Karuizawa 1983

Jaké máte zkušenosti s japonskými kousky?
Odpovědět
nidan
Profesionál
Profesionál

Karuizawa 1983

Příspěvek od nidan » 04 říj 2019, 17:55

karuizawa.jpg
Karuizawa leží v Japonsku na ostrově Honšů, pod aktivní sopkou Asana. Byla postavena v roce 1955, pálit začala v 1956 aby v roce 2000 byla zastavena výroba a v roce 2011 zavřena a následně pozemky byly prodané. Mezinárodní úspěch zaznamenaly její whisky až s nezávislým bottlerem Number One Drinks a svezla se stoupající celkovou popularitou japonských whisky. Ke stočení leží ve skladech leží údajně posledních pár desítek sudů vlastněných soukromně.
Jestliže je The Macallan král mezi whiskami tak Karuizawa je jeho královna. Po této whisky jsem šilhal už minulý Londýn, ale říkal jsem si že na to nemám hubu, letos jsem využil možnosti ochutnat na Master Class byť si stále myslím že na to nemám hubu, ale kdy, když né teď?:)

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/103440
Barva:
Alkohol:59.1 %
Akce:Whisky Show London 2019
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:sladce kyselá, ovoce, lehký nádech alkoholu, červené ovoce, mentol, svěží, šťavnatá a vrstevnatá
Chuť:štípne, sladkost, pak záplava šťavnatého nakyslého ovoce, vanilka s hořkou čokoládou, hrozně svěží, letní
Dozvuk:velmi dlouhý, zpočátku šťavnaté ovoce, pozvolna sušší a přidává se čokoláda a ta se drží dlouho
Shrnutí:Skvělá whisky, určitě jedno z nelepších co jsem kdy měl, ano uvědomuju si že jsem byl ovlivněn kouzlem okamžiku, že jsem věděl co piju ale neskutečně jsem si to užil a o tom si myslím že whisky je...ona takto může chutnat jakákoliv věc když je ten správný okamžik a tak bych si přál aby chutnali všechny whisky...

Odpovědět