Stránka 1 z 2

Crown Royal Northern Harvest Rye

Napsal: 24 bře 2016, 13:41
od J.K.Ch
1297786805299_ORIGINAL.jpg
GWC:https://gentlemenswhiskyclub.wordpress. ... olomouc-5/
Alkohol:45 %
Aroma:Vanilková zmrzlina. Příjemná sladkost, koření do perníku a lehoučká velmi příjemná náznak dřeva. A jablkový závin.
Chuť:Lehká, ale neopomenutelná chuť dřeva, koření, a vanilky které i zde jakousi krémovitostí připomíná vanilkovou zmrzlinu.
Dozvuk:Dozvuk vanilkové zmrzliny. Krémovitost a jemnost, která v dané cenové kategorii nemá konkurenci. I když konci lehce hořkne.
Shrnutí:Oproti klasice (Fine Deluxe) extrémní krok kupředu. Jemná, vyvážená, ale whisky roku? To fakt ne. Pokud by se u nás dala koupit za ty peníze, za které je na prodej v USA a Kanadě tak je to opravdu výborný nápoj. Neříkám, že si k ní najde cestu každý i já zůstanu pevně na Islay, ale tohle byl velmi příjemný výlet jinam, který určitě stojí za to.
Body:82

Re: Crown Royal Northern Harvest Rye

Napsal: 24 bře 2016, 14:16
od zyki
Doufám, že bude časem i u nás. Láhev bych si rád pořídil.

malá technická poznámka: recenzi bych dal do "Kanady"

Re: Crown Royal Northern Harvest Rye

Napsal: 24 bře 2016, 15:22
od Nethar
Přesunuto. A díky za recenzi láhve, která v současné době řádí v diskuzích. Taky se k ní snad časem dostanu.

Re: Crown Royal Northern Harvest Rye

Napsal: 19 kvě 2016, 19:46
od lochness
na whisky.de je už za celkom akceptovateľnú cenu
http://www.whisky.de/shop/International ... anada.html
73e za litrovku je celkom OK

Re: Crown Royal Northern Harvest Rye

Napsal: 30 kvě 2016, 22:04
od zyki
Velikost:vzorek
Aroma:umělá třešeň, marcipánový krém
Chuť:chvilku pokračuje krém, pak neurčité nasládlé koření, časem anýz a muškátový oříšek
Dozvuk:peckovitost s trochou mléčné čokolády
Shrnutí:hodně mi chutná, taková zábavná žitná, láhev bych si rád pořídil

Re: Crown Royal Northern Harvest Rye

Napsal: 07 čer 2016, 20:06
od Nethar
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/68382
Web:https://www.crownroyal.com/
Barva:
Alkohol:45 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:Hodně vanilky, ale ne nepříjemný umělohmotný útok příliš velkého množství vanilky, je to umírněné, jemné, uhlazená vanilčička, mňami mňam. Koření typu hřebíček, badyán. Hruškový kompot.
Chuť:Jemně smetanové, hádal bych spíš 40 než 45.
Dozvuk:Opět ta hezká vanilka z vůně, hezky prohřívá krk, ale je to jemné sladké pití. První polknutí ok, druhé ok, až v třetím bohužel mírně hořkne, což je taková jediná vada na kráse. Ale nedá se to srovnávat s nějakými Jimy Beamy, kde je ta nepříjemná umělá hmota hned v prvním doušku v mnohem větší síle.
Shrnutí:Recenzi bych mohl v podstatě opsat od J.K.Ch, mám stejné pocity. Kdysi jsem si docela pochutnával na Sazeracu a tohle je ještě lepší. Nevyhledávám podobné pití, ale když už, tak žitná bude asi cesta správným směrem, zrovna nedávno jsem po nějakých slídil na whisky aukci, ale nakonec to stálo víc, než jsem za "takové pití" ochoten dát. V rámci stylu paráda, pro zatvrdilé odpůrce Ameriky to tak jisté být nemůže, ale já sám se mezi ně většinou počítám a tady jsem spokojen. Tak jen kdyby to stálo nějaké rozumné peníze a do baru bych si na občasného panáčka s chutí pořídil. Kamenujte mě, ale jestli je to whisky roku nebo ne, to je mi fakt ukradený (u mě samozřejmě ne), ale jsem za to vyhlášení rád, Jim opět ukázal světu něco jiného a dobrého.

