Hakushu 12 yo

Jaké máte zkušenosti s japonskými kousky?
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Hakushu 12 yo

Příspěvek od Nethar » 25 říj 2013, 19:40

hakushu12.jpg
hakushu12.jpg (15.85 KiB) Zobrazeno 2634 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/5446
Web:http://www.suntory.com/whisky/en/hakushu/
Barva:
Alkohol:43,5 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:Zelený čaj, slabě seno, tráva, snad trochu ovoce, citrusů. Není to vůbec intenzivní vůně. Po výrazném promíchání chytám trochu více, snad lipový med.
Chuť:Slaboučké i pro Nethara, vodička s trochou dřeva, ale co by ne.
Dozvuk:Dozvuk zase není z nejsilnějších, trocha dřeva a karamelu, takové celé nějaké neutrální.
Shrnutí:Tak možná páni nezávislí recenzenti na WhiskyBase z ní byli odvaření, když už za ní dali 60 liber (v ČR tak 2500) a na lahvi byla divná písmena, ale jak se myslím říká "slepý mezi dvouokými králem", já bych za to ty prachy nedal. Možná to můžeme zkusit uhrát směrem "jemná, rozvážná, uhlazená", ale na druhé straně kopce píšou "nudná". Jeden moudrý pán na WB píše "Easy to drink every day dram, before/after dinner" což bych souhlasil. Takže abych to shrnul, chválím, je dobrá a lehce pitelná, hoďte tam cenovku 800 a jsem spokojený, ba spíš nadšením unešený, jenže to utopicky zapomínám, že vozíme až z Japanu.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

zombice
Znalec
Znalec

Re: Hakushu 12 yo

Příspěvek od zombice » 28 říj 2013, 08:35

Přece jenom jsi už nějaké japonské ochutnal, tak by mě zajímalo, kam bys tuhle řadil. Neptám se po bodech :-) spíš by mě zajímalo, jestli třeba je to o hodně lepší než ta (nepovedená?) Yoichi 10 nebo Yamazaki 12 nebo jestli je i lepší než výrazně levnější Taketsuru 12, kterou jsme měli teď na degustaci a mohl by sis jí přeci jen dobře vybavit. Přijde mi totiž, že tenhle nešvar, říkat si za láhev "japonky" víc než je zdrávo se rozmohl i u whisek, které, jak to říct kulantně :roll: , no prostě, které za to nestojí...

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 28 říj 2013, 09:07

Nutno říct, že jediné dvě opravdu napité z Japonska mám Yoichi 10y a Hibiki 12y. Celkem jsem jich ochutnal asi 15, seřadit je všechny od nejhorší k nejlepší nejde, ale kdybych vybral narychlo pár výraznějších, mohlo by to být snad nějak takhle, i když je to občas zase moje neoblíbené srovnávání hrušek a jablek a zírat na to ještě pár minut, zase to překopu:

Yoichi 10
Yamazaki 12
Nikka from the Barrel
Taketsuru 12
Hakushu 12
Chichibu 3y 1999 Floor Malted
Hakushu Heavily Peated
Yamazaki 10
Hibiki 12
Yamazaki 18

zombice
Znalec
Znalec

Příspěvek od zombice » 28 říj 2013, 09:23

Já po tobě nechtěl přímo takovejhle žebříček ;-) Mě by stačil slovní popis, byla lepší než ta nebo ta, její nakouřená verze byla lepší a třeba Yamazaki 10 i 18 či Hibiki 12 jí hravě strčily do kapsy :-)

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 28 říj 2013, 09:24

Byla lepší než ta nebo ta, její nakouřená verze byla lepší a třeba Yamazaki 10 i 18 či Hibiki 12 jí hravě strčily do kapsy ;)

Odpovědět