Hibiki 12 yo

Jaké máte zkušenosti s japonskými kousky?
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Re: Hibiki 12 yo

Příspěvek od Nethar » 19 lis 2014, 11:17

Oni by tak mohli i odpovědět, takže jsem to radši poslal v angličtině :-D A sám jsem zvědav, odkud přijde odpověď, protože dneska už je to Beam Suntory.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 20 lis 2014, 17:56

Takže blended malt? Single malt grains je trochu matoucí pojem stejně jako "it's a bit of both" (ptal jsem se jestli blended whisky nebo blended malt). Jak to chápete vy?
Good question, Martin. It’s a bit of both. We blend together numerous single malt whiskies from various stages in the maturation process to create Hibiki. The whiskies are combined to create the famous blend, but are blended from the same source of grain. Typically, blended whiskies combine different liquids from different sources/distilleries. Ours combine our own single malt grains. Cheers, Matt

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 20 lis 2014, 18:10

Pokud se budeme držet skotského zákona a zavedeného názvosloví, tak to je blended a ne blended malt, řekl bych.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 20 lis 2014, 18:50

No právě já mám z jeho vyjádření opačný dojem. Ještě jsem mu napsal, ať se vymáčkne pořádně, jestli to je jenom ječmen nebo jak. Možná Matt ani nevěděl, co to blended znamená, protože maká v kanclu a posílá reklamní letáčky.

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 20 lis 2014, 18:52

Tak trochu šalamounskou odpověď z outsourcované linky péče o zákazníky Beam-Suntory z daleké Bangladéše jsem čekal.
z definic okopírovaných odsud:
Definitions of the five permitted categories of Scotch Whisky
“Single Malt Scotch Whisky” is a Scotch Whisky that has been distilled in one or more batches (a) at a single distillery, (b) from water and malted barley without the addition of any other cereals; and (c) in pot stills.
“Single Grain Scotch Whisky” is a Scotch Whisky that has been distilled at a single distillery and is not a Single Malt Scotch Whisky or a Blended Scotch Whisky.
“Blended Malt Scotch Whisky” is a blend of two or more Single Malt Scotch Whiskies distilled at more than one distillery.
“Blended Grain Scotch Whisky” is a blend of two or more Single Grain Scotch Whiskies distilled at more than one distillery.
“Blended Scotch Whisky” is a blend of one or more Single Malt Scotch Whiskies with one or more Single Grain Scotch Whiskies.
a z uvedené odpovědi bych se osobně přiklonil nejvíce k Single Grain. Zkus jim ještě poslat těchto pět variant, ať vypustí slůvko "Scotch" a ukážou jednoznačně na odpověď.
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 20 lis 2014, 18:54

No když zní otázka, zda jde o blended nebo o blended malt a dostalo se nám odpovědi, že je to tak trochu obojí, tak by to technicky mělo znamenat, že jde ve výsledku o blend, ne? Už to přeci nemůže být blended malt, když je "znečištěn" blendem.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 20 lis 2014, 18:58

Grain to nebude, to by chutnalo jinak rekl bych. A ta odpoved je spis zpusobena jeho neznalosti pojmu nebo zamernym mlzenim. Uvidime, co odpovi dal, musime to zmenit tady nebo na whiskybase. On nepouziva vyraz grain podle me jako ze obilna whisky, ale proste jako zrnicka z jedny palirny.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 20 lis 2014, 19:00

Hele josé, jestli mají na Master of Malt pravdu se svým tvrzením, že Hibiki includes malt whisky from Yamazaki and Hakushu, as well as grain whisky from Chita, tak by to přeci nikdy už nesplnilo nic z definic pro single (ať už malt, nebo grain).

Obrázek

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 20 lis 2014, 19:02

Přesně tak, jestli je tohle pravda, tak je to bez debat. Ale Matt i Suntory stránka mlží a WhiskyBase má blended malt, tak jsem zmatenej. Ale Jimík taky říká že blended a Jimík to je nějaká autorita :mrgreen:

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 20 lis 2014, 19:05

Těžký případ, i my s ním máme co dělat... :lol:

Obrázek

Vivino profil

Odpovědět