Evan Williams Single Barrel 2001

Americké pití
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Evan Williams Single Barrel 2001

Příspěvek od Nethar » 02 kvě 2012, 22:12

evanWilliams2001.jpg
evanWilliams2001.jpg (8.67 KiB) Zobrazeno 2285 x
Tak tentokrát slepě šmátrám v oddělení bourbonů, copak si asi vytáhnu za hrůzu :-)
No není to špatné! Popisoval nám tu Evana Williamse už Króča, ročník 1997: http://whisky.nethar.com/forum/viewtopic.php?f=15&t=52
Já mám 2001, na WB jsem našel jenom nějaké "podobné".
Cena nějakých £30 je zde myslím v pohodě ospravedlnitelná.
Web:http://www.evanwilliams.com/
Barva:
Alkohol:43,3 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Po prvním přičichnutí je jasné (chci říct pravděpodobné), že jsme v Americe. Bude to nějaký bourbon, ale nevoní mi špatně. Umělohmotnou voňavkovitost zde střídá spíše voňavkovitá nasládlost přiměřené intenzity. V hloubi pod tím vším jako bych cítil tmavý cukr - rum. Banány potažené karamelem. Chce to mít tu správnou náladu, ale dneska ji mám. OK, takže jak dopadne v puse?
Chuť:Vanilka, jasně. Nebude to mít moc alkoholu, jenom drobně zaštipuje. Docela "hladká a klouzavá" - olejovitá. U bourbonů se to u mě láme hlavně při druhém napití, kdy chytají příšernou hořkost... tady to jde. Je to nahořkle sladké.
Dozvuk:Vanilka. Zatímco chuť přechází z hořkosti do sladkosti, v dozvuku je to naopak, nejprve si sladce pomlaskávám a potom zhořkne (ale teď nemyslím hnusnou hořkost v puse, ale prostě takovou drsnost, ořechovitost).
Shrnutí:"Znovu" to ve mně lásku k bourbonům nevzbudí, ale musím říct, že je to výborný kousek.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Re: Evan Williams Single Barrel 2001

Příspěvek od Króča » 06 srp 2012, 15:05

Jelikož si u někoho, kdo "neumí" bourbony ocenit :lol:, jistý úspěch vydobil, jsem utvrzen v tom, že se jedná o moc dobrý bourbon ;)

Naposledy oživil Nethar v 06 srp 2012, 15:05
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Odpovědět