Nikka Coffey Grain

Jaké máte zkušenosti s japonskými kousky?
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Nikka Coffey Grain

Příspěvek od Kobalt »

59944-d1-1200x1500.jpg
_
Nikka část své whisky destiluje na kontinuálních Coffey destilačních přístrojích dovezených ze skotska v roce 1963 a prodává dva výrobky které tak byly destilovány výlučně. Jedná se o Coffey Malt, 100% ječmene ale bez možnosti říkat tomu single malt. A druhou je tento Coffey Grain, ve své podstatě single grain whisky.
_

Nikka Coffey Grain

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/36346
Web:http://www.nikka.com/eng
Alkohol:45 %
Podnik:Až na půdu, Písek
Velikost:vzorek
Aroma:Silná a bohatá, sladká i suchá. Exotické dřevo, sladké přezrálé ovoce (broskve, meruňky), jemné sladké koření, vanilka, hřebíček.
Chuť:Sladké a občas trpké ovoce, jemná čokoláda a silné kakao v pozadí. Jemná a sladká, při delším poválení přichází pichlavost.
Dozvuk:Čokoláda a hromada ovoce, končí silnou hořkou čokoládou. Začíná sladce a přidává se suchost.
Shrnutí:Zajímavá, bohatá a výborná whisky. Single grain bych v ní ani nehledal.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
ja.runa
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 18
Registrován: 25 srp 2015, 11:29

Re: Nikka Coffey Grain

Příspěvek od ja.runa »

Obrázek
Japonec - otec zakladatel,
Skotka - jeho manželka,
Ir - vynálezce destilační kolony,
Francouz - distributor,
Čech - konzument.
Tenhle světový puget nám nabízí
bohatou,lehkou,voňavou,silnou
a přitom kulatou a jemnou whisky.
V nose šimrá záhon květin s tóny vanilky,
v chuti zas hruška s broskví a kakaem.
Dávám osm celých osm z deseti :clap:
Uživatelský avatar
ja.runa
Abstinent
Abstinent
Příspěvky: 18
Registrován: 25 srp 2015, 11:29

Re: Nikka Coffey Grain

Příspěvek od ja.runa »

V Travel Free shopu momentálně 0,7 l "jen" za 1,099,- ;)
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Nikka Coffey Grain

Příspěvek od buddha.ps »

Barva:
Aroma:ostré, agresívne liehové, charakterom naznačene bourbonové - lak, mokrá koža
Chuť:náznak sladkosti, ale veľmi rýchlo nastupuje nastupuje liehová štipľavosť a chemická horkosť
Dozvuk:stále tá chémia a lacná liehovosť
Shrnutí:blend ktorý okrem svojho povodu nezaujme ničím, naopak toho čím odradzuje je pre mňa príliš - chémia, horkosť a liehovosť od začiatku do konca. Osobne ho radím niekde na úroveň Black Velvet, čo je urážka najhrubšieho zrna.
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Nikka Coffey Grain

Příspěvek od nidan »

někdy si říkám u tvých recenzí proč whisky vlastně piješ? kdybych já osobně měl poměr whisky chutná / nechutná v takovém poměru ve prospěch nechuná tak jako ty, tak bych se na to asi vysral a šel pít něco jiného :D :D
buddha.ps
New-make
New-make
Příspěvky: 201
Registrován: 06 led 2017, 11:20

Re: Nikka Coffey Grain

Příspěvek od buddha.ps »

Už len to by chýbalo aby mi to začalo i chutiť...

Ale téma je príliš vážne na to aby sme ho zľahčovali. Z vedeckého pohľadu sa nachádzam kdesi vo fázi interim analýzy - a predbežné výsledky ukazujú že kvetinkové whisky (Glenlivet, Glenmorangie 10yo, Benriach 10yo) pravdepodobne nie sú moj šálok čaju čo možno súvisí s tým že moje prvé požitie alkoholu v živote skončilo debaklom a vinníkom - okrem mojej túžby predviesť sa pred staršími kamarátmi - bola VAT69. Vadí mi i horkosť a lacná liehovosť ktorú som cítil v niektorých kúskoch (Teeling, Nikka a mnohé ďalšie) či extrémna chemická parfemovanosť (Knob´s Creek, Glen Turner); a vzhľadom k tomu že nemám rád sušené hrozienka tak mi nechutila ani Dalmore. Tak čo s tým? Našťastie nič. Ako hovorí Cimrman, niektoré cesty treba prejsť aby sa ukázalo že nikam nevedú; a na niektorých sa človek zacyklí v kruhovom objazde, čo je v mojom prípade (momentálne) Strathisla, Glenfarclas, Laphroaig, Ardbeg, Ledaig, Bruichladdich, Talisker či Highland Park. A vcelku mi chutili a chutia i mnohé ďalšie, vrátane takých "otloukánkov" ako Grant´s, Jack Daniels či posledne Nestville BW.

Takže nič nie je stratené, vzhľadom k tomu že až na výnimky som zatiaľ ustrnul u cez základnych plnení, čaká má krásny a dlhý život; a keďže nechcem nikomu ubližovať, mám vo wishliste okrem nepreskúmaných paliarní i niektoré plnenia značiek mnou zatratených (Benriach Solstice či Glenmorangie Lasanta/Quinta Ruban) :lol:
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Nikka Coffey Grain

Příspěvek od Kobalt »

Rychlé přechutnání Coffey Grain po letech.
ale moc dobré,
Alkohol:45 %
Původ:Japonsko
Chuť:Sladké, jemné, voňavé, hladké, trošku cukrové, příjemné plné, lehce pouťové.
Shrnutí: Hodně dobré a snadno pitelné. Nejspíš zajímavější než Coffey Grain, ale třeba Taketsuru není o moc dražší a přinese toho víc.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Odpovědět