg (18.66 KiB) Zobrazeno 9961 x
Aroma:nejdřív jabka, ale takový ty s tou tvrdou šlupkou na uskladnění na zimu..., pak snad nevím jak to nazvat, ale jakoby stará půda - myslím jako v baráku pod střechou.
Chuť:jemnější, než jsem čekal, neagresivní lihová, ale příjemná, vůbec ne přislazená a přivoněná jako mnohde jinde v americkým pití.
Dozvuk:ani krátký, ani dlouhý, ale nakonec spíše kratší, doznívá dřevěná, trochu suchá přichuť.
Vůně skleničky:příjemná, přitahující, svádějící k dalšímu naplnění, ale nemůžu si pomoct, tu půdu v tom skle pak taky cítím.
Shrnutí:Bulleita bych řadil někde mezi 60 až 79 - vím, je to moc široké, ale padnou mi tam obě charakteristiky: whisky příjemná, leč nijak zvláštní a taky whisky, která již stojí za ochutnání.
Jestli se tohle hodnocení na bourbon nehodí, tak se omlouvám, ale ještě toho nemám tolik propito :)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bulleit Bourbon

Příspěvek od Hunter »

No né, první recenzička, jestli se nepletu! Supr, to je fajn, to potěšilo i pobavilo (jabka na staré půdě, to jsme tu ještě neměli). :clap:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Shargard

Re: Bulleit Bourbon

Příspěvek od Shargard »

Pošli vzorek Netharovi a on ti tam najde umělou hmotu :lol: .Stará půda - to zní zajímavě z hlediska popisu. Co se týče chuti tak to by mi nejspíš vadilo. Z bourbonů moc upito taky nemam, ale to hodlam změnit příští rok.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bulleit Bourbon

Příspěvek od Hunter »

Mi zatím z bourbonů nejvíc chutnal Sazerac rye, asi proto, že to vlastně bourbon není :mrgreen:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Shargard

Re: Bulleit Bourbon

Příspěvek od Shargard »

První recenze? No tak to gratulace
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bulleit Bourbon

Příspěvek od Nethar »

klojM píše:Jestli se tohle hodnocení na bourbon nehodí, tak se omlouvám, ale ještě toho nemám tolik propito :-)
Vždyť my taky ne, ale musíš dělat, jako aby to vypadalo že jo, podívej se třeba na Huntera :-P, každá informace se hodí, díky za info z Ameriky!
klojM

Re: Bulleit Bourbon

Příspěvek od klojM »

Díky, příště se budu snažit víc - zatím z lahve moc neubylo, tak jdu dál zkoumat její tajemství :-)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bulleit Bourbon

Příspěvek od Hunter »

Jen doplním, že ji vyrábí palírna Four Roses a celým jménem je Four Roses Bulleit Bourbon Frontier Whiskey. Ještě dotaz, jaký je to obsah alkoholu? Na WhiskyBase jsou 2 verze, 40 a 45%.
http://www.whiskybase.com/whiskies.php? ... kyid=21342
http://www.whiskybase.com/whiskies.php? ... kyid=15251
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Bulleit Bourbon

Příspěvek od Króča »

Tu starou půdu jsem už u nějakýho bourbonu taky zaznamenal..ne a ne si vzpomenout :think: no možná to nebyl bourbon :mrgreen: osobně mi ta půda ale zas tolik nevadí ;) dík za recenzi :clap:
klojM

Re: Bulleit Bourbon

Příspěvek od klojM »

Přílohy
DSC01811_1.jpg
DSC01811_1.jpg (47.48 KiB) Zobrazeno 9933 x
Odpovědět