Stránka 1 z 1

Maker's Mark

Napsal: 12 dub 2011, 14:55
od Króča
Tak speciálně pro Huntera ještě jeden příspěvěk :lol: Tentokrát malá vzpomínka na naši loňskou degustační akcičku..
Obrázek
Aroma:čokoláda s rozinkama a pralinkama, medovost a výrazný včelí vosk, velmi slabý parfém typický pro bourbony
Chuť:více hořké čoko, chuť dřevěného prachu na jazyku (jako ve stolárně krátce po řezání nebo hoblování dřeva ;) ), suchá medovost kombinovaná s hutností kávy? a jemné tóny bourbonu (viz prafém výše)
Dozvuk:nasládlé (po nugátu), návrat včelího vosku, poměrně suché a krátké
Shrnutí:zjímavý a celkem netradiční bourbon, spíše medově-voskově čokládový než parfémový, poměrně lehký a bez výraznějšího dojmu. Za cenu získává 2 body navíc (572,-Kč z Topalkoholu)
Body:77

Re: Maker´s Mark

Napsal: 12 dub 2011, 23:01
od Hunter
Mohu potvrdit, že se jedná o velmi vydařený bourbon.Prakticky si žádný lepší nedokážu vybavit, takže je v rámci US produkce u mě momentálně na 1. místě.Po degustaci jsem hodnotil 70/100, což se může zdát málo, ale vzhledem k tomu, že bourbony nejsou zrovna moje krevní skupina a kupříkladu takový Jim Beam by ode mne na stobodové stupnici dostal asi tak 35 bodů, protože bych si (s trochou nadsázky) radši dal frťana kolínské, než znovu Jim Beama,tak je to hodnocení opravdu krásné.

Re: Maker´s Mark

Napsal: 04 kvě 2012, 23:01
od Nethar
Kentucky Bourbon Whisky, jupí ;-)
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15797
Web:http://www.makersmark.com/
Barva:
Alkohol:45 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:No dobrý no, tak to jsem si vytáhl dneska dva z mého pohledu nebourbonovité bourbony. Ale já z toho mám radost. Teda je to poznat, že je to bourbon, ale není tak hrozně smradlavej, čistá sladkost, i když ne tak hutná jako u druhého dnešního vzorku (W. L. Weller 12y), čokoláda, černý rybíz.
Chuť:extrémní sladkost, kořenitost - trochu pepřově zaštipuje, "konečně" trochu toho mého klasického "oblíbeného" bourbonu
Dozvuk:sladký a velice vanilkový dozvuk, i když tady je ta vanilka chvilkami tak nějak příjemná (v těch zbylých chvilkách prostě bourbon, co nemusím), vanilkový pudink
Shrnutí:Zase nutno říct, že jak mě příjemně nastartovala vůně, postupně se to vrátilo do běžných "bourbonových" kolejí. Je to snad nadprůměr, ale jenom velmi mírný... no takže průměr.

Re: Maker´s Mark

Napsal: 11 led 2014, 09:52
od zyki
Kolega, se kterým si občas vyměňujeme vzorky, mi tentokrát odlil s odstupem pár dnů dokonce dva. Asi dozvuk vánoční atmosféry.
Aroma:krátký dojem přeparfémovanosti, pak vosk, sladké ovoce (meruňka, pomeranč), vše v bourbonovém stylu
Chuť:sladká, až medová, časem lehká kořenitost
Dozvuk:čokoláda s nugátovou náplní
Shrnutí:příjemný, lehce nadprůměrný bourbon

Re: Maker's Mark

Napsal: 27 lis 2015, 17:43
od Hunter
Repríza ochutnávky po více než pěti letech. Naposledy jsem Maker's Mark ochutnal 25.7.2010 na druhé degustaci Bratrstva rašeliny.
Teď se mi naskytla možnost ochutnat ji znovu díky výměně vzorků s Cyrou.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/15797
Barva:
Alkohol:45 %
Aroma:Zprvu mi přišla nějaká uzavřená, utlumená ve vůni, ale pak se docela rozjela. Kůže, vanilka, ovoce přelité lakem, leštěnka na nábytek, lák od okurek. Bohužel ještě i mocný odér ředidla, to vůni dost sráží. (75 b)
Chuť:Chuť nasládlá, dřevo nasáklé lakem, zase se ozve ředidlo, s nahořkle dřevitou dochutí. (72 b)
Body:73
Shrnutí:Měl jsem velký vzorek od Cyry (dík) a po sérii dobrých US vzorků je tohle zase zpátky v té bourbonové bídě. Dost špatně se mi hodnotí a ještě hůř boduje, má v sobě něco dobrého, ale ve vůni to kazí ředidlo, v chuti nahořklost. Přitom než jsem si všiml toho ředidla, tak jsme měl na papíru za vůni i přes 80 bodů. To bylo taky zvláštní, při první půlce vzorku jsem touhle rušivou složku nějak moc nevnímal, při druhé o dva dny později mě to praštilo do nosu od první chvilky...asi mi to víc než ředidlo připomínalo leštěnky a lakovost, což je pro mě snesitelnější. No, s touhle značkou je to prostě těžké... Přitom lakovost ve vůni sama o sobě může být i ve velmi příjemné poloze, jak jsem už nejednou poznal u lepších značek. Kdo nepil, zkuste a posuďte sami. Jako ostatně vždy.

Re: Maker's Mark

Napsal: 26 led 2016, 19:11
od J.K.Ch
Vůně:
GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... kers-mark/
Alkohol:45 %
Aroma:Vanilka … moc vanilky … zbytečně moc vanilky. Koření a někde se snad ukrývá něco málo ovoce. A Leštěnka na nábytek Diava.
Chuť:Typická bourbonovitost, a koření opět nějaký chemický prostředek, který má co společného s nábytkem.
Dozvuk:Sladké, kořeněné s náznaky karamelu.
Shrnutí:Tak tohle není můj typ, rozhodně bych o tomto výrobku netvrdil, že je špatný jen to není nic pro mě. Minulý testovaný bourbon Mellow Corn je dle mého názoru lepší investice chcete-li okusit chuť kukuřice. Celkově moc vanilky a při 45% moc výrazná alkoholová složka. Ale tak zase trošičku změna. Do drinků se docela hodila.
Body:72

Re: Maker's Mark

Napsal: 01 dub 2017, 22:02
od buddha.ps
Barva:
Aroma:na bourbon decentné, ale živé; dominuje sladkosť - maslové sušienky, cukrová vata, riedidlo
Chuť:ostrá, riedidlo, mokrá kože, sladkosť až na konci
Dozvuk:stredne dlhý, štipľavý (ale rozhodne nie tá lacná liehovosť za ktorú by som dával nepodmienečné tresty), na konci sladkosť tých maslových sušienok
Shrnutí:priemerný (možno ľahko nadpriemerný) bourbon - dopijem fľašu a idem ďalej, recidíva krajne nepravdepodobná

Re: Maker's Mark

Napsal: 24 dub 2018, 19:34
od Kobalt
[/recenze
Alkohol:45 %
Poznámka:Vzorek WhiskyFest18
Aroma:Jemný až mdlý, těžká sladkost, zemitý a zatuchlý bourbon.
Chuť:Ostřejší a řidší, sladký obilno-kukuřičný.
Dozvuk:Ostřejší, do sucha, prach a sladké dřevo.
Shrnutí:Jednoduchý přímočarý pohodový bourbon.