Four Roses

Americké pití
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Four Roses

Příspěvek od Nethar » 02 kvě 2012, 22:41

Tak tohle nám tu ještě chybělo ;-)
Po dnešním úspěchu Evana Williamse jsem rozradostněn zalovil opět ve vzorkových vodách bourbonů... Jak slepý výběr dopadne tentokrát? Jste napjatí? :-D Já ne, já už to vím ;-)
Four Roses bourbon je vyroben z whisek starých 5-6 let.
FourRoses.jpg
FourRoses.jpg (15.43 KiB) Zobrazeno 6483 x
Web:http://www.fourroses.us/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Zdá se mírně intenzivnější než Evan. Každopádně je jiný i stylově. Evan šel do sladkosti, cukrovitosti, zde je to spíše nakyslost, ovocnost. Myslím samozřejmě v rámci vanilkových bourbonů, citronáda to není. Nakyslost se projevuje hlavně po protočení skleničky, jak se vůně usazuje, sládne a přechází do medu. Proto může být ta ostrost klidně způsobena i silným obsahem alkoholu. Napijme se a uvidíme...
Chuť:Ne, tak vysoký obsah alkoholu to určitě není. Naopak je docela hladivá. Medovitá, sladká, hladivá, úplně rumovitá - ach, to mi nedělejte, dva dobré bourbony denně, to mám na tři roky dopředu vybráno :-) Nutno však říct, že "bourbonovitost" se zde už projevuje výrazněji než u Evana. No nic, neztrácejme naději, snad bude hnusný po polknutí...
Dozvuk:No není. Není hnusný, není hořký, je přiměřeně "bourbonovitý" (tak říkám přehnané vanilkové umělohmotnosti, kterou nesnáším a která je u bourbonů klíčová). Ale to je tak všechno, co můžu říct, takže snad přece něco mu vytkneme - je vzhledem k předchozím dojmům až příliš nevýrazný.
Shrnutí:Evan (musím je srovnávat, dojmy jsou čerstvé) na mě působil určitě zajímavěji a udělal jsem si u něj dokonce hvězdičku, abych nezapomněl, ale ani tady to není špatné a to, že se výjimečně nemračím, je pro bourbon z mé strany jednoznačná pochvala.
Po otočení skleničky a přečtení nápisu "Four Roses" jsem byl docela v šoku. Tomuhle jsem se po hospodách doposud vždycky vyhýbal jako obyčejnému bourbonu, který nechci pít, snad jsem ho pil kdysi v pravěku, už si nepamatuju. Jasně, s kalibrem Evana Williamse se to srovnávat nedá, ale tohle je v pohodě. Nebojte se, celou flašku si koupit nejdu, ale určitě je to inspirace na vyzkoušení vzorků nějakých vyšších levelů (Four Roses Black, Single Barrel, Small Batch, apod.).
Tohle není Jim Beam! :-D (a teď mi nadávejte, ale slepý test je slepý test, čelím vám hrdě a statečně)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Re: Four Roses

Příspěvek od Króča » 03 kvě 2012, 08:31

Tak ty nebudeš přeci jen ztracený případ :clap: osobně mám z "běžných" bourbonů, tenhle nejraději :D Z toho co lze normálně koupit v obchodech, nebo v hospodě, je to asi nejlepší bourbon u nás ;) Pokud se do nějaké vyšší řady sám o sobě neženeš, tak dej tomu čas a vzoreček Single barrelu máš do budoucna jistý :shifty:

Teď ještě nějakou mini recenzi dle memoriálů ;)
popis:Ve vůni opravdu jistou nakyslost (snad až citrusouvou) taky cítím, k tomu klasika vanilkovější bourbon, který je laděný příjemně do sladka. Chuť je poněkud plochá (oproti vůni).. s dřevěnou hořkostí ani vanilkou to nepřehání, ale nic světoborného taky nenabízí.. V doznívání opět mírně nakyslý a lehce pikantní.. Čokoládu tady nemusíme dlouze hledat. V součtu pro mne za vůní trošku zaostává, ale jako běžné pití na baru nebo na party je to ideální ;) .
Body:77
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Rescue
Znalec
Znalec

Příspěvek od Rescue » 03 kvě 2012, 15:14

Bohužel nemohu již charakterizovat vlastnosti tohoto bourbonu, ale z těch několika málo, které jsem ochutnal mi Four Roses chutnal asi nejvíce - a souhlasím s Króčou - na party naprosto ideální :dance:

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 03 kvě 2012, 20:06

Króča píše:Tak ty nebudeš přeci jen ztracený případ :clap: osobně mám z "běžných" bourbonů, tenhle nejraději :D Z toho co lze normálně koupit v obchodech, nebo v hospodě, je to asi nejlepší bourbon u nás ;) Pokud se do nějaké vyšší řady sám o sobě neženeš, tak dej tomu čas a vzoreček Single barrelu máš do budoucna jistý :shifty:
Ja nejsem ztraceny pripad, bourbony jsou ztraceny pripad :-) Vzorecek uvitam, jak jsem psal, vidim slusne sance ve vyssich radach, zaklad vypada stabilne, tak ted jenom, kterou z vlastnosti se rozhodli dale rozvijet ;-)

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 03 kvě 2012, 20:48

Nethar píše:..tak ted jenom, kterou z vlastnosti se rozhodli dale rozvijet ;-)
No určitě tu dobrou, takže si už zřejmě moc nepochutnáš :mrgreen:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 03 kvě 2012, 21:36

No, je to už hodně dlouho co jsem ho někde pil, takže vzpomínky jen velice mlhavé, nicméně i u něj jsem si ověřil že mi bourbony nechutnaj a že Jim Beam je ještě daleko horší.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži » 03 kvě 2012, 21:57

Kdysi to býval můj oblíbený bourbon, ale věci se časem změnily... A teď bourbony nějak nemusím. Na druhou stranu, Four Roses snesu spíš než třeba Jacka Danielse.

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 03 kvě 2012, 22:04

Jacka Daniela :mrgreen:

Namornik

Příspěvek od Namornik » 04 kvě 2012, 19:26

Můj kamarád má ve sklepě 238 flašek růží :-)...Je to velkej fanoušek hokeje a na dresu má jako jméno Vendy Roses :D . Pil jsem u něj i ten singl barel a bylo to o něco lepší. Jinak víc neřeknu je to dávno

bred
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od bred » 10 črc 2014, 15:22

Čo sa týka bourbonov, tak pre mňa osobne veľmi veľké sklamanie :(

Odpovědět