Jack Daniel's Single Barrel

Americké pití
Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Jack Daniel's Single Barrel

Příspěvek od Hunter »

JackDanielsSingleBarrel_zps6b4feb20.jpg
Single barrel od Jacka Daniela jsme zde ještě neměli, takže jsem využil příležitosti a s kamarádem jsem provedl výměnu vzorků, abych ochutnal a mohl vám poreferovat. Z názvu je zřejmé, že se jedná o edici z jednoho sudu. Mnou ochutnaný má číslo R-23 12-2092 a stáčen byl 30. dubna 2012. Na whiskybase zatím tento sud samostatný odkaz nemá, ale moc jsem se s tím nepáral a vložil si do profilu jeden z těch, který má v odkazu i fotku lahve. Nějaké propastné rozdíly mezi jednotlivými sudy stejně nepředpokládám, tohle není Aberlour A'Bunadh ;)
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/25962
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=jack-daniels
Alkohol:45 %
Barva:
Aroma:Dobrá zpráva, necítím žádnou voňavku. Místo ní je zde ředidlo, nebo spíš intenzívní odlakovač na nehty. Ale krom této nepříliš vábné složky je ve vůni i něco příjemného, takže ji úplně zatratit nemůžu, vůni zachraňuje vanilka, skořice a med. Nad tím vším ale ten odlakovač… (75 b)
Chuť:Dost suchá až svíravá chuť, řekl bych, že s velkým podílem taninů ze dřeva, dále bych v chuti identifikoval opálený sud, spálený toust, možná se na tom podílí i ta filtrace přes dřevěné uhlí, nevím. Nahořklost, ale i s určitým dotekem nasládlosti. Kořenitost - hřebíček, dřevo a skořice vymáchaná v odlakovači. (65 b)
Shrnutí:Tohle se mi hodnotí velmi špatně, když se zejména ve vůni mlátí něco mně příjemného s acetonem. Design lahve, ač povedený, už to nezachrání. Zvláštní, že žádný e-shop o tom odlakovači nepíše, přitom je tak výrazný. :lol:
No ale kamarád byl s nákupem velmi spokojený a prý mu moc chutná. Takže si to přeberte a rozhodněte se, nejlépe po ochutnání, sami.
Body:70
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Jack Daniel's Single Barrel

Příspěvek od Nethar »

Tomu nerozumím, aceton přece krásně voní :mrgreen:
smgl

Re: Jack Daniel's Single Barrel

Příspěvek od smgl »

Odlakovač? Neměl jsi to v lahvičce od poppersu? :lol:
brodequin

Re: Jack Daniel's Single Barrel

Příspěvek od brodequin »

Tak se mi podařilo ochutnat tuto whisku. Normálního Jacka nemusím, stejně tak, jako whisky obecně, ale toto jsem zkusil a chutnala mi. Určitě je to whiska, kterou i já dokážu pít bez ušklíbání. Aceton jsem necítil. :-) Nebo vlastně nevím...možná jsem si myslel, že to k tomu patří. :-)
Uživatelský avatar
lalos
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1699
Registrován: 19 kvě 2015, 07:43
Bydliště: Zlín

Re: Jack Daniel's Single Barrel

Příspěvek od lalos »

Jack Daniel‘s Single Barrel

Info:Dárek od švagrové k narozeninám. Popravdě mi udělala radost, těšil jsem se na srovnání se základním Jackem a ta flaška imitující broušenou karafu je jako dárek taky fajn. Teď ještě zjistit, jestli i ten obsah stojí za to.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/71144
Web:https://www.jackdaniels.com/
Alkohol:45 %
Barva: Tawny – nebarveno – nefiltrováno za studena
Velikost:Celá lahev
Aroma:Vcelku příjemná vanilkovo medová vůně, karamel a jemně jakási kyselkavá svěžest. Výrazně zajímavější než klasický Jack, nicméně ne zcela zapamatovatelná.
Chuť:Na 45% spíše nevýrazná a poměrně bonbonovitě sladká, neutrálně bourbonovitá (vanilka + vanilka). Nějaká ta opálená dřevitost, hřebíček a kapka ředidla.
Dozvuk:Středně dlouhý a sladký, prakticky bez hořkosti, možná trocha připáleného karamelu.
Shrnutí:V přímém srovnání s Four Roses Single Barrel jsem tato whiskey nebezpečně pitelná a slaďoučká. Na druhou stranu naprosto neoriginální a špatně zapamatovatelná. Něco jako irská whiskey ve Skotsku. Jako dárek ale myslím potěší i zkušenější borce.
Instagram, Facebook, Whiskybase

Scotch, irish, japanese, american, indian and czech of course- Racism Freezone
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2802
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Jack Daniel's Single Barrel

Příspěvek od josé »

jackSBS.jpg
jackSBS.jpg (15.17 KiB) Zobrazeno 6746 x
Info:sud 17-0921, lahvováno 2.2017
Web:https://www.jackdaniels.com/
Alkohol:45 %
Velikost:vzorek Barlife Whiskyfest 2018
Aroma:sladké. krásný AO říznutý odlakovačem. hebké, příjemné. tohle můžu. (b.2/3)
Chuť:alkoholovější, mírně nahořklé dřevo. lakové, trochu svíravé. pikantní. (b.1+/4)
Dozvuk:sladký až cukrový. dřevo, spálenost. lihový, karamel, kůže, trochu pendreku. zelená slupka z banánu, guma a žitný ocásek. (b.1/2)
Shrnutí:vůně mi sedí nejvíc. chuť pokulhává, zvláštní dozvuk. (b.0/1)
Body:4+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
tornado
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2445
Registrován: 21 zář 2016, 21:18
Bydliště: Praha

Re: Jack Daniel's Single Barrel

Příspěvek od tornado »

Jack Daniel's Single Barrel

Alkohol:45 %
Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z WhiskyFestu 2018, sud 17-0921, lahvováno 2.2017
Aroma:Lehké, nevýrazné. Dřevo a jemná syntetičnost, ta se zblízka zvýrazní. Po odstání se objeví stopa skořice.
Chuť:Lehká, trochu ovocně nasládlá. Med, stopa dřeva, náznak vanilky. Po pár doušcích hezky zahřeje ústa.
Dozvuk:Objeví se syntetičnost a pozvolna odeznívá chuť.
Shrnutí:Lehké, celkem příjemné pití. Po lahvi netoužím.
Odpovědět