Canadian Special Old

Kanadské kousky
Odpovědět
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Canadian Special Old

Příspěvek od zyki »

canadian-special-old.jpg
canadian-special-old.jpg (15.4 KiB) Zobrazeno 13785 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/38967
Alkohol:40 %
Aroma:převládá karamelová sladkost, k tomu pomerančová kůra
Chuť:sladkost je spojena s lehkou olejnatostí, časem se přidává "žitné koření", které postupně zesiluje
Dozvuk:pokračování koření s lehkou nahořklostí
Shrnutí:kdysi se stala mou oblíbenou, dlouho před ochutnáním první single malt, ale i nyní si jednou za čas láhev pořídím a stále mi chutná, asi nejsem normální
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Canadian Special Old

Příspěvek od Hunter »

Zyki ten odkaz na whiskybase je na žitnou (rye) whisky od téhle značky, tak nevím, jestli je to opravdu správně.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Canadian Special Old

Příspěvek od zyki »

Myslím, že jde o stejnou whisky v trochu jiné láhvi. Rozdíl je i v nápisu imported. Dále si myslím, že v Kanadě má rye trochu jiný význam než v USA.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Canadian Special Old

Příspěvek od Hunter »

Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Kanada
Aroma:Vůně je lehká, s náznakem kůže ve stylu některých karibských rumů, špetka vanilkové nasládlosti. (75 b)
Chuť:První dojem přesně v jemném stylu jako aroma, pak se při poválení po jazyku zvýrazní. Kůže, dotek dřeva, lehká bergamotová nebo santalová příchuť. (77 b)
Shrnutí:Škoda, že je na mě až moc jemná, osolit trochu volume v alkoholu, zesílit výraznost vůně a chutě, a byla by to parádní whisky. Pro mě další alternativa běžného pití na úrovni Ballantinky Finest.
Body:76
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
zyki
Znalec
Znalec
Příspěvky: 755
Registrován: 22 led 2013, 14:36
Bydliště: Praha

Re: Canadian Special Old

Příspěvek od zyki »

Osolit volume v alkoholu, tedy kanadská "CS", to bych celkem rád ochutnal.
bred

Re: Canadian Special Old

Příspěvek od bred »

Alkohol:40 %
Aroma:nič špeciálneho a výrazneho, možno trošku vanilky a drevito-uhlíkovej korenitosti
Barva:
Body:70
Chuť:úplne plochá, nevýrazná, možno drevené piliny
Dozvuk:krátky, jemne hrejivý
Shrnutí:vôbec ma neoslovila, je to také bežné chlastavé pitie
Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 2803
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: Canadian Special Old

Příspěvek od josé »

Alkohol:40 %
Velikost:lahev
Aroma:je dobré dát ji čas a nechat trochu vydýchat. pak zmizí prvotní lihová štiplavost. zůstává mně příjemná vůně obilí, nasládlost, vanilka, banán. celkově působí až takovým rumovým dojmem. nic rušivého, nepříjemného. (b.2/3)
Chuť:nejdříve vanilková sladkost která posléze přejde do lehké dřevitosti. objeví se koření - zázvor, možná hřebíček. na jazyku hebká, ale řídká. (b.1/4)
Dozvuk:pozvolné odeznívání popsané chuti, nic nového se neobjeví a nepřekvapí (b.0/2)
Shrnutí:příjemné nenáročné pití za přijatelnou cenu. spíše do sladka, žádná ovocnost a kyselost. rumovým vyzněním mě dostala. že by konkurence obyčejným skotským blendům? (b.1/1)
Body:4
v rámci dopíjení zbytků došlo i na tuto zaprášenou dávnou vzpomínku. jestli ty numera na dně jsou letopočet, tak byla nalahvována před deseti lety a dlouhých devět let jsem ji měl načnutou. pěkně se rozležela. čest její památce.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Canadian Special Old

Příspěvek od Kobalt »

Aroma:Sladké obilí, karamel, lakované dřevo.
Chuť:Nasládlá a jemná. Koření, trocha dřeva.
Dozvuk:Koření, nasládlý (karamelově), jemná dřevitá hořkost.
Shrnutí:Solidní kanadská.
Můj start do kanadských whisek, zatímco jsem se propíjel touto lahví jsem ochutnal i pár dalších. Canadian Special Old znatelně poráží Black Velvet (normální i 8 yo Reserve) i současnou Crown Royal. Stará Crown Royal je dobrá a zase taková sušší.

(doplněno porovnání s Crown Royal)
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
dFamousMouse

Re: Canadian Special Old

Příspěvek od dFamousMouse »

Aroma:alkoholově sladké,slabá ovocná složka, rumový nádech
Barva:
Chuť:příjemně jemná, sladká hořkost jakoby po višních,slabší dřevo
Dozvuk:ovocný hořkosladký višňový :P
Shrnutí:další můj začátečnický zářez u blendů, první whiska, která mi opravdu chutnala a trochu připoměla, jak kdysi chutnaly tzv bowle - višně v rumu myslím to byly :lol: ,chutná mi pořád, občas si láhev koupím. U této míchačky si cením jasné ovocné chuti namířené jedním směrem, není třeba tolik pátrat z čeho ten kompotek je jako u tulamorky.
Odpovědět