Re: Crown Royal Northern Harvest Rye

Napsal: 03 črc 2016, 19:28
od zyki
Nethar píše: Tak jen kdyby to stálo nějaké rozumné peníze
Tak u DIOS zcela nerozumné peníze:
http://vinoteka.dios.cz/crown-royal-nor ... n1ak15.php
a jen tak pro porovnání:
http://www.lcbo.com/lcbo/product/crown- ... 3lM9_mLTIW

Re: Crown Royal Northern Harvest Rye

Napsal: 30 říj 2016, 12:15
od josé
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/68382
Alkohol:45 %
Velikost:vzorek
Aroma:zvláštní. pokud jsem nechal v glencairnu odstát pod pokličkou a pak opatrně odklopil a zlehka přivoněl, objevuji hlavně sladký bourbonový american oak s hladkou vanilkou, kokosový muffin s čokoládou. to není špatné. jakmile jsem ale se sklenkou trochu zakvedlal, vystupuje zelená travnatost, citron, hořkost a hlavně zvláštní chemičnost - okena či oddělení barvy-laky v železářském krámě, což sráží prvotní hladký dojem na kolena (b.0/3)
Chuť:sladkohořká mýdlová vodička, dřevo, žluklé arašídy a špetka koření. (b.0/4)
Dozvuk:sladkokořenité dřevo, mýdlovost jen lehce. zemitá stopa žitné po delší době a velice lehce (b.0/2)
Shrnutí:děkuji zombici za poskytnutý vzorek. škoda nekonzistentní vůně. mýdlovost v chuti mi hodně vadí. jenže určitě tam normálně není a dovolím si tvrdit, že vznikla delší interakcí s plastovým bílým víčkem na lahvičce. už párkrát se mi u tohoto typu vzorkovniček stalo, že vzorek měl pak zvláštní mýdlovou pachuť. proto jsem je přestal používat. ani bez něj bych se do přechutnání nijak nehrnul. zaokrouhlení půlbodů (b.1/1)
Body:1

Re: Crown Royal Northern Harvest Rye

Napsal: 30 říj 2016, 13:00
od Nethar
To je škoda, mně to dost chutnalo a to na Ameriku nejsem. Můžeš sem hodit fotku toho typu vzorkovničky, co zlobí? Taky bych je radši vyřadil.

Re: Crown Royal Northern Harvest Rye

Napsal: 18 lis 2016, 17:58
od Hunter
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/68382
Barva:
Alkohol:45 %
Aroma:První přivonění...a tohle je moc pěkně navoněný slaďouš! Koláč čerstvě vytažený z troby, je tu med, cedr, perník, obilnost, müsli, lehce i kůže. Vůně je mi příjemná, navíc mi přijde i poměrně výrazná. Je tu i lehčí bourbonový závan, ale ten tu neruší, naopak vůni pěkně oživuje. Sladkost mi chvílemi přijde hodně pouťová, je tu cukrová vata i android 6, tedy chci říct marshmallow, ale i tak se mi aroma jako celek hodně líbí. (86 b)
Chuť:Rye je znát, je to trochu voňavka, ale v mezích slušnosti. Navíc se mi líbí, že jí bylo dáno do vínku 45% alkoholu a ne nudných 40. Chuť je jen mírně nasládlá, se sametově uhlazeným dřevíčkem, vanilkou a krémovou čokoládou. (84 b)
Body:85
Shrnutí:S žitným stylem jsem nikdy problém neměl, vlastně už od dob, kdy jsem poprvé ochutnal Netharův Sazerec, mi tento styl přišel v pohodě. Tato kanadská verze mi zachutnala (a zavoněla) ještě víc, než ty předchozí ochutnané rye. Jde o whisky hravou a živou, která by mě asi hodně bavila, být sehnatelná za ty peníze, za které šla sehnat předtím, než byla ověnčena vavříny Jima Murraye, což ji nejen proslavilo, ale, bohužel, zároveň i pohřbilo. Velký dík zombíkovi za to, že mi dohodil výměnu vzorků a měl jsem možnost si na tak slavný kousek udělat svůj názor.