Karuizawa 8 yo Pure Malt

Jaké máte zkušenosti s japonskými kousky?
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Karuizawa 8 yo Pure Malt

Příspěvek od Nethar » 13 říj 2011, 21:54

Zdá se, že s Karuizawou to jde z kopce. Produkce ustala v roce 2001, ale stále se doufalo, že se palírna zase probudí k životu. Její současný vlastník Kirin Holdings však nedávno oznámil, že od 6.11.2011 bude zavřeno i muzeum v místě palírny. Na místě však zůstává ještě velké množství sudů, které budou stáčeny do lahví a částečně možná i převezeny do palírny Chichibu, kde se z ní bude hlavně míchat nějaká blended malt.

Važme si tedy nějakých těch lahví, co se někde objeví, jsou vcelku vzácné. Bohužel moje hodnocení této lahve je ve vší té nadprůměrnosti zde spíše průměrné, ale to se nedá nic dělat, je to jenom moje vina ;-) (pozor, existuje i u nás k dostání osmiletá single malt whisky Karuizawa)
karuizawa8.jpg
karuizawa8.jpg (12.49 KiB) Zobrazeno 1955 x
Aroma:tráva, lehkost, první kolo jsem si poznamenal nevýraznost, podruhé už mi to přišlo výraznější, i když spíš takovým alkoholovým způsobem. Citróny, grepy, máslo. Není to propadák, ale uchvácen nejsem.
Chuť:jemnost, sladkost, chladivá hebkost. Velice smetanová. Kdo má rád ostré a drsnější whisky, toho bude asi nudit, ale mě se v ústech zalíbila, i když chvílemi působí až skoro jako naředěná vodou (ne, že by nebyla samozřejmě)
Dozvuk:příjemně nahroublá hořkost - taková čokoládová. Ale postrádá tochu více energie.
Shrnutí:nijak mě extra nezaujala vůní, tam je to v průměru, chuť si to vylepšila, takže jsem čekal, jak bude působit závěr, ale i ten není nijak výjimečný. Teď to vypadá, že si moc stěžuju a že to není nic moc, ale tak to samozřejmě není. Průměrně dobrá whisky.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Shargard
Znalec
Znalec

Re: Karuizawa 8 yo Pure Malt

Příspěvek od Shargard » 13 říj 2011, 22:01

Všichni dobře víme co udělá uzavření palírny s cenou whisky :doh: . Ještě že těch palíren tam mají dost.
Obrázek

Odpovědět