Stránka 1 z 1

Canadian Club 12 yo Classic

Napsal: 29 kvě 2011, 11:10
od Nethar
ccc12.jpg
Tak zatím jsme měli kanadskou sekci prázdnou, tak si dovolím ji načnout. Protože nejsem v této oblasti zdaleka profík, budu stručný.

Canadian Club (známý často jako C.C.) je - jak již bylo řečeno a jak jistě překvapí - druh whisky z Kanady. Produkce začala v roce 1858, kdy společnost v Detroitu založil Hiram Walker, tenkrát pod jménem Walker’s Club Whiskey. Z počátku byla jeho whisky známá pouze jako "Club Whisky", ale američtí konkurenti na něho tlačili, aby do názvu doplnil i Kanadu a odlišil ji tak. Záměr byl takový, že popularita jeho produktu tím klesne, ale opak se stal pravdou. Canadian Club získával na slávě. Jedná se o blend kukuřičné, ječmenné i žitné - což je pro Kanadu typické.
[body][/body]
Web:http://www.canadianclubwhisky.com/
Aroma:máslový dort od babičky, oříšky, jahody; slabá intenzita s vodou i bez
Chuť:karamel, trocha sladké bourbonovitosti, ale i nahořklé koření nebo snad hořké vlašské ořechy, které vůbec nepůsobí špatně
Dozvuk:sladce dřevitý, spíše kratší
Shrnutí:vlastně ani nevím proč jsem očekával katastrofu, byl jsem však příjemně překvapen. Spíše slabší v intenzitě jednotlivých charakteristik, přesto však příjemné nenáročné pití na běžný večer

Re: Canadian Club Classic 12 yo

Napsal: 29 kvě 2011, 11:30
od Hunter
No konečně to tabu někdo prolomil! Už se tu psalo i o bizarnostech typu Safari Whisky from Kenya, a Kanada pořád nic. Palec nahoru.

Re: Canadian Club Classic 12 yo

Napsal: 30 kvě 2011, 18:56
od Króča
Mne kvůli oné hořkosti právě zklamala..asi proto že jsem docela očekával..

Re: Canadian Club 12 yo Classic

Napsal: 22 říj 2012, 18:34
od Hunter
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/29377
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:První co mě zaujalo, je výrazné aroma kůže, že by ji mohl i Ron Barceló Imperial závidět (když to lehce přeženu). Trocha nasládlého koření a vanilka. (84 b)
Chuť:Napřed působí při poválení po jazyku jemně, s pěknou nasládlostí, pak se přidá i dřevo, bourbon nikde necítím, spíš bych hádal na vyšší podíl žita, připomíná to lepší z rye, ale v trochu ředěné formě, přece jen je to blend. Hořkost naštěstí taky nikde nevykoukla, alespoň já ji tam necítím. (82 b)
Body:83
Shrnutí:Milé překvapení z Kanady, to jsem rád, že si můžu po hrůze z Crown Royal zlepšit mínění. O to víc teď asi budu toužit po krásné lahvi Caribou Crossing nedávno představené v novinkách. Oni to i v té Kanadě uměj vypálit dobře.Odkaz na WB jsem zařadil, i když se jedná o větší objem a lehce jiný design lahve, ale dle stránek výrobce se víc verzí Classic 12y nedělá.Netharovi děkuji za vzorek!

Re: Canadian Club 12 yo Classic

Napsal: 22 říj 2012, 20:28
od Nethar
Hunter píše:Odkaz na WB jsem zařadil, i když se jedná o větší objem a lehce jiný design lahve, ale dle stránek výrobce se víc verzí Classic 12y nedělá.
Já myslím, že mají jiný design pro Evropu, jiný pro Kanadu, atd. Odpovídalo by tomu i to slůvko "imported".